Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sprawa PTC - kolejna tura odwołań

Sprawa PTC - kolejna tura odwołań

WitekT 16 Listopada 2005 15:28

0 0

Zarząd PTC popierany przez Elektrim i Deutsche Telekom zamierza złożyć odwołanie od decyzji Krajowego Rejestru Sądowego. Sąd uznał 15. listopada, że właścicielem 48% udziałów w PTC jest Elektrim Telekomunikacja, kontrolowana przez francuskie Vivendi.

O decyzji KRS pisaliśmy w tej wiadomości.

Także Elektrim w środowym komunikacie poinformował, że zamierza złożyć odwołanie.

Jak poinformował rzecznik zarządu Witold Pasek, zarząd PTC nie widzi żadnego powodu, by przekazać władzę w PTC staremu zarządowi spółki.
Pasek zaznaczył, że wtorkowa decyzja KRS jest decyzją techniczną. Ten wyrok sądu jest wątpliwy choćby z tego powodu, że po raz pierwszy w historii nowego kodeksu spółek handlowych KRS wpisał jako członków zarządu spółki osoby, które nie chcą być w zarządzie i złożyły formalne rezygnacje - powiedział. Chodzi o Bogusława Kułakowskiego i Martina Schneidera.

Zdaniem Paska, zgodny z rzeczywistością skład udziałowców PTC ustalił sąd arbitrażowy w Wiedniu. Pod koniec 2004 r. zdecydował on, że 48% udziałów operatora to własność Elektrimu. Ten wyrok jest dla DT, Elektrim i Vivendi (większościowego właściciela ET) wiążący, bo żadna ze stron nie złożyła od niego apelacji - powiedział Pasek.

Elektrim podejmie działania mające na celu ponowne wpisanie Elektrimu do KRS jako udziałowca PTC zgodnie z prawomocnym wyrokiem Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu z dnia 26. listopada 2004 roku. Wyrok ten jest wiążący dla wszystkich stron postępowania, w tym również dla Elektrimu Telekomunikacja. Związanie ET wyrokiem sądu wiedeńskiego zostało potwierdzone przez polskie sądy, w tym sąd apelacyjny, który w postanowieniu z dnia 11. maja 2005 r. stwierdził, iż wywiera on bezpośrednie skutki prawne dla ET i wprost dotyka praw majątkowych ET - napisano w komunikacie Elektrimu.

Jak podkreślił Elektrim w komunikacie, wykreślenie we wtorek wpisów w KRS było możliwe jedynie w skutek uporczywego przedłużania przez ET postępowania w sprawie uznania werdyktu sądu arbitrażowego.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2005-11-16 17:48:55  host: dpn83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyli w kolo Macieju ;-P Zabawa potrwa jeszcze wiele miesiecy... Pozostaje miec nadzieje, ze nowe/stare nie sparalizuje firmy, tak jak ja sparalizowalo na kilka miesiecy stare/nowe

  • 0

    2. ~zofia  2005-11-16 20:32:16  host: gate.malnet.pl

    A jak sparaliżuje to się stanie?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-17-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet