Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sposób na komórkowe promieniowanie

Sposób na komórkowe promieniowanie

WitekT 26 Stycznia 2005 17:10

0 0

Szkodliwe promieniowanie emitowane przez telefon komórkowy może zostać wyeliminowane dzięki zastosowaniu małego magnesu. Ferrytowe kulki montowane na kablach zestawów słuchawkowych efektywnie chronią zdrowie użytkowników – twierdzi brytyjski naukowiec.

Choć badania wykazują, że korzystanie z zestawów słuchawkowych znacząco obniża kontakt ze szkodliwym promieniowaniem, to jednak z medycznego punktu widzenia rozwiązanie to wciąż jest dalekie od doskonałości.
Promieniowanie "podróżuje" bowiem po zewnętrznej stronie kabli i zostaje zaabsorbowane przez głowę użytkownika zestawu.
Rozwiązanie tego problemu zaproponował prof. Lawrie Challis, szef brytyjskiego programu badawczego związanego z oddziaływaniem telefonów komórkowych na ludzki organizm. Według prof. Challisa wystarczy zastosować ferrytowe kulki, jakie umieszczane są do zmniejszenia interferencji m.in. w komputerowych kablach połączeniowych. Umieszczony na kablu paciorek o średnicy poniżej 1 cm skutecznie absorbuje promieniowanie i nie pozwala mu dotrzeć do głowy użytkownika.

Prof. Challis wezwał producentów do przyjęcia ferrytowych kulek jako standardu. Koszt ich produkcji jest minimalny, a tam, gdzie w grę wchodzi zdrowie użytkowników, ostrożności nigdy zbyt wiele.

Źródło tekstu: BBC, 4Press, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~***  2005-01-27 16:52:00  host: 83.68.66.18.kutno66.tnp.pl

    ciekawe ile bedzie kosztowac, bo probuje to kupic przez 2 lata :P

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-158-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet