Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SonyEricsson chce większej dbałości o środowisko

SonyEricsson chce większej dbałości o środowisko

WitekT 8 Czerwca 2010 12:20

0 0

SonyEricsson połączył siły z organizacjami pożytku publicznego i światowymi przedsiębiorstwami specjalizującymi się w technologiach, aby wspólnie przekonać Parlament Europejski do wprowadzenia zakazu stosowania substancji niebezpiecznych w elektronice komercyjnej, począwszy od 2015 roku.

SonyEricsson ogłosił partnerstwo z Acerem, Dellem, Hewlett-Packardem oraz z organizacjami pożytku publicznego ChemSec, Clean Production Action i z Europejskim Biurem Ochrony Środowiska. Ma ono na celu wezwanie do zaostrzenia przepisów rozporządzenia unijnego o Ograniczeniach w Stosowaniu Substancji Niebezpiecznych (RoHS).

Aktualnie rozporządzenie RoHS ogranicza zastosowanie niektórych metali ciężkich oraz dwóch rodzajów BFR (środków chemicznych z bromem). SonyEricsson, wraz z partnerami, wzywa do restrykcji dotyczących stosowania wszystkich rodzajów substancji opóźniających spalanie na bazie bromu, a także PVC. Kiedy tworzywa takie jak BFR i PVC są spalane podczas recyclingu odbywającego się w warunkach nie spełniających odpowiednich norm, tworzą one dioksyny halogenowane, które są silnymi substancjami toksycznymi. SonyEricsson uważa, że substancje opóźniające spalanie na bazie bromu, a także PVC, powinny zostać jak najszybciej wycofane z produktów elektrycznych i elektronicznych. Od 18 miesięcy Sony Ericsson pracuje nad rozwojem produktów nie zawierających niechcianych substancji i uważa, że te zastępcze materiały są możliwe do wprowadzenia w całej branży bez większych niedogodności.
SonyEricsson dąży do całkowitego wyeliminowania organicznych substancji halogenowanych ze swoich produktów, a obecnie wyeliminował już prawie wszystkie tworzywa opóźniające spalanie na bazie bromu. Uważamy, że przemysł elektroniczny zobowiązany jest do podejmowania proaktywnych działań, w celu znajdywania substancji zastępczych w miejsce BFR i PVC, dlatego wzywamy ustawodawców unijnych, aby wykazali w tej kwestii postawę liderów i zagłosowali za zaostrzeniem rozporządzenia RoHS - powiedział Daniel Paska z SonyEricssona.

SonyEricsson, wraz z innymi członkami sojuszu, będzie wywierał nacisk na ustawodawców unijnych, którzy aktualnie debatują nad tym czy zaostrzyć obowiązujące rozporządzenie RoHS. Ponadto, firma stale zaprasza pozostałe przedsiębiorstwa z branży, aby dołączały do tego ruchu.

Dotychczas SonyEricsson wycofał ze swoich produktów wszystkie tworzywa PVC i prawie wszystkie halogenowane substancje opóźniające spalanie.

Źródło tekstu: SonyEricsson     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Paweł  2010-06-08 12:33:58  host: chello089076121120.chello.pl

    SE już nie daje oprogramowania na płycie w zestawie tylko trzeba go sobie samemu ściągnąć z netu :/ A instrukcja obsługi telefonu jest na jednym zwijanym świstku :/

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-220-72.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze