Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SonyEricsson ograniczy portfolio telefonów

SonyEricsson ograniczy portfolio telefonów

WitekT 21 Października 2008 11:23

0 0

SonyEricsson potwierdził, że ograniczy portfolio swoich telefonów o 20% w związku z pierwszą w 5-letniej historii firmy kwartalną stratą. Ma to pomóc piątemu producentowi aparatów wyjść nad kreskę.

Szerzej o wynikach SonyEricssona za III kwartał i stracie 25 mln dolarów pisaliśmy w tej wiadomości.




SonyEricsson ma skonsolidować trzy działy rozwoju telefonów komórkowych w jeden, aby zwiększyć efektywność i wyeliminować pokrywające się prace rozwojowe. Dodatkowo, w ramach wartego 300 mln dolarów planu ograniczenia kosztów, pracę straci 2 tys. osób.

Wcześniejsze doniesienia mówiły, że SonyEricsson zrezygnuje z highendowej serii swoich smartfonów oraz lowendów skierowanych dla biznesu. Producent ma skupić się na bardziej zaawansowanych telefonach ze średniej półki.

Źródło tekstu: Financial Times, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2008-10-21 12:27:20

    Jeśli SE ograniczy ilość wypuszczanych modeli,postawi na jeden,wypasiony,w przystępnej cenie, flagowy model (tak jak w przypadku K-750 czy K-800},to efekty będą widoczne... Może takim będzie C-905... ewentualnie G-705?

  • 0

    4. ~ghost  2008-10-21 12:59:18  host: doo21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @darko63 Moim zdaniem takim modelem nie będą te, które już się pojawiły/za chwilę wejdą na rynek. Takie zmiany wymagają czasu, aby miały jakiekolwiek efekty - modele telefonów "objęte" nową strategią firmy wejdą na rynek nie wcześniej niż za rok (wg. mnie oczywiście, jak będzie to się jeszcze okaże! :P)

  • 0

    5. ~aaa  2008-10-21 13:38:20  host: do-atman.hypernet.pl

    tt a pierwszy w europie 8mpix aparat , który robi lepsze zdjęcia niż nie jedna cyfrówka , divx w standardzie , już kilka dual simów , telefony z zoomem optycznym , rozpoznawaniem twarzy , uśmiechu ? Narazie to Samsung robi najlepsze telefony .

  • 0

    6. ~czapla  2008-10-21 14:46:34  host: host-89-231-160-2.wolow.mm.pl

    eh dzieci neo jedno wam powiem jesli cos jest tanie a wydaje sie fajne to napewno jest do ....

  • 0

    7. ~  2008-10-21 14:50:13  host: p05-12.opera-mini.net

    Jeżeli SE postawi tylko na mały asortyment, to napewno przesadnie. Mi przeszkadza to, że wśród komórek SE nie ma takiej z dużym wyświetlaczem, bo to wygląda tak, jakby mieli oni tylko jeden wyświetlacz i dawali go do wszystkich komórek danego rodzaju. Pozatym dziwne było to, że ich komórki miały albo 3G, albo edge, to co to za mobilny sprzęt, gdy na część terenu brakuje mi technologi?? Przez pewien czas, a właściwie przez długi czas SE miał najlepsze fony na świecie i marną sprzedaż! Bo SE przez długi czas bronił się przez większym wyświetlaczem (szczególnie głupie przy mms), długo też nie było javy (szczególnie głupie w dobie gier ściąganych z sieci), też dziwiło brak głośnej gadki. Chyba do teraz SE niechętnie daje edge i 3G, oraz większe wyświetlacze. A konkurencja tylko czeka na takie głupie błędy, że najlepsze na świecie komórki z powodu kilku braków nie są kupowane przez ludzi. Jest jeszcze taka wada, że komórki SE nie mają super wyglądu, co by przyciągały swoim atrakcyjnym wyglądem wahałacegm się klienta, tu znowu kłania się brak dużego wyświetlacza. Wyjątkiem chyba jest tylko seria P, ale to był sprzęt dla wtedy niszowego klienta. Dla przykładu podam, że w dobie, gdzie dopiero wchodziły mmsy i zdjęcia w komórkach, to przez długi czas SE dawał tylko jeden wyświetlacz 100x80, na którym fotki wyglądały koszmarnie, lub wcale. Po czasie nokia miała wprowadziła tylko ciut większy wyświetlacz 128x128, ale to wystarczało, aby fotki i mmsy wyglądały normalnie. Czy SE nie mógł też ciut zwiększyć wyświetlacza? Przez ten mały wyświetlacz i przez ten brak javy, to w dobie komórek t68i, t300i i 310i, oraz 3510, 3510i, 6610 i chyba jeszcze 6100, to nokia daleko zostawiła SE w tyle. Teraz sami ocencie, kto wtedy jakie miał komórki i jak głupim trzeba być, aby z takim sprzętem przegrać rywalizację z nokią! Tu bt, pełna irda, super edytowalny mms, super mail, tylko... brak javy i wyświetlacza, na którym były by jako tako widoczne fotki i mms, a po drugiej stronie mamy co? Sam

  • 0

    8.  2008-10-21 15:06:32

    Zgadzam się... SE instaluje bardzo czytelne wyświetlacze, ale małe. Gdyby na porządku dziennym były 2,4" albo 2,6-2,8" sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej...

