Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Spotkanie TP i alternatywnych w sprawie pęli lokalnej

Spotkanie TP i alternatywnych w sprawie pęli lokalnej

WitekT 6 Czerwca 2005 20:45

0 0

16. czerwca odbędzie się spotkanie operatorów alternatywnych i Telekomunikacji Polskiej w sprawie pętli lokalnej, czyli dostępu do przewodów telefonicznych u odbiorcy.

Operatorzy alternatywni uważają, że koszty dostępu do pętli lokalnej TP są zbyt wysokie. Prezes Netii Wojciech Mądalski podczas zorganizowanej przez Platformę Obywatelską poniedziałkowej konferencji o dostępności tanich usług telekomunikacyjnych, powiedział, że stawki ustalone są na takim poziomie, iż wykluczają jakikolwiek sens ekonomiczny takiego przedsięwzięcia.

Pomimo tego operatorzy rozmawiają z TP o udostępnieniu pętli lokalnej. Jak powiedział rzeczniczka prasowa spółki Barbara Górska, do operatora wpłynęło kilkanaście wniosków w sprawie gniazdka abonenckiego. Podlegają one teraz procedurze przewidzianej w decyzji URTiP - TP ma 90 dni na rozpatrzenie wniosku, potem warunki współpracy może narzucić administracyjnie URTiP.
Od decyzji URTiP o uwolnieniu pętli lokalnej odwołania złożyły zarówno TP, jak i operatorzy alternatywni, skupieni w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.

Dostęp do pary przewodów doprowadzonych do gniazdka telefonicznego abonenta (czyli tzw. lokalnej pętli abonenckiej) polega na przejęciu przez alternatywnego operatora świadczenia usług telefonicznych (połączeń głosowych) oraz dostępu szerokopasmowego do Internetu dla dotychczasowego abonenta TP, bez konieczności budowania dodatkowych linii telefonicznych.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~sem  2005-06-06 21:06:00  host: ws194.internetdsl.tpnet.pl

    Zabojady kurczowo trzymaja swojego...

  • 0

    2. ~2012  2005-06-06 22:14:00  host: dzv107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z tego co widzę, to też się ich trzymasz (chyba, że piszesz od kolegi). Ale za to bez abon.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet