Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Spadł MTR do P4

Spadł MTR do P4

WitekT 8 Stycznia 2012 20:10

0 0

Zgodnie z wcześniej opublikowanym przez UKE harmonogramem, 1. stycznia stawka MTR dla sieci P4 spadła o niecałe 2,5 grosza - do 24,78 grosza. Wynika to ze spadku asymetrii ze 179% do 163%.

Stawka trzech największych operatorów - PTC, Centertelu oraz Polkomtelu - pozostaje bez zmian na poziomie 15,2 grosza. Najbliższy termin obniżek MTR dla nich to 1. lipca, kiedy to będzie wynosić 12,23 grosza. Wtedy stawka dla P4 spadnie do poziomu 17,98 grosza (asymetria na poziomie 147%).




Po 1. stycznia 2013 roku asymetria dla P4 zniknie, a stawki MTR dla wszystkich operatorów działających na rynku dłużej niż 4 lata będą oparte o realne koszty świadczonych usług. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • 0

    38.  2012-01-09 01:04:58

    W Lycamobile minuta do Play 0,39 gr do W3 0,39 gr stacjonarne 0,19 gr. Rozmowy w sieci(również zagraniczne lycamobile) do 30 minut za 0,39 gr. Sms 9 gr.

  • -4

    39. ~maximus  2012-01-09 01:32:08  host: host-89-231-124-197.warszawa.mm.pl

    @ 36 jesteś tak naiwny sądząc, że najważniejsze są tanie połączenia czy tylko tak piszesz bo za to Ci płacą?

  • 4

    40.  2012-01-09 02:57:41

    Odnośnie stawki 80gr/min do Playa tym dawno powinien się zająć UOKiK, według mnie to jest ewidentne dyskryminowanie operatora, dodatkowo nie ma podstaw by była aż tak duża stawka. Wysokie stawki do Playa też działają na korzyść owej firmy, bo sporo osób właśnie ucieka do Playa by uniknąć niespodzanek w postaci kosmicznego rachunku do Playa.

  • 3

    41. ~agent  2012-01-09 03:08:35  host: 79-139-21-197.prenet.pl

    Tak się zastanawiam dlaczego UOKiK nie zrobi z tym porządku. Cena za min. do Play powinna spaść poniżej 50 gr. Ładnie W3 zarabia na tym ale mam nadzieję że już niedługo. Tak z ciekawości chciałbym też zapytać czy orientuje się ktoś ile wynosi obecnie mtr do sieci stacjonarnej np. TP?

  • 2

    43. ~  2012-01-09 07:01:52  host: 77-254-198-52.adsl.inetia.pl

    @41 cos około 3-4 groszy do tp

  • 6

    44. ~klimass  2012-01-09 07:49:45  host: 217-67-201-162.itsa.net.pl

    @42 - jestes przykladem czlowieka, ktory dzwoni tylko do znajomych i dokladnie wie kto w jakiej sieci jest... A co jak trzeba zadzwonic gdzies na jakis numer, zalatwic jakas sprawe? A co jak ktorys znajomy zmieni numer? Niemilo mozesz sie oszukac. A wtedy dasz sie wydoic 60gr albo 75gr za minute, podczas gdy Twoj operator zaplaci za to tylko 25gr za min. Co kto lubi ja nie lubie byc dojony...

  • 1

    45. ~Bum  2012-01-09 08:28:33  host: 153.19.169.106

    W taryfach rodzinnych w t-mobile minuty są do wszystkich, łącznie z plejem. a moi znajomi którzy mają pleja mają też karty tak-tak i dzwonię do nich nielimitowanie! Trzeba myśleć

  • -1

    46. ~Woland  2012-01-09 09:47:28  host: nat4-10.ghnet.pl

    Kompletnie pomijany jest inny aspekt cen W3 do Play. Mianowicie obecnie w minutach dostępnych w abonamentach wliczone są minuty do Play bez wyróżnienia cenowego. Tak jest np. obecnie w aktualnych planach Orange, gdzie minuty do wszystkich są rzeczywiście do wszystkich bez gwiazdek. Wówczas nie trzeba analizować na jakie numery się dzwoni... Problem, który wiele osób opisuje dotyczy wyłącznie ofert przedpłaconych.

  • 0

    47. ~wyborca  2012-01-09 09:59:05  host: V32-03.opera-mini.net

    46@ Nieprawda, problem drogich połączeń do Play z W3 dotyczy również biznesowych ofert abonamentowych w Orange i T-Mobile. Wyłącznie w Plusie oferowane są taryfy dla firm z wliczonymi minutami do Play w abonament rozliczanymi tak samo jak do W3 i stacjonarne. Poza abonamentem jest wszędzie tak samo, minuty do Play dużo droższe.

