Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Spadają stawki hurtowe na MMS-y

Spadają stawki hurtowe na MMS-y

WitekT 28 Października 2009 21:19

0 0

PTC i P4 podpisały już porozumienie dotyczące obniżki stawek za terminowanie stawek MMS w swoich sieciach. W ślad za nimi pójdą zapewne kolejni operatorzy - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.



PTC i P4 podpisały już porozumienie dotyczące MMS-ów - stawka spada do 0,30 zł za każde 100 kB. Być może do końca roku uda się podpisać podobne porozumienie dotyczące obniżenia stawek za SMS-y.




Stawka hurtowa za terminowanie 100-kilobajtowego MMS-a w polskich sieciach to w tej chwili 0,90 zł netto, a SMS-a 0,15 zł netto, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

W czerwcu w UKE odbyła się debata dotycząca stawek hurtowych, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Z ówczesnych prezentacji wynikało, że operatorzy są blisko porozumienia, jednak jak negocjacje skomplikowały się i przedłużyły. We wrześniu Marcin Gruszka, rzecznik Play, pisał na swoim blogu, że jedynym operatorem, który opiera się wejściu w życie nowych stawek, jest PTC. Szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11.  2009-10-28 22:29:28

    Cooli: w duuużyyym uproszczeniu, ale to prawda. ;-) Chociaż przy tym poziomie MTR-ów to już się ze stacjonarnych zrobiła niezła konkurencja. :-)

  • 0

    12. ~T  2009-10-28 22:40:52  host: v01-06.opera-mini.net

    Przepraszam ze tu pytam. Czy dziala wam strona gaduair.pl ?

  • 0

    13.  2009-10-28 22:59:22

    Akurat ta obnizka MTRow za MMSy raczej efektow nie da. Co do MTRow w polaczniach glosowych to od nich zalezy cena minuty, przynajmniej w standardowych ofertach. Nikt nie zjedzie ponizej MTRu w standardzie bez limitow.

  • 0

    14.  2009-10-28 22:59:49

    Vincenzo: i w tym momencie zniknąłeś mBank... ;-)

  • 0

    15.  2009-10-28 23:27:21

    WitekT - mBank najprawdopodobniej jedzie po kosztach hurtowych albo nawet 1-2gr doplaca do interesu, bo moze sobie na to pozwolic jako czesc kosztow utrzymania klienta, zwlaszcza, ze oferta nie jest raczej atrakcyjna dla tych co przenosza nr aby go za tydzien wyrzucic i kupic nastepny starter.

  • 0

    16. ~  2009-10-29 00:46:31  host: v07-14.opera-mini.net

    Witku.czy pokusilbys sie okreslic jakie sa hurtowe stawki za terminowanie 100kB danych w sieci polkomtel dla: mvno(mbank,ga) i p4?mirekb

  • 0

    17. ~d@rcio  2009-10-29 04:03:38  host: 87-31-n2.aster.pl

    tak tak the best

  • 0

    18. ~  2009-10-29 06:48:29  host: hhost-236.mtm-info.pl

    Moze ktos mi wytlumaczy co znaczy mtr do mms, bo jak sie nie myle na minutach placimy 2 operatorowi w tej chwili chyba 16gr i cos tam reszty

  • 0

    19. ~Play  2009-10-29 07:34:19  host: v02-03.opera-mini.net

    To dobrze chociaz tyle ze play bedzie za mnie mniej doplacal. Mam stara Play Karte z SMS/MMS 1000 wszedzie za 10pln. I wysylam ze 100mms na miech

  • 0

    20. ~czesio  2009-10-29 07:34:29  host: public11125.xdsl.centertel.pl

    mtry, sremteery; pamietam jak jakies 5 lat temu wydawalo mi sie ze gdyby operatorzy obnizyli stawki za minute polaczenia do wszystkich do 29 gr to byloby cos fantastycznego i mogloby tak juz byc w nieskonczonosc, odpowiadaloby mi to. Coz, dzis juz wiem,że 29gr to i tak duzo....

  • 0

    21.  2009-10-29 08:02:28

    Vincenzo: no ktoś zjedzie czy nikt? Mobilking też miał przez spory czas połączenia do P4 poniżej MTR-ów. Ja mam 15 groszy brutto do wszystkich w Erze + telefon. MTR-y, cennik i efektywna cena minuty to rzeczy z trzech różnych bajek, nie łącz ich za mocno, naprawdę...

  • 0

    22. ~jass  2009-10-29 09:09:46  host: 188.33.156.40

    Era mimo ze podpisala porozumienie bedzie dalej miala wyje...ne na swoich klientow w koncu dali dla plebsu stawke 0,29 zl i na tym koniec zeby sie w glowach nie przewrocilo.

  • 0

    23. ~pegaz  2009-10-29 09:34:20  host: dov78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jednak to PTC jako pierwsza potrafiła się dogadać z P4. ciekawe, kiedy inni podążą tym tropem

  • 0

    24. ~  2009-10-29 09:56:22  host: v07-16.opera-mini.net

    Jeszcze niedawno było info, że Era blokuje spadki cen hurtowych na SMS i to z ust rzecznika Play a tu nagle taka zmiana, co prawda w MMS-ach ale jednak.

  • 0

    25. ~okowita  2009-10-29 10:52:35  host: public21577.cdma.centertel.pl

    Nie zmienia to faktu ze mtr dla smsow wciaz jest blokowany.

  • 0

    26.  2009-10-29 12:35:06

    PTC miało się najbardziej opierać, a zdecydowanie najszybciej doszli do porozumienie z P4, szczerze mówiąc nie spodziewałem, że z Play będzie łatwo się porozumieć, najważniejsze, że stawka za MMSy maleje.

  • 0

    27. ~Anty FT  2009-10-29 13:47:28  host: acbd154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zaloze sie ze ortatni z opow bedzie orendz. oni zawsze na koncu w takich kwestiach.

  • 0

    28. ~Luks  2009-10-29 14:16:29  host: 188.33.132.227

    To samo PTC, które jako jedyne blokowało obniżkę MTR na SMS, obniża MTR na MMS??? Chyba w końcu zmądrzeli!

  • 0

    29. ~uzer  2009-10-29 15:17:25  host: 193.19.165.77.osk.enformatic.pl

    Na Pasji pisza o problemach z odbieraniem MMS wysylanych do tej sieci.

  • 0

    30. ~pokrak  2009-10-30 22:15:37  host: aasn52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "porozumienie dotyczące obniżki stawek za terminowanie stawek MMS" troszkę nie po naszemu chyba :)

Dodaj swoją opinię