Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Spółka Centertela i PTC jeszcze w 1H2011?

Spółka Centertela i PTC jeszcze w 1H2011?

WitekT 1 Lutego 2011 09:14

0 0

Spółka Centertela i PTC, która ma zająć się budową i eksploatacją sieci obu operatorów, powinna powstać jeszcze w I półroczu. Na razie strony czekają na zgodę UOKiK - pisze Puls Biznesu.

Będę szczęśliwy, jeśli spółka powstanie w I półroczu — mówi Miroslav Rakowski, prezes PTC. Przedstawiciele Grupy TP nie chcieli komentować tej sprawy.

O podpisaniu listu intencyjnego w sprawie utworzenia spółki szerzej pisaliśmy w tej wiadomości, a także w felietonie pt. Czy Centertel i PTC odskoczą konkurencji?.

Część rozmówców Pulsu Biznesu jest sceptyczna co do perspektyw funkcjonowania nowej spółki, wyliczając potencjalne problemy personalne (np. z obsadą prezesa) czy z wyborem wspólnego dostawcy.




To nie jest problem. Wybór dostawcy będzie prosty - zwycięży tańsza oferta - mówi Miroslav Rakowski.

Z informacji Pulsu Biznesu wynika, że operatorzy liczą na zmniejszenie liczby stacji bazowych z 12 tys. do 10 tys. w ciągu trzech lat. To ma dać obu firmom 200 mln zł rocznych oszczędności. Kolejne kilkaset mln zł da spadek zatrudnienia (tylko w PTC utrzymaniem sieci zajmuje się 0,5 tys. osób).

Porozumienie TP-PTC to świetne posunięcie z perspektywy finansów i możliwych oszczędności. Ale firmy stracą na elastyczności, każde posunięcie w sprawie sieci trzeba będzie uzgadniać przez kilka miesięcy — mówi Jorgen Bang-Jensen, prezes P4.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 1

    19. ~@17  2011-02-01 12:27:17  host: user-109-243-131-66.play-internet.pl

    A ja coś pisałem o playu? Nie przypominam sobie.

  • -1

    20. ~  2011-02-01 12:39:52  host: z11-11.opera-mini.net

    @19. Zgadywałem po hoście.

  • -1

    21. ~depesz  2011-02-01 12:57:45  host: dpe192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @16 raczej to Orange dorówna Erze pod względem jakości połączeń, nie po to tworzą spółkę żeby się jeszcze ograniczać. Widać w tym na prawdę duży potencjał i bacznie trzeba się temu przyglądać, nie ma co.

  • 0

    22. ~tit  2011-02-01 13:01:51  host: 178-37-88-236.adsl.inetia.pl

    Pytanie odnośnie t-mobile w niemczech. byłem ostatnio z nokią c6 i po wybraniu ręcznym sieci na wyświetlaczu pokazały się sieci: Vodafone,E-plus,O2 i Telekom. U znajomego który ma telefon niemiecki też był napis Telekom. Czy więc nazwa została zmieniona z T-mobile na Telekom?

  • 0

    23.  2011-02-01 13:14:40

    17. miasto Lublin, mam stacje w niedalekiej okolicy Orange ma stacje na Lubelli, Politechnice Lubelskiej (najbliżej góra 300 metrów) i Budynku straży miejskiej na Piłsudskiego, telefon cały czas przeskakuje z jedne stacji na drugą, być może tu leży problem. Ale problem nie dotyczy tylko poszczególnych stacji z moich obserwacji wynika, że w całej Polsce jakość połączeń nie jest za wysoka w porównaniu do Ery, przerywa końcówki słów. Na szczęście to nie mój problem, bo Plus ma dobrą jakość połączeń niezależnie od lokalizacji, a nawet ostatnio Play choć jeszcze mu daleko do jakości Ery czy Plusa. Jeśli ludzie którzy stawiają teraz stacje Ery przejdą do tej spółki to można być spokojnym wysokiej jakości połączeń w Erze.

  • 2

    24. ~@20  2011-02-01 13:50:02  host: public-gprs83520.centertel.pl

    To nie zgaduj po hoście, bo nie każdy ma jedną kartę sim.

  • 1

    25. ~snake  2011-02-01 14:08:11  host: 188.147.200.198.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Ciekawe, czy będzie się to wiązało ze zmianami w umowie, łatwiej byłoby się wtedy wyrwać z tego przyszłego "molocha". Jeśli jednak nie to i tak jeszcze roczek i zmykam do Plusa. Znajomi przeszli już grupowo i mają zdecydowanie lepszą jakość połączeń niż ja w orange, o erze nie wspomnę9 tel słuzbowy, poracha!!! ). No chyba że cud się wydarzy jakiś:))))

  • 1

    26. ~@23  2011-02-01 14:08:14  host: public-gprs83520.centertel.pl

    Bądźmy realistami, jeśli kryterium są oszczędności to t-mobile pl wyrówna "w dół" do orange.

