Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sposób na utrzymanie pozycji lidera

Sposób na utrzymanie pozycji lidera

sirmark 22 Sierpnia 2007 22:20

0 0

Orange utrzymał w pierwszym półroczu pozycję lidera na rynku usług komórkowych. Wątpliwości budzi jednak sposób, w jaki to zrobił- pisze Puls Biznesu.

Orange i Plus w drugim kwartale zacięcie rywalizowali o prymat na rynku usług komórkowych. Ponieważ utrata pozycji lidera przez Orange mogłaby być źle oceniona przez właściciela Grupy TP, operator zdecydował się na wprowadzenie akcji darmowego rozdawania starterów nowej oferty bez abonamentu — Nowe Orange Go.

Dystrybuował je m.in. wśród swoich klientów, oferując darmową wysyłkę kart SIM pod wskazany adres. Za regularne zasilenie kart Orange obiecywał nawet 120 zł bonusu do wykorzystania, 100 darmowych SMS-ów miesięcznie i darmowy dostęp do internetowej usługi Multi Box Gold. Operator wymagał tylko szybkiej aktywacji karty, maksymalnie do 30 dni od daty zamówienia. W ten sposób na rynek trafiło dziesiątki tysięcy darmowych kart SIM, co pozwoliło utrzymać Orange pozycję lidera. Sam operator nie komentuje sprawy.




Dane na temat pozycji operatorów po pierwszym kwartale podawaliśmy w tej wiadomości, a po drugim kwartale w tej wiadomości.

W drugim kwartale darmowe startery rozdawały także Era i Play. Obie sieci wyjaśniają, że nie były to znaczne ilości. Play, któremu najbardziej zależy na szybkim pozyskaniu nowych klientów, rozdał ich zaledwie 10 tysięcy. Jedynie Plus przekonuje, że konkurował fair i w drugim kwartale nie oferował darmowych starterów.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9. ~  2007-08-22 23:41:53  host: 193.93.90.91

    Na Plusa coś macie ze wam nie odpowiada, Orange tak samo, Era jeszcze gorzej, jedynie został Play do którego mało osób sie przenosi bo kumpli tam niema, ale na 99.9% będziecie tez na niego narzekać , z reszta już na Play narzekacie. Zdecydujcie sie co wy chcecie, dla was najlepiej by było żebyście nie mieli telefonu to byście nie narzekali, moze niech wejdzie Piaty operator komórkowy, chociaz do konca roku wejdzie 31 nowych wirtualnych operatorów, moze u nich będzie wam odpowiadac? żenada

  • 0

    10. ~  2007-08-22 23:44:45  host: osnor4.rene.com.pl

    ~jacek Nie myślisz, w Play miałbyś za 30 pln brutto 82 min. do wszystkich bez łaski i telefon multimedialny za 1 pln + po przekrocaeniu za 1 mon 0,49pln + za każde 2 mon. odebrane z obcych sieci narychmiast 1 min. na wychodzące. Mądry Polak po szkodzie

  • 0

    11.  2007-08-22 23:57:28

    "100 darmowych SMS-ów miesięcznie i darmowy dostęp do internetowej usługi Multi Box Gold" - 100 darmowych smsów jest zawarte w Multi Box Gold, a tu brzmi jak by to były oddzielne dwa bonusy do tego startera.

  • 0

    12.  2007-08-23 00:01:16

    do *2 - niezła ściema - po pierwsze startery przychodzą bez kasy (ale może były różne wersje, nie jestem w stanie tego zweryfikować). I po drugie - aby dostać Multi Box Gold trzeba było doładować konto za minimum 20 (albo 25, nie pamiętam dokładnie) - rozumiem, że zrobiłeś to dla twoich 20 starterów.

  • 0

    13.  2007-08-23 00:22:31

    Orange ma drogo, żeby go wziąć trzeba spełnić kilka warunków: 1. Nie znać oferty konkurencji. 2. Nie domyślać się, że przy takich chorych cenach ktoś musi mieć taniej. 3. Iloraz inteligencji na poziomie mniej więcej połowy średniej krajowej. Ja w Erze za 33zł mam 140 minut (40 do wszystkich i 100 do Ery bo wszyscy w Erze) i do tego dali mi telefon nowy. Musiałbym kilka razy porządnie upaść na głowę żeby iść do Orange... Rodzina dziewczyny też będzie się przenosić do Ery... wystarczyło przejrzeć ofertę konkurencji... zwyczajnie pomyśleć.

  • 0

    14. ~Rebel  2007-08-23 00:30:38  host: il30.internetdsl.tpnet.pl

    A ja w Orange za 50 złotych mam 150 minut w sieci i na stacjonarne oraz 100 minut poza sieć. Z oferty każdego operatora można "wycisnąć" coś ciekawego, tylko trzeba czytać cenniki i regulaminy, a nie wierzyć w to, co opowiadają konsultanci...

  • 0

    15.  2007-08-23 02:58:16

    Moim zdaniem sukces Orange polega jedynie na bardzo dobrym marketingu, bo oferta na kartę jest raczej kiepska. Zauważyłem, że jednak coraz więcej osób zastanawia się czy nie wrzucić POPa do klopa.

  • 0

    16.  2007-08-23 07:23:00

    "Wrzuc POPa do klopa" - haslo na dzis :D Kurcze, jak zwykle wasze komentarze sa pr0 ;D ***maxbike: a liczyles oferty firmowe, czy skupiles sie tylko na pre-paid i post-paid indywidualnych ? Bo w firmowce Orange jest przedni, przynajmniej w porownaniu do Ery i Plusa. Poza tym zwroc uwage - kazdy ma jakies osoby w konkretnej sieci - wtedy bardziej mu sie oplaca taka, czy inna opcja. Pojecie oplacalnosci jest wiec wzgledne. Co nie zmienia faktu, ze dopiero Premium jest niezly w ofercie dla indywidualnych :P ***jacek: to standardowa opcja w Orange'u - trzeba sie o wszystko dokladnie i konsekwetnie pytac, jesli sie nie wie - jesli konsultant poinformowal Cie nieprawidlowo, pozostaje wyciagnac wnioski i skierowac sprawe do jego przelozonych. Tylko, ze pewnie nawet nie pamietasz o kogo chodzilo, bo historyjka jest wyssana z palca ;) Wybacz, ale pionki w Orange maja obowiazek (chyba, ze chca szybko wyleciec z roboty) informowac klienta prawidlowo na temat cennika, promocji etc., w przypadku niewiedzy konsultujac sie ze swoimi lepiej poinformowanymi kolegami ;) I nie oszusci - najwyrazniej nie zbadales sprawe do konca i NIESTETY mozesz miec pretensje oprocz do tamego konsultanta ;) TYLKO i wylacznie do wlasnej osoby. "Umiesz liczyc - licz na siebie".

  • 0

    17.  2007-08-23 08:14:47

    I TAK NAJLEPSZA SIECIA JEST SIEć "ZNAJOMO-RODZINNA" , CZYLI TA W KTOREJ SA WSZYSCY NASI ZNAJOMI I CAłA RODZINA :))

  • 0

    18.  2007-08-23 08:33:01

    jacek, za 30 zł miesiecznie w play miałbyś 80 minut do wszystich :> i fajny tel z zeta :> Jak sie czujesz teraz? fajnie bedzie tak przepłacać kolejne dwa lata? :>

  • 0

    19.  2007-08-23 12:47:13

    ~mike278, ~Rebel - nie przesadzajcie z tym czytaniem... Jeśli z konsultantem (a do tego nieraz biznesowym, obsługującym od kilku lat firmę) się coś uzgadnia i pojawia się on z umową, która ma uwzględniać wcześniejsze uzgodnienia... Jeśli jest inaczej, jest to oszust po prostu. Jesli operator niedopóścił do oferty jaką uzgodnił z klientem, powinien klientowi to powiedzieć a nie wlepiać mu umowę z warunkami innymi niż zostały uzgodnione. W ten właśnie sposób traci się zaufanie. Ja dawno temu identyczny przykład przytaczałem - w Idei jescze to było. Firma z kilkoma numerami została oszukana w ten sposób.

