Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Xperia Z5 i Z5 Compact bez tajemnic

Sony Xperia Z5 i Z5 Compact bez tajemnic

LuiN 1 Września 2015 22:18

2 4

Na dzień przed oficjalną premierą, do sieci wyciekły wyniki benchmarku GFXBench przeprowadzonego na Sony Xperia Z5 i Z5 Compact.



Tablice wyników prezentują jednoznacznie specyfikację nadchodzących flagowców Sony. Xperia Z5 otrzyma 5,1-calowy ekran FullHD (1920 x 1080 pikseli), ośmiordzeniowego Snapdragona 810 taktowanego zegarem 1,9 GHz, grafikę Adreno 430, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, główny aparat 23 Mpix kręcący filmy 4K oraz przedni aparat 8 Mpix.

Sony Xperia Z5 Compact wyposażony będzie w ten sam chipset, 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej i taką samą kombinację aparatów - 23 i 8 Mpix. Nowy model zaoferuje 4,6-calowy ekran o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli). Oba telefony testowane były z zainstalowanym Androidem 5.1.1.




W bazie nie znalazł się natomiast Sony Xperia Z5 Premium, który według dotychczasowych informacji otrzymać ma 5,5-calowy ekran 4K... dałoby to rekordowe zagęszczenie pikseli powyżej 800 ppi.

Wracając jednak do samego testu GFXBench, już teraz możemy porównać wydajność nowych Xperii z ich poprzednią generacją i konkurentami:

Benchmarki GFXBench 3.1
Manhattan T-Rex
onscreen 1080p onscreen 1080p
Asus Zenfone 2 Z00AD 773,1 826,1 1667 1700
HTC One M9 1459 1337 2475 2283
Huawei P8 398,4 338,2 667,5 562,2
LG G4 580,3 920,9 1381 1936
Meizu MX4 448,5 447,6 1126 1186
Samsung Galaxy Note Edge 675 1136 1546 2368
Samsung Galaxy Note N910C 670,5 1110 1425 2156
Samsung Galaxy S6 924,3 1340 1685 2499
Samsung Galaxy S6 Edge 927,9 1528 2015 2860
Sony Xperia Z3+ 1518 1347 2676 2685
Sony Xperia Z5 1571 1498 2883 2919
Sony Xperia Z3 Compact 1598 686 2289 1472
Sony Xperia Z5 Compact 2160 1533 3093 2707

Z powyższego zestawienia wynika, że w przynajmniej w grach różnice w wydajności Xperii Z5 i Z3+ są znikome. Znacznie więcej pod względem wydajności zyskają przy przesiadce obecni posiadacze Z3 Compact - Z5 Compact, po części za sprawą ekranu HD, jest obecnie jednym z najwydajniejszych smartfonów.

Zobacz: [Aktualizacja] Sony Xperia Z5 na pierwszym filmie

Źródło tekstu: GFXBench, wł     

w sumie: 30
  • 1

    11.  2015-09-02 09:05:59

    Ja się nie dziwię, że Sony kompletnie nie daje rady. W kwietniu pokazali Z4, a już teraz Z5??? Lepiej dla nich żeby 9 września pooglądali jak największa firma na świecie prezentuje swoje smartfony raz do roku. Może się czegoś nauczą od najlepszych?

  • -1

    12. ~  2015-09-02 09:25:31  host: mail.troncomputers.pl

    @11 Tak, tak niech oczekują tak jak Ty 9 września... Zostanie zaprezentowany kolejny "emejzing" nie wnoszący nic nowego. Ale i tak zostanie sprzedany w milionach egzemplarzy. Wszak miliony much nie mogą się mylić nieprawdaż?

  • 2

    13. ~  2015-09-02 10:15:40  host: abal161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    12@ haha, świetny komentarz, aczkolwiek sam zastanawiam się nad kupnem ajfona, kilka osób z rodzinki ma i sobie chwalą, niektórzy dostrzegają wady ale i tak są zadowoleni, ja jestem jakoś niezupełnie przekonany ale cóż, gdyby nie ta cena to już pewnie bym kupił :)

  • 0

    14.  2015-09-02 10:19:16

    Mam pytanie do znawców - obecnie mam XPERIĘ Z sprzed 2 lat. Planuję teraz wymianę - czekałem na któregoś z następców, właśnie na Z5. Niemniej po informacji, że model ten napędzany będzie Qualcommem 810 raczej sceptycznie do tego podchodzę. Czy lepiej przerzucić się na któregoś z flagowców Samsunga? Apple'a nie biorę w ogóle pod uwagę.