  • 0

    9.  2008-10-21 15:11:39

    Ghost... masz rację, ale SE ma mało czasu, aby nadrobić straty... myślę, że ich strategia będzie dotyczyć modeli, które pojawią się już pod koniec roku. To jest oczywiście tylko moje przypuszczenie. Pozdrawiam. ;)

  • 0

    10. ~Innowator  2008-10-21 15:49:46  host: 86-68-n1.aster.pl

    SE powinien wypuścić telefon w klasie średniej posiadający wifi jest to coraz powszechniejsze. I może doczekamy się jakiegoś dual sim, gdyż ostatnio Samsung poszedł w tą stronę (3 modele) - nie żeby ściągać od nich, ale sam nawet chętniej kupiłbym SE niż Samsunga. Co do wyświetlaczy mogli by się poprawić :) Pozdrawiam Wszystkich

  • 0

    11. ~  2008-10-21 16:15:17  host: 80.51.91.252

    Cytat mówi sam za siebie: komórki SE nie mają super wyglądu, co by przyciągały swoim atrakcyjnym wyglądem wahałacegm się klienta

  • 0

    12. ~  2008-10-21 16:16:13  host: 80.51.91.252

    SE = plastikowe, klockowate zabaweczki dla nastolatków. Jedynie menu jako takie. Projektanci śpią, albo zatrzymali się w roku 2005. :D

  • 0

    13. ~  2008-10-21 16:54:37  host: user7.94.udn.pl

    niektóre modele SE wyglądają ciekawie, ale po bolesnych doświadczeniach z plastikowym, klockowatym, z wiecznie niedziałającym joystickiem, K700i, dałem za wygraną jeśli chodzi o SE. Od 4 lat używam samsungów i sobie chwalę.

  • 0

    14. ~Irma  2008-10-21 18:09:13  host: dwk85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sami sobie są winni i straty będą mieli coraz większe.Bo jak można produkować kiczowate cegły ,a tak właśnie wyglądają telefony SE.

  • 0

    15. ~Sorry  2008-10-21 21:17:57  host: 77-254-131-146.adsl.inetia.pl

    Heh, przeczytajcie ich zrodlo: http://www.ft.com/cms/s/df4626b8-9cac-11dd-a42e-000077b07658,Aut horised=false.html?_i_location=http%3A%2F%2Fwww.ft.com%2Fcms%2Fs %2F0%2Fdf4626b8-9cac-11dd-a42e-000077b07658.html%3Fnclick_check% 3D1&_i_referer=&nclick_check=1 - sorry, tu nic nie pisze o ogr. portfolio tel :|

  • 0

    16.  2008-10-21 21:46:10

    Sorry: a przeczytałeś do końca artykuł czy jednak tylko 2 akapity pokazujące się bez zalogowania?

  • 0

    17. ~tt  2008-10-21 23:04:43  host: eay140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @aaa masz rację jednak samsung nie chwali się tym zbytnio w mediach bo wiedzą że dla większości ludzi z kasą ilość megapikseli nie ma większego znaczenia. chodzi o coś zupełnie innego. tylko ja pytam: gdzie takie modele wśród se? w sumie może i są, np. T650i ale gdzie on był reklamowany? oni ciągle wyjeżdżają z tymi mpikselami i walkmanami. a nie widzą że to oferują już wszyscy.

  • 0

    18.  2008-10-22 01:33:13

    Niech zrobia mniej klonow, a wiecej porzadnych produktow (ja poprosze o kontynuacje serii P ;) i wyjdzie to na dobre i im, i konkurencji.

  • 0

    19. ~Sorry  2008-10-22 13:13:51  host: 77-254-131-146.adsl.inetia.pl

    WitekT, ok, to przepraszam, rzeczywiście nie zarejestrowałem się.

  • 0

    20.  2008-10-22 13:34:19

    Sorry: spox. :-)

  • 0

    21. ~Pl  2008-11-08 14:49:15  host: fan195.internetdsl.tpnet.pl

    piepszycie

  • 0

    22. ~SE Hmm  2008-11-08 14:57:38  host: fan195.internetdsl.tpnet.pl

    Zacznijmy ze SE moze ma dużo klonów a te klony to zazwyczaj nieudany jeden i zklepany z tego drugi np: W580i kompletna klapa a już S500i na tej samej płycie (tylko inny panel) to już coś fajnego. ale wychodzą i bardzo fajne np: SE W910i telefon poprostu super ale oczywiście nie są one klonowane bo nie ma tu co ulepszać poprostu udany :D Mówicie ze SE nic do swoich komurek nie wprowadza? a Shake IT? Żyroskop? Aparat cyfrowy w telefonie? Walkman? Super krystaliczne wyświetlacze? i o wiele więcej.... to niby nic? SE ma więcej roboty nad swoimi telefonami bo wkładają do kazdego telefonu inny soft lub troche zmodyfikowany... a Nokia symbrian niestabilny symbrian do zrzygania... Soft w Samsungach? D800? Falagowy model i? Szais wiesza sie i resetuje kiedy mu sie podoba! Stylistyga SE jest zrównowarzona niezbyt abstrakcyjna i szalona oraz nie zapowarzna tyle o demie! (W910i został telefonem roku 2008) nie żadna szajsowata nokia XpressMussic czy Samsung!

Dodaj swoją opinię