Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Spółka Aero2 zostanie podzielona

Spółka Aero2 zostanie podzielona

msnet 20 Września 2017 11:17

7 3

aero2 logo

Spółkę Aero2 czeka podział przez przeniesienie większości aktywów do spółki PL2014, będącej własnością grupy Cyfrowy Polsat.

Jak informuje portal telko.in, spółka PL2014 została stworzona jako wehikuł do przedsięwzięć związanych z transmisją rozgrywek piłki siatkowej. 90% udziałów w PL2014 należy bezpośrednio do Cyfrowego Polsatu, a pozostałe 10% do Polkomtela, który jest także częścią imperium Zygmunta Solorza-Żaka. Obecnie Polkomtel jest także posiadaczem 100% udziałów w Aero2. To się jednak ma zmienić.




Jak możemy przeczytać w dokumencie prezentującym plan podziału spółki, z Aero2 zostanie wydzielona część, która będzie niezbędna do prowadzenia przez spółkę przejmującą, czyli PL2014, działalności polegającej na budowie oraz utrzymaniu infrastruktury telekomunikacyjnej oraz dzierżawie infrastruktury telekomunikacyjnej. Przenoszony majątek to między innymi stacje BTS należące do Aero2, z których korzystają klienci sieci Plus (i nie tylko), przede wszystkim w technologii LTE.

Dokument, o którym mowa wyżej, wycenia spółkę Aero2 na ponad 720 mln zł, z czego do PL2014 trafi część o wartości około 509 mln zł.

Źródło tekstu: Aero2, telko.in, wł     

Dodaj do:

Tagi: aero2 | cyfrowy polsat | polkomtel | pl2014

w sumie: 30
  • 1

    12. ~///  2017-09-20 12:59:19  host: user-94-254-180-245.play-internet.pl

    5 - Niestety masz rację, część głosowa zniknie.

  • -1

    13. ~pabloki  2017-09-20 13:02:11  host: user-188-33-87-183.play-internet.pl

    bardziej interesujące jest jakie korzysci podatkowe to przynosi . achyba chodzi o manewry na dzierżawie nadajników co zmniejszy podatek. ale to dobrze bo akurat podniesie i tak dobry proces spłaty polkomtela.

  • 0

    14. ~~~  2017-09-20 13:03:41  host: user-94-254-177-67.play-internet.pl

    Może w końcu włącza w a2mobile hdvoice

  • 1

    15.  2017-09-20 13:06:58

    Gdzieś przeczytałem, że Aero2 należy do Midas S.A.. Teraz, że do Polkomtel. Ktoś wyjaśni?

  • -1

    16. ~heniek  2017-09-20 13:10:09  host: 0544b51d.skybroadband.com

    Jak nie orson_dzi to msnet. Dzień bez błędów dniem straconym :)

  • 3

    17. ~  2017-09-20 13:13:02  host: host-81-190-210-150.dynamic.mm.pl

    @15
    Te wszystkie centernety, mobylandy, sferie itp. twory Solorza które wygrywały przetargi i pasma zostały niedawno połączone w jedną spółke Aero2. http://tlp.is/ewu

  • -1

    18. ~Hotelarz  2017-09-20 13:18:20  host: 87.236.254.14

    Od rana mój komornik nie może się do mnie dodzwonić na mój numer w a2mobile. Czy to wina tego podziału?

  • 1

    19. ~Onn  2017-09-20 13:31:58  host: asu32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak, to skutek podziału ale twojego mózgu i zwie się to lobotomią...

  • 1

    20.  2017-09-20 13:32:51

    @18 Hotelarz- no to się ciesz Kolego- będziesz miał gościa :)

  • 3

    21. ~  2017-09-20 13:39:21  host: public-gprs392488.centertel.pl

    @17 zostały połączone to teraz czas żeby je znowu podzielić xD

  • 0

    22. ~ice2  2017-09-20 13:42:02  host: d182-236.icpnet.pl

    Dla zwykłego użytkownika a2mobile czy też aero2, taka zmiana nie ma żadnego znaczenia. A tak poza tym jest już apka do zarządzania a2mobile i strona moje.a2mobile.pl

  • 1

    23.  2017-09-20 14:04:56

    @16, heniek - a ten błąd popełniony przeze mnie, to gdzie widzisz?

  • 1

    24.  2017-09-20 14:11:03

    Coś mi się wydaję, że PL2014 będzie sprzedane Polkomtelowi za 1zł, a Aero2 będzie wirtualem.

  • 1

    25.  2017-09-20 14:55:43

    @23: komentarz #3

  • 0

    26. ~  2017-09-20 15:11:39  host: a06-10-03.opera-mini.net

    taki manwer ma sens gdyby np. Ta spolka PL miala wygenerowane duze straty. Wtedy zyski z aero szly by na pokrycie tych strat, inaczej opodatkowane. Podsumowujac, to dopoki sam Solorz sie orientuje gdzie co ma, to nam nic do tego.

  • 1

    27. ~  2017-09-20 18:42:01  host: 185.137.18.233

    Polsat Cyfrowy jest cypryjski i chodzi o podatki.

  • 0

    28. ~heniek  2017-09-20 18:43:43  host: 0544b51d.skybroadband.com

    23:
    Teraz już nie widzę bo juz poprawiles.

    kolega spod posta numer 3-VINYL był szybszy i wykrył błąd pierwszy: "własnością grypy Cyfrowy Polsat." 

    A posta Ty opublikowales :

    Spółka Aero2 zostanie podzielona

     msnet  20 Września 2017  11:17

    wiec dalem swoj komentarz na temat błędów ortograficznych na twoim portalu.

    2 razy przeczytajcie zanim opublikujecie.

    A może specjalnie to robicie żeby było więcej komentarzy niezwiązanych z tematem postu a błędami dokonanymi w artykule.

  • 1

    29.  2017-09-20 19:16:08

    @28, heniek - wstawienie litery "y" zamiast sąsiadującej na klawiaturze litery "u" to w żadnym wypadku nie jest błąd ortograficzny, a zwykła literówka. Oczywiście, jak każdy błąd, nie powinno to mieć miejsca, ale nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi.

  • -1

    30. ~heniek  2017-09-20 20:25:19  host: 0544b51d.skybroadband.com

    To nie złośliwość.

    Tylko chodzi mi oto żebyście przeczytali dokładnie artykuł zanim go opublikujecie.

    Bo później pod artykułem pojawiają się komentarze nie mające nic wspólnego z artykułem. A błędami.

  • 1

    31. ~  2017-09-21 15:32:33  host: 212.160.172.72

    @30 jakoś nikt prócz Ciebie nie zwrócił uwagi na taką pierdołę więc po co siejesz ferment? @11 może i masz rację jest tańsza ale co wpływa na cenę usługi? JAKOŚĆ :) jak ktoś lubi kompromisy kosztem oszczędności to Jego osobisty wybór ja nie wierzę w to że statystyczny Polak nie wykrzesa w ciągu miesiąca 20 zł więcej na usługi komórkowe no ale jak pisałem jak kto woli :) ja wolę płacić za coś co ma sens i daje mi swobodę użytkowania :) co do samego artykułu... cóż kombinują jak mogą...

Dodaj swoją opinię