Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Spory, polski rynek telefonów dla starszych osób

Spory, polski rynek telefonów dla starszych osób

WitekT 2 Listopada 2009 17:35

0 0

myphone 1050TelForceOne sprzedał już ponad 25 tys. modelu myPhone 1050 - prostego modelu telefonu dla starszych osób, z dużymi klawiszami i czytelnym, monochromatycznym wyświetlaczem.

Firmie udało się osiągnąć ten wynik w 4 miesiące od startu sprzedaży. Do końca roku, czyli w kolejne dwa miesiące, TelForceOne chce sprzedać kolejne 29 tys. telefonów - praktycznie w całości na wolnym rynku.




Przypomnijmy, że bardzo dobrymi wynikami może także pochwalić się w Polsce Emporia. Do końca października, w ciągu 2 miesięcy od daty startu sprzedaży, nabywców znalazło 10 tys. urządzeń. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: TelForceOne, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4.  2009-11-02 18:33:06

    Polski ? Raczej chiński...;)

  • 0

    5.  2009-11-02 18:33:36

    Tfu,pomyłka,źle przeczytałem tytuł.

  • 0

    6. ~Mav  2009-11-02 18:39:32  host: apn-77-113-93-75.dynamic.gprs.plus.pl

    A kiedy trafi w koncu od sprzedazy model 1040? Mial byc juz kilka dni temu i nic...

  • 0

    7. ~kolo  2009-11-02 18:52:23  host: public-gprs89363.centertel.pl

    Emporia i lepsza - testy + wykonawcy - i w Erze za 1pln. nic dziwnego,że sama era sprzedała ich naprawdę sporo

  • 0

    8. ~Robert  2009-11-02 19:07:50  host: adhl232.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie dziwi mnie to - do niedawna na rynku nie było telefonów dla osób starszych - właśnie z dużymi klawiszami, czytelnym wyświetlaczem - w sumie to nie tylko ludzie starsi je kupią - bo i młodsi np. ze słabym wzrokiem itp. Znam osobę która używa starszych modeli bo jedynie na nich coś widzi. Szkoda, że bardziej znane marki jeszcze nie zauważają takiej niszy rynkowej ...

  • 0

    9.  2009-11-02 19:44:51

    A czy w symbianowych słuchawkach nie można powiększyć czcionki?

  • 0

    10.  2009-11-02 20:12:42

    Już widzę swojego dziadka z telefonem na symbianie. A co do tych telefonów bardzo popieram, sam zamierzam kupić taki babci na prezent :]

  • 0

    11. ~berdys  2009-11-02 21:10:25  host: ip-94-42-35-58.multimo.pl

    a ja bym chcial, zeby wyprodukowali NORMALNY telefon z monochromem i normalnymi klawiszami. Np klon nokii 6310. Moja matka na taka jak w/w komorka by sie obrazila a na Nokie 6310 juz nie. niestety na allegro te komy to lans i kupuja je krawaciarze idioci :D

  • 0

    12. ~bastek  2009-11-02 21:27:59  host: 106-pra-4.acn.waw.pl

    Wg mnie Emporia jest lepsza i wygląd ma znacznie bardziej solidniejszy. No i ma najciekawszy notatnik:)) zresztą dla starszego grona odbiorców wystarczy czytelny wyświetlacz oraz czytelne przyciski i głośny reszta to rzecz totalnie drugorzędowa.

  • 0

    13. ~Gonzo  2009-11-03 07:26:02  host: 193.243.147.201

    No już nie mogę się doczekać, kiedy będzie miało duży, kolorowy wyświetlacz i dzwonki polifoniczne (ile?). To prawdziwy hit. Ciekawe czy pracuje w obu sieciach.

  • 0

    14. ~  2009-11-03 09:09:46  host: v05-13.opera-mini.net

    Czy w tytule musi byc przecinek?

  • 0

    15. ~murrhu  2009-11-04 22:05:28  host: host-81-190-228-238.wroclaw.mm.pl

    -ciekawe jak strasza osoba miałaby się posługiwać notatnikiem wysuwanym z telefonu? - ciekawe co może przekonać emeryta do kupienia telefonu oprócz funkcjonalności która w emporii i myphone jest na podobnym poziomie? - oczywiście cena. a myphone 1050simply jest dwukrtonie tańszy

  • 0

    16. ~murrhu  2009-11-04 22:08:31  host: host-81-190-228-238.wroclaw.mm.pl

    jeśli jest problem z dostępnością emporii to ciekawe też komu będzie się chciało latać od salonu do salonu by to kupić razem z 3 letnią umową i drogimi połączeniami jak to w erze bywa?? już dawno się okazało, że zestawy prepaid maja mniejsze opłaty za połączenia. moim zdaniem nie ma le3pszej opcji dla starszych osób jak zestaw prepaid z seniorphonem- najlepiej dostepnym od ręki.

  • 0

    17. ~obserwator  2009-11-05 00:23:23  host: nat-mo2.aster.pl

    @ murrhu - zgadzam się z Tobą. Tutaj głównym czynnikiem jest cena. Polski emeryt wybierze tańszy model o podobnej funkcjonalności. Niemcy z Emporią trochę popełnili błąd strategiczny wychodząc z tak wysoką ceną skoro konkurencja wysokiej jakości tel dla seniorów ma w niższej cenie

  • 0

    18. ~obserwator  2009-11-05 00:26:28  host: nat-mo2.aster.pl

    @ APSpracownik - nie wydaje mi się, aby ludzie jeździli za tym telefonem i chcieli kupować już teraz prezent na Boże Narodzenie. Po pierwsze to jest mrożenie pieniędzy, a konsumentowi z tej grupy docelowej zalezy na posiadaniu pieniędzy. A po drugie wydaje mi sie to przesadzone, ponieważ ta Emporia to jest to produkt nowy na rynku, nie jest najlepszy w swoim segmencie i tutaj ewidentnie wątpię, aby konsumenci tak się bili o nią... to nie iPhone czy jakiś iPod wśród elektroniki...

  • 0

    19. ~murrhu  2009-11-11 15:44:45  host: host-81-190-228-238.wroclaw.mm.pl

    to jest nawet bezczelne z ich strony bo jak można proponować taka cenę? brak szacunku i tyle. to nie jest grupa klientów którzy szastają kasą na prawo i lewo. ustalić cene 600zł za coś co jak pokazują inne firmy można sprzedawać o połowę taniej

  • 0

    20. ~obserwator  2009-11-25 07:59:04  host: nat-mo2.aster.pl

    no widac im nie zalezy bardzo na polskich emerytach. moze nie zrobili rozeznania ile wynosi sredina emerytura?

  • 0

    21. ~murrhu  2009-11-26 17:49:41  host: host-81-190-228-238.wroclaw.mm.pl

    przynajmniej na coś wpadka Ery się przydała i Orange nie popełniło tego błądu. wprowadziło do oferty zamiast emporii; myphone 1050simply

  • 0

    22. ~  2009-12-09 01:19:40  host: nat-mo2.aster.pl

    liwko liwko skocz po piwko

  • 0

    23. ~murrhu  2009-12-09 20:19:12  host: host-81-190-228-238.wroclaw.mm.pl

    to takie nawiązanie do starszych osób?

Dodaj swoją opinię