Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sophia Mobile Nani - kolejny rywal iPhone?

Sophia Mobile Nani - kolejny rywal iPhone?

Immortal 5 Sierpnia 2007 21:36

0 0

sophia nanim Sophia Mobile wprowadziła do sprzedaży w Japonii swój nowy telefon - Nani. Świetne parametry techniczne to nie jedyne jego atuty.




Nani działa pod kontrolą systemu Windows CE 6.0. Posiada wyświetlacz o imponującej wielkości 4,3 cala i rozdzielczości 800 x 400 pikseli (WVGA). Sercem komórki jest procesor RMI Alchemy Au1250 Media (600 MHz), domyślnie zainstalowane oprogramowanie multimedialne potrafi odtwarzać filmy (MPEG-1/2/4, DivX, Xvid) i muzykę (WAV, WMA, MP3, Ogg Vorbis). Dodatkowo, Nania odczytuje również dokumenty tekstowe (Word, Excel, PowerPoint, PDF). Telefon ma również wbudowany moduł WiFi, złącze miniUSB oraz gniazdo jack 3,5 mm. Całość ma wymiary 40 x 80,5 x 17 milimetrów i waży 180 gram.

Źródło tekstu: slashphone, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~ppp  2007-08-05 21:48:46  host: gateway.snfgc.com

    jednak wole OpenMoko...

  • 0

    2. ~r  2007-08-05 22:17:35  host: chello084010106085.chello.pl

    ale kozak. Jak tak dalej pójdzie to będzie można zrezygnować ze swojego komputerka. Wystarczy telefonik :-)

  • 0

    3.  2007-08-05 22:31:57

    Na pewno ciekawe urządzonko ale komputera nie zastąpi a co najwyżej uzupełni.

  • 0

    4. ~jarekt  2007-08-05 22:46:01  host: ebo111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Komputer moze zastapic - zalezy do jakich zastosowan. Jest mnustwo dziedzin gdzie Win CE wystarczylby w zupelnosci. Ja jednak obawialbym sie o ten procesor - czy aby na pewno jest zgodny z Arm... BTW. Pliki officea i pdfy to nie sa pliki tekstowe jak wynikaloby z opisu.

  • 0

    5.  2007-08-05 23:03:22

    @4 - W porządku zastąp sobie słowo "tekstowe" na "office i pdf".

  • 0

    6. ~Marcin  2007-08-06 07:52:20  host: w3cache1.icm.edu.pl

    http://www.apple.org.pl/index.php/2007/08/05/zlamany-simlock-w-i phone

  • 0

    7. ~dd  2007-08-06 08:05:05  host: atm234.internetdsl.tpnet.pl

    "o imponującej średnicy 4,3 cala" nie powinno być przekątnej? okrągły to ten ekran przecież nie jest

  • 0

    8. ~  2007-08-06 08:50:30  host: w3cache2.icm.edu.pl

    Posiada wyświetlacz o imponującej średnicy 4,3 cala i rozdzielczości 800 x 400 pikseli

  • 0

    9. ~  2007-08-06 08:50:51  host: w3cache2.icm.edu.pl

    Z tą średnicą chyba tłumacz poszedł ponad lasem

  • 0

    10. ~ee  2007-08-06 09:04:23  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    7 - nawet autor sie nie podpisał ojoj! copy&past za szybko :D

  • 0

    11.  2007-08-06 09:11:42

    Poprawiona ta przekontna. ;)

  • 0

    12.  2007-08-06 09:11:56

    10: jak to się nie podpisał?

  • 0

    13. ~lola  2007-08-06 11:24:29  host: 212.160.172.70

    Wiadomość od: () IP: 212.160.172.70 marzę o tym modelu napiszcie mi czy ma blotuh czy nie i radio? Za ile go można kupić i czy jest do niego polski soft? Pozdro for all!!!

  • 0

    14. ~Avalon  2007-08-06 19:25:49  host: xdsl-4925.lubin.dialog.net.pl

    Nie rozumiem jak można napisać (myśleć), że coś co działą pod kontrolą Windowsa będzie konkurentem iPhona!? Przecież to dwa światy, to jak białe i czarne. Ale nie wie ten kto nie widział.

  • 0

    15.  2007-08-06 20:24:27

    Avalon: wbrew pozorom nie jest to takie głupie porównanie - w końcu iPhone pracuje na MacOS, kwestia "odblokowania" możliwości instalowania własnego oprogramowania.

Dodaj swoją opinię