Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Specyfikacja i ceny Xperii XZ2 i XZ2 Compact

Specyfikacja i ceny Xperii XZ2 i XZ2 Compact

orson_dzi 21 Lutego 2018 08:47

3 1

xperia xz2 compactPrototyp Xperii XZ2 Compact obok Xperii XZ Compact

Im bliżej premiery nowych smartfonów Sony, tym więcej wiemy na ich temat.




Smartfony Xperia XZ2 będą wyposażone w układy Qualcomm Snapdragon 845, 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci wbudowanej, ekrany o proporcjach 18:9 chronione szkłem Gorilla Glass 5. Czytnik linii papilarnych będzie przeniesiony na tył obudowy oraz zabraknie gniazda Jack 3,5mm. Wersja Compact zaoferuje 5-calowy wyświetlacz, a standardowa o przekątnej 5,7 cala.

Jeśli chodzi o ceny, Xperia XZ2 będzie kosztować - 706 funtów, 799 euro lub 987 dolarów, a Xperia XZ2 Compact 529 funtów, 599 euro lub 740 dolarów. Sprzedaż wystartuje 6 marca.

Źródło tekstu: Xperia Blog; wł     

w sumie: 20
  • 2

    1. ~Zenek  2018-02-21 08:51:00  host: qz10.internetdsl.tpnet.pl

    ,,Sprzedaż wystartuje 6 lutego" pewnie chodzi o marzec, pozdrawiam :)

  • -1

    2. ~czytelnik  2018-02-21 08:54:29  host: 193.188.0.61

    Powala mnie numeracja najnowszych telefonów sony. Niedługo będa przypominać numery seryjne laptopów lub innego sprzętu elektronicznego

  • -1

    3. ~Ja  2018-02-21 09:16:36  host: public-gprs362355.centertel.pl

    Usunęli gniazdo słuchawkowe, ale w zamian podnieśli cenę.

  • -1

    4. ~Ok  2018-02-21 09:16:45  host: 89-77-170-247.dynamic.chello.pl

    4GB w flagowcu z 2018r.?

  • -1

    5. ~q2q2q2  2018-02-21 09:32:23  host: user-31-175-117-25.play-internet.pl

    podzielić cenę na 2 i będzie hit sprzedaży :-)

  • 0

    6.  2018-02-21 09:35:24

    Największe rozczarowanie to przeniesienie czytnika linii papilarnych na tył - co za geniusz to wymyślił ???!!! Pod kątem ergonomii - dotychczasowe rozwiązanie Sony z czytnikiem w przycisku power z boku było dużym atutem ich telefonów i czymś co je odróżniało. Od 'zawsze' mam flagowce Sony, ostatnio kurcze zastanawiałem się - kupić XZ2 po premierze czy 'zdradzić' Sony na rzecz Note 8 ? Prawie na pewno kupię Samsunga.

  • 2

    7.  2018-02-21 09:45:54

    @6, Goral - nie ma co się dziwić, że przenieśli tam skaner linii papilarnych, skoro od ubiegłego roku (miesiąca nie pamiętam) patent na czytnik odcisków palców zintegrowany z przyciskiem zasilania ma Apple.

  • 0

    8.  2018-02-21 09:53:17

    No i XZ to był mój ostatni Sony :) 2 fajne rzeczy musieli oczywiście sknocić. Czytnik z tył, no super extra, za każdym razem trzeba telefon z biurka podnieść żeby coś sprawdzić, to samo w samochodzie jak jest wpięty do uchwytu. Genialny krok wstecz. No i kurde ten mini-jack na prawdę zajmuje tyle miejsca?
    Choćby wyglądał pięknie i wreszcie robił perfekcyjne zdjęcia to niestety.
    Tylko czy są jakieś fajne telefony flagowce z czytnikiem z boku? Chyba nie :(

  • -1

    9. ~Ca|m7 (_|_) (_I_) (_|_)  2018-02-21 09:55:38  host: user-94-254-180-91.play-internet.pl

    Czytnik lini papilarnych z tylu? To jak go odblokować w samochodzie w uchwycie???

  • 1

    10. ~zenON  2018-02-21 10:47:24  host: 31.179.221.61

    @8 i 9, mój się automatycznie odblokowuje w moim samochodzie, wystarczy że wsiądę, a on sam połączy się z audio auta i jest odblokowany...

  • 0

    11. ~twbkz  2018-02-21 10:48:25  host: 210-26-216-178.telekomunikacjawschod.pl

    Zaletą nowych modeli jest fakt, że ceny poprzedników spadną. Może w końcu XZ1C będzie dostępna w Saturnie i Sony Center

  • 0

    12.  2018-02-21 10:54:19

    @8 Apple dostało patent w USA na czytnik w przycisku zasilania, z boku, więc zostaje tylko tył, przód i ekran (na ten ostatni jeszcze za wcześnie).

  • 0

    13. ~Haiper  2018-02-21 11:02:28  host: 77.111.244.23

    Dobrze, że nie dostali patentu na wyświetlacze kolorowe...

  • 0

    14.  2018-02-21 11:41:57

    6. Kup note 8 a zostaniesz bez aktualizacji tak jak jest to teraz. Dla mnie to jednak kpina z klientów żeby telefon za prawie 4 tys nie miał comiesięcznych łatek bezpieczeństwa nie wspomniając o androidzie 8.0

  • 0

    15. ~  2018-02-21 11:54:21  host: afci231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Compact zaoferuje 5-calowy" czyli na rynku zostaje tylko galaxy A3 i jabcok SE

  • 0

    16.  2018-02-21 12:14:39

    @15 Jeszcze się okaże, że będzie większy niż pierwsza Xperia Z.

  • 0

    17.  2018-02-21 12:23:56

    @10 tak wiem, że jest smart unlock czy jak to się tam nazywa ale jest to już jakaś utrata prywatności. Zostaje jeszcze odblokowanie wzorem ale kurde to nie postęp... No i na biurku w pracy już jednak szybko nie odblokujesz.

  • 0

    18.  2018-02-21 13:43:30

    @7 skoro Apple ma patent od zeszłego roku na skaner w przycisku zasilania to jakim cudem Sony montuje to w swoich komórkach od niepamiętnych czasów (przynajmniej od Z1) do dziś ? Pójdziesz do saturna - XZ1 to ma i leży na pólce, XZ2 już miec nie może ??

  • 0

    19. ~  2018-02-21 13:46:02  host: gw01-vrrp.aminocom.com

    Po przeniesieniu czytnika linii papilarnych na tyl mocno sie zastanwiam czy X Compact to nie jest moj ostatni telefon Sony.

  • 0

    20. ~  2018-02-21 14:49:59  host: 185-153-35-214.dynamic.telkab.pl

    Brak dżeka to jednak błąd.

Dodaj swoją opinię