Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SonyEricsson - większa sprzedaż i mniejszy zysk

SonyEricsson - większa sprzedaż i mniejszy zysk

WitekT 18 Lipca 2005 11:38

0 0

SonyEricsson, szósty na świecie producent komórek poinformował, że zysk przed opodatkowaniem sięgnął w drugim kwartale 87 mln euro.

To wynik o 23% niższy od osiągniętego rok wcześniej. Zysk netto spadł do 75 mln euro z 89 mln euro w drugim kwartale ubiegłego roku. Analitycy spodziewali się spadku zysku spółki, jednak szacowali, że wyniesie on 92 mln euro.
Sprzedaż wzrosła o 7% do 1,61 mld euro. Według analityków, miała wynieść 1,52 mld EUR. SonyEricsson zwiększył dostawy telefonów komórkowych w drugim kwartale o 14% do 11,8 mln sztuk.

Spółka podwyższyła prognozę globalnej sprzedaży komórek w 2005 roku. Obecnie szacuje ją na ponad 720 mln sztuk. Wcześniej uznawała tą liczbę za górną granicę.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet