Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Specyfikacja Bluetooth 4.0 gotowa

Specyfikacja Bluetooth 4.0 gotowa

Q! 9 Lipca 2010 11:41

0 0

SIG (The Bluetooth Special Interest Group) zajmująca się badaniem i rozwojem interfejsu Bluetooth poinformowała, że specyfikacja wersji 4.0 jest już oficjalnie gotowa. Od teraz producenci mogą zgłaszać swoje urządzenia do certyfikacji zgodności z nową wersją interfejsu.

Wersja 4.0 standardu kładzie nacisk głównie na zmniejszenie poboru energii podczas pracy modułu. Nowy standard ma zagwarantować bardzo niski pobór energii zarówno w czasie pracy, jak i pozostawania w trybie czuwania.




Według SIG, żywotność baterii wielkości monety ma wynosić nawet kilka lat. Kolejną z zalet ma być możliwość wszechstronnej adaptacji do wielu typów urządzeń, a także niski koszt wytworzenia.

Producenci sprzętu zrzeszeni w SIG, którzy chcą wykorzystać interfejs Bluetooth 4.0 w swoich produktach, mogą już pobrać oficjalną dokumentację na ten temat. Pierwsze urządzenia kompatybilne z Bluetooth 4.0 mają pojawić się na rynku jeszcze przed końcem 2010 roku.

Źródło tekstu: bluetooth.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~Pata  2010-07-09 11:53:23  host: t21-03.opera-mini.net

    Szkoda że BT ma z 3 Mb/s a nie np 30 Mb/s, można by kiedyś filmy HD oglądać bez kabli z telefonu na telewizorze z podobnym standardem czy nawet na monitorze komputera.

  • 0

    2.  2010-07-09 12:11:05

    Za to WiFi już teraz oferuje nam 54Mb/s i może przesyłać nawet internet. Było coś kiedyś na telepolis o nowym standardzie WiFi, który miałby przesyłać dane z prędkością kilkuset Mb na sek. Pożyjemy - zobaczymy :]

  • 0

    3. ~  2010-07-09 12:28:23  host: t13-10.opera-mini.net

    swietnie! Ledwo pojawily sie 2modele z bt 3.0 a tu juz 4.0, producenci nie pchaja sie z wprowadzeniem 3.0 a ci pewnie za 2miesiace pokaza 5.0

  • 0

    4.  2010-07-09 12:49:30

    tytanowy_janusz - Wi-Fi w standardzie 802.11n który działa juz trochę czasu już siele setkami Mb/s. Nowy sinozębny zacznie wchodzic na rynek w czasie gdy 3.0 jeszcze w powijakach.

  • 0

    5. ~  2010-07-09 13:08:52  host: host-195-88-115-21.hypernet.biz.pl

    #3 w dodatku oba od Samsunga :D

  • 0

    6. ~  2010-07-09 13:30:15  host: 213-17-193-69.ip.netia.com.pl

    Co ciekawe. BT 3.0 z Wave działał mi szybciej z SE niż innym Samsungiem (telefony w miarę świeże).

  • 0

    7. ~  2010-07-09 15:16:24  host: t23-05.opera-mini.net

    trwalosc modulu zaledwie na pare lat????

  • 0

    8. ~a_lex  2010-07-09 16:27:01  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    To ja skorzystam z okazji i zapytam, czemu modem na BT może rozłączać co jakiś czas Interenet. Chyba rozłącza tym częściej, im bardziej obciążona jest sieć. Ale dlaczego? I co na to można poradzić?

  • 0

    9. ~a_lex  2010-07-09 17:18:24  host: v08-15.opera-mini.net

    I jeszcze - dlaczego w netbookach (przynajmniej tych tańszych) z zasady nie ma BT? Przecież sprzęt z definicji jest mobilny, a bieganie z wystającym dongiem ma duże szanse skończyć się źle i na pewno coś będziemy zbierać z ziemi. Tak, jak standardem jest WiFi, tak też powinno być z BT.

  • 0

    10.  2010-07-09 18:51:29

    do Pata: Hmm... a czy BT 3.0 nie jest z szybkością 24 Mbps?? tak napisali na wikipedii przynajmniej :P "trwalosc modulu zaledwie na pare lat????" chyba chodziło o to, że na jednej baterii wytrzyma długo? a jak nawet o ogólną, to i tak.. po co więcej? jaki sprzęt, w dzisiejszych czasach, po roku nie jest już stary?

  • 0

    11.  2010-07-09 18:54:26

    do a_lex: ja w swoim 2,5 rocznym lapku za trochę ponad 2 tysiaki (to chyba nie jakieś duże pieniądze) mam BT Moja siostra w swoim Eee Pc też ma BT.. nie wiem, gdzie Ty szukasz tych laptopów..

  • 0

    12.  2010-07-09 18:55:37

    jej netbook kosztował 900 zł

  • 0

    13. ~a_lex  2010-07-09 22:42:20  host: v02-15.opera-mini.net

    Raczej jakich... najtańszych :) Co nie zmienia faktu, że mogliby w nich też instalować BT, bo wewnętrznych łatwiej używać. I nie szukam laptopów za 2,5 tys, tylko netbooków za 800.I już nie szukam, bo mam Eee 900HD. On nie ma BT dlatego jestem ciekaw, jakiego Eee ma Twoja siostra - ja kiedy się czasami jeszcze rozglądam to widzę,że Blue pojawia się w netbk od jakiś 1200 zł.

  • 0

    14. ~parwelowski  2010-07-09 23:35:28  host: host-90-233-180-221.mobileonline.telia.com

    BT 2.0 i 2.1 maja 3mb na sekude a versja 3.0 24 mb czyli jednak ruznicy przyczym tez jest mniej baterjozerny a zastanawiam sie z kolei kiedy wymysla A2DP z mysla o strumieniowym wysylaniu video pozyjemy zobaczymy pozdro dla all

Dodaj swoją opinię