  • 0

    20. ~dt  2007-08-23 17:08:28  host: wap.plusgsm.pl

    Pisalem przy okazji wynikow orange ze ta przewaga ok. 140tys kart jest w prepaid a nie postpaid gdzie Plus ma przewage, wiec jest to bardzo krucha pozycja a teraz jeszcze to...

  • 0

    21. ~  2007-08-23 17:40:41  host: chello087207040131.chello.pl

    Kiedyś w czerwcu na ich stronie była informacja, że jeżeli zamówię ich starter w tym dniu między 15-stą, a 19-stą to dostanę na początek 5 zł do orange. Wystarczy tylko zarejestrować starter. Pomyślałem , czemu nie, zawsze parę złotych do wygadania. Zamówiłem 10 sztuk, przyszło 8. I ja naiwny je zarejestrowałem i dostałem g..., a nie pięć złotych. No i dlatego Orange jest liderem. Przy pomocy naiwniaków takich jak ja. Ale dziwię się ,że jeszcze Przecznik GruBy TP nie poślinił się dementując te "nieprawdziwe i tendencyjne informacje mediów".

  • 0

    22.  2007-08-23 19:06:14

    14.~Rebel - wewnątrz siesi i na numery stacjonarne masz chyba 125 min, a nie tak jak piszesz 150. Pozatym zgadzam się z tym co napisałeś, jak ktoś potrafi negocjować to jest w stanie mieć dobrą ofertę. Ja mam to samo co Ty + pakiet świat idei 10.

  • 0

    23. ~Rebel  2007-08-23 20:11:58  host: il30.internetdsl.tpnet.pl

    krzyno: dokładnie to 158 minut:-) Orange i Stacjonarne 50 + 25% Gratis, co daje w sumie właśnie 125 minut + 33 minuty w sieci i na stacjonarne.

  • 0

    24. ~Rebel  2007-08-23 20:12:36  host: il30.internetdsl.tpnet.pl

    Oczywiście 50% Gratis, czyli 25 złotych. Przepraszam za pomyłkę.

  • 0

    25.  2007-08-23 20:56:44

    No ale przecież te darmowe startery nie działają długo bez doładowania...

  • 0

    26. ~simek  2007-08-24 10:22:04  host: dpu39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to jest tak: wszystkie opy rozdają za darmo startery i tak naprawde nie wiadomo kto rozdał wiecej bo nikt tego nie kontroluje wiec troche się dziwie że ktos pisze że orange jest liderem bo rozdał najwięcej starterów.Poza tym wziąc starter a go aktywować to znaczy doładować kartą to też dwie różne rzeczy a przecież liczą się aktywne karty sim

  • 0

    27.  2007-08-24 14:30:53

    no tak,mozna sie tego było spodziewac ze Orange tak łatwo nie bedzie miał,zreszta jak łatwo było przewidziec role lidera powinien zajac Plus.

  • 0

    28. ~  2007-08-24 19:30:46  host: xdsl-785.wroclaw.dialog.net.pl

    pierwszy operator komórkowy w polsce, więc co się dziwić, że przoduje, stawki do swojej sieci mają niskie bo w sumie ich jest najwięcej, a tak na marginesie orange jest dla osob 35+ którzy nie potrzebują niewiadomo jakiego telefonu, era dla nastolatkow i osób które oczekują czegoś od telefonu i operatora a Plus glownie dla firm bo niskie stawki w ofercie dla firm (najniższe) ale i tak na to nie ma reguły, w sumie mam w orange bo wszyscy znajomi i rodzina bliska mająw orange. Pozdrawiam

Dodaj swoją opinię