  • 0

    15. ~)][(  2015-09-02 10:22:31  host: user-94-254-193-204.play-internet.pl

    @10. jak to nie ma ? jeszcze dobrze sie sprzedaja poprzedniczki. z1 c i z3 compact. wcale nie gorsze

  • 1

    16. ~  2015-09-02 10:22:44  host: abal161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    1@ a co do 4gb ramu, no cóż ja mam tyle w laptopie kupionym 3 lata temu a teraz tyle ładuje się do telefonu...

  • -1

    17. ~Calm7  2015-09-02 10:32:30  host: public-gprs352126.centertel.pl

    @15 to są już modele stare i wyraznie słabsze. nie jesteś na bieżaco

  • 0

    18. ~7zte  2015-09-02 10:46:36  host: n06-04-05.opera-mini.net

    17 jak wpiszesz nr do telefonu 777, to masz wszystkie szczegoly

  • 0

    19.  2015-09-02 10:56:36

    Sony ma świetną linię Z, ale niech się od Apple uczy dopracowania szczegółów sprzętowych i przede wszystkim programowych.
    W przeciwnym razie bilans strat będzie się im powiększał.
    Ja np będę wolał dorzucić 1000 PLN, aby w maju Z3 Compact zamienić na iPhona 6s, zamiast na kolejną świetną, ale znowu od 5, czy 6 generacji niedorobioną Xperię Zxxx, koniecznie Compact.

  • 0

    20.  2015-09-02 11:11:55

    7, piotrzet - kamerka rejestruje w 16:9, benchmark pokazuje max rozdzielczości dla 4:3. Ślepo przepisać z tabelki to każdy głupi potrafi.

  • 0

    22. ~  2015-09-02 11:33:56  host: 093105149044.radom.vectranet.pl

    Zaraz zaczną pojawiać się plotki o xperii z6 a potem z6+ ,wszystkie wyglądają tak samo, w środku niewiele się różnią, przeciętny klient nie odróżnia z2 od z3, Sony na własne życzenie idzie na dno.

  • 0

    25.  2015-09-02 11:46:35

    Dobrze by było żeby następna seria "mini" od Samsunga, LG i reszty zaczęła w końcu naśladować serię Compact. Na chwilę obecną, jak ktoś nie chce cegły, to zostaje mu seria Compact lub (o zgrozo) iPhone.

  • 0

    26.  2015-09-02 12:02:41

    Mam Z3C i jestem mega zadowolony. Na szczęście Z5C nie wnosi nic nowego (poza lepszym prockiem czy czytnikiem papilarnym, ktorego i tak bym nie uzywał), więc nie żałuje, że troche nie poczekałem z kupnem telefonu ;) To dalej porządny smartfon i w tej wielkości chyba najlepszy jednak oczekiwałbym jakichs innowacji, żeby przyciągać nowych klientów.

  • 0

    42. ~kodowanie  2015-09-02 13:01:13  host: 168.235.196.223

    No i juź sięsprawa wyjaśniła... Brawo LuiN

  • 0

    43.  2015-09-02 17:31:10

    Rozczarowanie 2 GB RAMu w Z5C.. powinno być 3 GB i byłoby OK. Oprócz tego bardzo rozgrzewający 810, czytnik linii papilarnych - i oto instrukcja, jak zepsuć najlepszą linię telefonów na rynku... : / Teraz pozostaje mieć nadzieję, że S6 Mini albo 6C nie będą tragediami, bo wtedy to już naprawdę zostaną tylko Chińczyki...

  • 0

    44.  2015-09-02 17:32:16

    @17: starsze ok, ale "wyraźnie słabsze"? Zapraszam do dyskusji w czym aż tak bardzo - i czego nie potrafią zrobić, uruchomić etc.

  • 0

    45.  2015-09-02 17:52:47

    PLANET: A do czego Ci w telefonie/smartfonie więcej niż 2GB RAM?

  • 0

    46.  2015-09-02 18:42:39

    Wystarczy, że masz przeglądarkę z otwartą dużą ilością kart i już jest dużo RAMu zajętego ; do tego wrzuć zaledwie parę większych aplikacji (np. mapy, nawigację) i zobaczysz, jak się RAM kończy. Sam system zajmuje na dzień dobry dość sporo, i to ten "lekki" Android.. w tym przypadku nadmiar nie boli. 3 czy nawet 4 GB RAMu byłyby przyszłościowe.

  • 0

    47.  2015-09-02 20:00:05

    7, piotrzet - i jednak miałeś rację, wbrew wszelkim źródłom dali obraz 4:3 w przednim aparacie, czyli jednak 5 Mpix.

  • 0

    48. ~wi  2015-09-08 17:17:57  host: user-94-254-129-97.play-internet.pl

    Producenci powinni teraz walczyć między sobą o wydajność urządzenia a nie cyferki w rdzeniach czy rozdzielczości. W wydajności tkwi tajemnica płynnego działania fona. Przykładem może być samsung alpha, którego producent porzucił, a szkoda.

Dodaj swoją opinię