Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sposób na dłuższą żywotność baterii w HTC One X

Sposób na dłuższą żywotność baterii w HTC One X

LuiN 15 Kwietnia 2012 22:27

0 0

htc one x Na forum xda-developers pojawiła się informacja jak w łatwy sposób wydłużyć o 10-20% żywotność baterii w smartfonach HTC One X. Wystarczy przesunąć w inne miejsce aplikację odpowiedzialną za zarządzanie energią układu Nvidia Tegra 3.

htc one fix Jak się okazuje, wspomniana aplikacja - NvCPLSvc.apk trafiła do folderu system/bin, zamiast do system/app folder. Wszystko, co należy zrobić, to przesunąć program.




Aby to jednak było możliwe, telefon musi być wcześniej zrootowany. Instrukcje co do całej procedury znaleźć można w tym wątku forum xda-developers.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: xda-developers     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1.  2012-04-15 22:50:23

    Trochę to śmieszne, że zrobili tak głupi błąd.

  • 1

    2.  2012-04-15 23:11:37

    A rootujac telefon tracimy gwarancje czyżby zabieg marketingowy ?:)

  • 0

    3. ~nbj  2012-04-15 23:22:12  host: 178.183.208.84.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Teoretycznie tracimy gwarancję, ale jak coś się zepsuje a telefon się uruchamia, to można łatwo roota cofnąć. Jeśli się nie uruchamia, to chyba nikt nie będzie sprawdzał czy rootowany czy nie. Przynajmniej nie słyszałem o takim przypadku.

  • -2

    4. ~  2012-04-15 23:59:30  host: public-gprs189779.centertel.pl

    @2 nic nie tracimy. To tylko bariera dla technologicznych tchórzy. Z drugiej strony po co miernotom taki telefon?

  • 1

    6.  2012-04-16 08:06:14

    @4, widzę, że teraz już posiadacz niemodyfikowanego androida uchodzi w środowisku za miernotę? Żałosne. Mierny to jest system, który trzeba modyfikować, by przyzwoicie działał.

  • -2

    7. ~  2012-04-16 08:13:59  host: apn-77-115-228-46.dynamic.gprs.plus.pl

    W Windowsach tez nie logowales sie nigdy na konto administratora ani nie doinstalowywales zaxnego programu? Pokaz mi system operacyjny ktory bez wprowadzania zadnych zmian bedzie odpowiedni dla kazdego uzytkownika :D

  • 0

    8. ~kormoran  2012-04-16 08:32:12  host: host-89-230-222-121.lublin.mm.pl

    Errare humanum est-to po pierwsze, Android to może nie jest cudowny system, ale pozwala na ogromny wybór producentów i modeli telefonów, na np.iOS nie pozwala-to po drugie,HTC One X to telefon znakomity.Teraz testerzy i pierwsi użytkownicy ujawnią jego ewentualne wady i po aktualizacjach softu będzie telefonem rewelacyjnym.Ja jeszcze czekam na to co pokaże Galaxy III, ale na razie jestem zdecydowany kupić HTC One X!

  • 0

    9. ~  2012-04-16 08:45:35  host: z49-16.opera-mini.net

    W innych systemach poprawki robi się przez aktualizację systemu a nie przez aplikacje z Marketu które zajmują miejsce w pamieci procesorsora pogarszając pracę systemu stabilnością jak i energetycznie

  • 0

    11. ~>  2012-04-16 14:32:09  host: d12-58.static.icpnet.pl

    #10 Ja jak kupuje nowy telefon na androidzie to pierwsze co to rootuje...

  • 0

    12. ~hens  2012-04-16 16:15:21  host: 46.238.221.17

    Jakiś orzeł "rotator" ;-) w Bydgoszczy ?

  • 0

    13. ~jojo  2012-04-16 17:37:00  host: 62.87.152.210

    a, ja jak kupuję telefonu to przez nie rozmawiam, qrwa !!!!

  • 0

    14. ~  2012-04-16 22:45:39  host: p14-10.opera-mini.net

    Jojo baranie zatańcz na rurce xd

Dodaj swoją opinię