  • 0

    48. ~piotro  2012-01-09 10:17:25  host: public119168.cdma.centertel.pl

    zgadza sie w orange dla firm maja pakiety kwotowe i cena 1 minuty do play to 60 gr bez vat.

  • -2

    49. ~FRGZ  2012-01-09 13:14:49  host: hcr122.internetdsl.tpnet.pl

    A MNIE NIEPRZESZKADZA, BO TAM SKONFIGUROWANE MAM PAKIETY W OFERCIE PRZEDŁUŻENIOWEJ PLUSA, ŻE ZA MINUTĘ WYCHODZI MI OKOŁO 15 GR - I TE MINUTY WLICZONE SĄ DO PLAY. WIEM ILE DZOWNIĘ, NIE PRZERACZAM TEGO WIĘC LOOOZ PEŁNY. WZIĄŁEM TEŻ AVOCADO, I TO NAPRAWDĘ SIĘ OPŁACA, JEŚLI TYLKO KOGOŚ STARE KONTO NIE TRZYMA. DZIĘKI TEMU POWYŻSZĄ CENĘ 1 MINUTY MOGĘ PODZIELIĆ NA DWA. I NIE MÓWCIE ŻE SIĘ NIEDA, WYSTARCZY CIERPLIWOŚĆ I TROCHĘ OCHOTY ZE STRONY SPRZEDAWCY...

  • 0

    50. ~tbyte  2012-01-09 18:14:15  host: user-46-112-79-2.play-internet.pl

    Z ciekawości zapytam czy ktokolwiek wie czy gdziekolwiek na świecie pojawił się telefon na 3 karty sim. Podobno w Chinach dual-sim to norma więc kto wie... Kwestia czasu?

  • 0

    51.  2012-01-09 22:21:18

    50, nie ale obiło mi się o uszy coś o quadro sim.

  • 0

    52. ~  2012-01-09 22:38:11  host: z06-06.opera-mini.net

    50. Jest jakis wynalazek na 2 karty sim, podłączasz do fonu i masz 3 różnych operatorów :-) * Pozdrawiam Chochlika małego w NR2012 ;-)

  • 0

    53. ~  2012-01-09 23:27:05  host: dde143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    MTRy do P4 w dół, a W3 łupić nadal będzie swoich wiernych wyznawców. Ciekawe do którego roku?

  • 0

    54. ~lukasz  2012-01-14 00:37:07  host: crc26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @50: Oj, to mało wiesz o telefonach. Ściągnąłem sobie z Chin telefon na 4 karty SIM pracujące jednoczesnie. Dałem 110zł z przesyłką poleconą lotniczą. Na Allegro też sprzedają, ale biorą jak żyd za matkę. Jak na razie działa znakomicie (a chinolów miałem już kilka w ręku).

  • 0

    55.  2012-01-14 00:45:31

    cd 54. Tu masz linka jakbys był zainteresowany takim telefonikiem :) http://www.eforchina.com/list/806/4-SIM-Cards-Phone.htm

  • 0

    56. ~gosc  2012-01-15 00:09:04  host: 188.146.62.228.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    play przygotowując się na koniec "dopłat" innych operatorów, stworzył red bull mobile i skubaniec znow bedzie korzystac z asymetrii po 2013 :-) sprytnie.

  • 0

    57. ~  2012-01-15 10:30:26  host: 31.41.144.41

    @56. Nie siej zamętu. Preferencje dla nowych podmiotów otrzymują operatorzy a nie poszczególne marki. Operatorem w powyższym przypadku jest P4 Sp.z o.o.

  • 0

    58. ~Nippypl  2012-01-17 09:19:11  host: cable19315178-141.astral.lodz.pl

    Operatorzy musza bronic sie przed nierownym traktowaniem... No to posluchajcie ja teraz otwieram sobie biznes, chce otworzyc siec sklepow, stworze duzo miejsc pracy ale rynek jest przesycony wiec rzadam od Panstwa ulg w porownaniu do konkurencji! Skoro Play dostal to ja tez chce rozwinac skrzydla a Wy nie? Te obnizone stawki to wyrywanie kasy innym firmom, to pomyslcie teraz jakby Wam zabierali wasze pensje bo nowy sasiad sie wprowadzil i nie stac go na zycie...

Dodaj swoją opinię