  • 1

    27.  2011-02-01 14:19:40

    Orange wprowadziło HSPA+ 42Mbps, Era zapowiedziała to samo, myślicie, że to może mieć jakiś związek?

  • 0

    28. ~  2011-02-01 17:27:58  host: public-gprs171279.centertel.pl

    Zlodziejowi złodziej nierowny

  • 0

    29.  2011-02-01 17:29:48

    Było już o tym że te spółki chcą współpracować tylko w stosunku do swojej infrastruktury. Jest to wg mnie pierwszy sojusz w którym i zyskuje klient jak i operator poprzez koszta. Operator oszczędza na budowaniu a zarazem zyskuje dwa razy większy zasięg, przykład. Orange buduje w miejscu y a Era w miejscu x obydwie sieci mają dostęp do tych nadajników a tak obydwie sieci musiały by budować i tu i tu. A klient ma zasięg i tam i tu i to obojętnie w jakiej jest sieci czy Orange czy Erze.

  • 0

    30. ~dexter  2011-02-01 20:36:18  host: dsc73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w jaki sposób Centertel i PTC polepszy swoim abonentom zasięg sieci poprzez zmniejszenie stacji bazowych ? już myślałem, że w mojej miejscowości na maszt Orange wejdą technicy z nadajnikiem Ery a tu zonk- zlikwidują pewnie cały maszt !!!

  • 0

    31. ~n  2011-02-01 21:05:59  host: public-gprs54845.centertel.pl

    30. eeeee? gdzie taki dobry towar dają? :>

  • 0

    32. ~mirekb  2011-02-01 21:29:08  host: v04-16.opera-mini.net

    z orange gsm nigdy nie miakem problemów i najakosc sieci ptk nie narzkealem nigdy(voice/sms)jednak zsnajomi mający tele tylko 2g na slasku często narzekają ze nic nie rozumieja bo rwie rozmowe..wypowiadac sie moge w zakresie transmisji danych-ta np na sląsku,podobni ejak w swietokrzyskim siec jest skonfigurowana tak dziwnie ze z 3g wywala albo na edge albo logujer sim do oddalonego node b i jest to nielogiczny przeskok-czasem sie loguje w ciagu 5 min do 3 node b..brawura troche ale pewnie tak mają ustalona optymalizacje..w zasadzie testując ofnk na 3g to to samo co play ;-)z reszta infra ta sama-jednak optymalicaja zupelnie inna.w play nie ma wyskoku na edge ale bedzie na u900 jeszcze troche.mam nadzieje wymusi to korzystne zmiany w mobilnym necie w3

  • 0

    33. ~  2011-02-02 12:02:16  host: z08-08.opera-mini.net

    WitekT, mocno przesadziles z liczba 0,5tys osób w utrzymaniu PTC. Caly pion DN może i ma 500 osob ale samo utrzymanie to mniej niż 150 pracownikow.

  • 0

    34.  2011-02-02 13:41:45

    @30 Dexter w ten sposób, że mimo że się zmniejszy ilość u poszczególnych operatorów to łącznie i tak będzie ich więcej niż gdyby brać pod uwagę stacje tylko jednego operatora. Tak samo może być z HSPA+, Orange ma teraz ponad 600 stacji bazowych. Jeśli Era by weszła w spółprace i postawiła swoje stacje to zasięg byłby jeszcze większe. Na razie jednak trzeba się cieszyć z tego co jest.

  • 0

    35. ~miro  2011-02-02 17:05:41  host: 89-77-98-177.dynamic.chello.pl

    to pewnie będą zwolnienia?

  • 0

    36.  2011-02-02 20:06:54

    A mnie się wydaje, że ta umowa już dział. W styczniu byłem w okolicach Iławy i zamiast ORANGE na wyświetlaczu pojawiła mi się ERA co mocno mnie zdziwiło.

  • 0

    37. ~  2011-02-02 20:14:16  host: chaos.tpnet.pl

    @36. A nie było napisane: tylko alarmowe? Nie jest wcale pewne, że sieci będą sobie nawzajem świadczyły usługi roamingowe. W RAN Sharing najpopularniejsze jest dzielenie się kosztami infrastruktury, ale każda sieć używa własnych częstotliwości.

  • 0

    38. ~  2011-02-02 20:58:00  host: ip-89-174-122-169.multimo.pl

    Ha ha ha. Rozwalająca troska prezesa P4 o elastyczność konkurentów.

Dodaj swoją opinię