Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Spór o BlackBerry zakończony

Spór o BlackBerry zakończony

WitekT 6 Marca 2006 14:41

0 0

Firma Research In Motion, twórca technologii BalckBerry, zapłaci 612,5 mln dolarów spółce NTP i zakończy w ten sądowy sposób spór o naruszenie patentów.

Tym samym groźba, że amerykański sąd nakaże wstrzymanie działania milionów urządzeń BlackBerry działających w USA, oddaliła się. A była całkiem realna.
W 2001 roku NTP oskarżyło kanadyjski RIM o bezprawne wykorzystywanie patentów i rok później sąd przyznał jej rację, nakazując obu spółkom samodzielne uzgodnienie warunków ugody.

Już na początku ubiegłego roku RIM dogadał się z NTP i miał zapłacić 450 mln dolarów, czyli kwotę równą kwartalnym przychodom, ale porozumienie nie weszło wówczas w życie w wyniku kolejnego zwrotu w wojnie sądowej.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2006-03-07 00:00:32

    600 mln dolarów prawie za nic, bo tak naprawdę to RIM jest odpowiedzialny za sukces BlackBerry. Skończyło się trochę absurdalnie, ale dobrze że pozytywnie. Pozdrawiam

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-227-37.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet