Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony żąda zakazu sprzedaży wybranych smartfonów LG w USA

Sony żąda zakazu sprzedaży wybranych smartfonów LG w USA

Q! 31 Grudnia 2010 09:21

0 0

Globalnych potyczek patentowych ciąg dalszy. Tym razem Sony twierdzi, że LG narusza m.in. jego patenty i żąda zakazu sprzedaży wybranych smartfonów tego wschodniego producenta na rynku amerykańskim.

Według Sony, LG narusza patenty należących m.in. do spółki Sony Ericsson, Samsung oraz Nokia. Wśród nich znajdują się te dotyczące podzespołów odpowiedzialnych za dźwięk i mikrofon oraz technologii identyfikacji rozmówcy i zarządzania energią.

W związku z tym Sony żąda, aby wybrane telefony LG otrzymały zakaz sprzedaży na terenie USA. Wśród nich miałoby się znaleźć 10 modeli, m.in. Encore, LG Accolade, Neon, Quantum, Rumor Touch czy Rumor 2.
Odpowiedni wniosek w tej sprawie trafił już do amerykańskiej Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC). Oddzielny dotyczący tej samej sprawy trafił do sądu federalnego w Los Angeles, jednak jego treść nie została podana do wiadomości.

Przypomnijmy, że to kolejna z wojen o patenty globalnych graczy rynku elektroniki użytkowej. Wcześniej podobne potyczki wywoływali lub byli w nie wciągani m.in. Nokia, Apple oraz HTC.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2010-12-31 10:33:25

  te patenty do zarządzania energią to SE może sobie głęboko wsadzić...

 • 0

  2.  2010-12-31 11:34:43

  Czyżby Sony, Samsung, SE i Nokia bałyby się że to LG wykonało lepsze cacka od nich samych.

 • 0

  3. ~lwiczek  2010-12-31 11:40:00  host: 87-205-43-180.adsl.inetia.pl

  @2 wyprodukowanie urządzenia lepszego od guana wypuszczanego przez sony/se to nie jest wielka sztuka... zastanawia mnie jednak "technologii identyfikacji rozmówcy" - czy to nie jest implementacja standardu po prostu O_x

 • 0

  4.  2010-12-31 11:41:18

  jak za coś płacisz (patent), to masz prawo potem żądać wycofania patentu albo odszkodowania :D

 • -5

  5.  2010-12-31 11:50:16

  A ja bym zakazał sprzedaż produktów firm Sony, Samsung, SE i Nokia w Polsce. To była by wtedy wojna.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-38-2.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet