Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Xperia Z3X - szykuje się fotograficzny przełom

Sony Xperia Z3X - szykuje się fotograficzny przełom

LuiN 2 Października 2014 10:24

5 0
W bazie benchmaka AnTuTu pojawił się phablet Sony Xperia Z3X z najlepszą do tej pory specyfikacją na rynku i potężnym aparatem.



Sony Xperia Z3X to następca zeszłorocznego phabletu Xperia Z Ultra. Urządzenie będzie miało 6,2-calowy ekran QHD (2560 x 1440 pikseli) wykonany w technologii White OLED, 64-bitowy chipset Qualcomm Snapdragon 810 (do 2,86 GHz, osiem rdzeni) z grafiką Adreno 430 GPU, aż 4 GB pamięci RAM i rzecz jasna 64-bitowego Androida, który tak dużą pamięć obsłuży. Do tego dostaniemy 16 GB pamięci wewnętrznej i aparat 22,1 Mpix.

To jednak nie sama rozdzielczość matrycy uczyni z Xperii Z3X fotograficznego potwora. W telefonie o grubości zaledwie 7,9 mm producent pomieścić ma bowiem zakrzywiony sensor o wielkości 2/3 cala i obiektyw o najwyższej na telefonicznym rynku jasności F/1.2.

Dostaniemy więc czujnik o wielkości tego w Lumii 1020, jednak z o połowę mniejszym zagęszczeniem pikseli i tym samym znacznie mniejszą tendencją do szumów. Zakrzywiona matryca Sony pozwolić ma na zmniejszanie wielkości obiektów w telefonach, dzięki możliwości stosowania soczewek o większych krzywiznach, bez konsekwencji pojawiania się zniekształceń, winiety czy aberracji na brzegach zdjęć. Obiektyw będzie miał ogniskową 7,83 mm, co w przeliczeniu na pełną klatkę daje przy tej wielkości matrycy 28,2 mm.

Spodziewany termin premiery to I połowa 2015 roku - zgodnie z zapowiedziami Qualcommu dotyczącymi dostępności pierwszych urządzeń ze Snapdragonem 810.

Źródło tekstu: GSMArena, GSMDome, wł      
Źródło zdjęć: Sony

Dodaj do:

Tagi: sony | xperia z3x

w sumie: 15
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    1.  2014-10-02 11:23:38

    milutko :) mogliby coś jeszcze z wyglądem zewn. zrobić :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    8

    2.  2014-10-02 11:24:46

    1, Morvius - jak wcisną taki aparat do Xperii Z4 Compact, to zrobię debet na koncie, ale kupię :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    3.  2014-10-02 11:25:54

    :D szaleństwo ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4.  2014-10-02 11:28:10

    ciekawe ile

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    5.  2014-10-02 11:46:34

    Liczę na to, że Sony Xperia Z4, na którą tak naprawdę czekam, będzie miała właśnie taką specyfikację. Oczywiście ekran max 5.5, nawet za cenę większego gabarytu niż Xperia Z2, która swoją wielkością absolutnie mnie nie przeraża, a użytkuję ją bez najmniejszych problemów.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6. ~KaReS  2014-10-02 12:05:09  host: 212.160.172.85

    Czy wg tego artykułu http://tlp.is/3pr Sony miało poprzestać na wyświetlaczach FHD? Tak go zrozumiałem, a tu mamy zapowiedź wyższej rozdzielczości. Zakładam, że bateria będzie w okolicach 4000mAh.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    7. ~Adam M.  2014-10-02 12:15:39  host: h4-52.net.euron.pl

    Zakrzywione matryce (wycinek kuli) stosowane są kilu lat w karmach teleskopów astronomicznych umieszczonych na satelitach lub w kamerach satelitów szpiegowskich. Zastosowanie tej technologi pozwoliło zwiększyć jakość obrazu w stopniu wcześniej niemożliwym do uzyskania. Mimo że konstrukcje obiektywów uległy uproszczeniu finalny obraz ma 10-100 razy większą rozdzielczość optyczną. Najnowsze konstrukcje tych kamer zbliżają się powoli jakością obrazu i wielkością budowy do oka sokoła lub innych ptaków drapieżnych.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    8.  2014-10-02 13:19:09

    No no no, specyfikacja wygląda bardzo interesująco. A cena? Pewnie będzie kosztować 1/2 tego co iPhone 6, który... nie zachwyca.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    9. ~lool  2014-10-02 13:52:29  host: adle245.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I tak telefon padnie po pół roku... Sony ? Nie, dziękuje postoje.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10.  2014-10-02 14:54:36

    F1.2? :O ładnie sobie poczynają... i na co kupować 50mm F1.4 za 1/3 ceny tego telefonu? ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~korobs  2014-10-02 15:16:32  host: 193.201.36.41

    Matryca i obiektyw to nie wszystko.
    Od 2 miesięcy mam Xperię M2 z 8Mpix aparatem i jakość zdjęć jest po prostu żenująca.
    Najgorsza z 4 telefonów które miałem do tej pory.
    Chodzi o algorytm kompresji zdjęć do JPG.
    Na zdjęciach widoczne były czarne kropki , które powstały podczas wyostrzania zdjęcia.
    Nawet niebo potrafiło być całe w czarnych punkcikach.
    Co prawda przy aktualizacji oprogramowania kropki zniknęły, ale zdjęcia wyglądają nadal nędznie.
    Nie spodziewałem się takiej żenady po firmie która robi np. lustrzanki.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12.  2014-10-02 16:08:08

    @11 bo M2 ma skopane oprogramowanie (szum, agresywny PP, przeostrzanie), ten sam sensor ma Xperia L i robi o wiele lepsze zdjęcia.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13.  2014-10-02 16:09:28

    @11 a że robią lustrzanki... Całe know-how z lustrzanek mają po Konica-Minolta, nie wiem jak dzisiaj ale pierwsze ich lustrzanki nawet pracowały na szkłach K-M.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~HD  2014-10-02 21:21:29  host: 89-71-11-82.dynamic.chello.pl

    Bekę mam z ludzi którzy tabletami robią zdjęcia a sony wypuszcza fotograficzny tablet:)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~aga  2014-10-03 21:12:57  host: 37.250.9.19.bredband.tre.se

    Moja zetka pierwsza jaka wyszła od dwóch lat działa bez zarzutów kocham ten telefon.miałam zakupić Z 3 ale poczekam na Z4 lub Z3X

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-107-20-104-110.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~abc | 2016-09-26 10:46:10

no to wiele się dowiedziałem z artykułu ;-)


applefan_ | 2016-09-26 10:45:54

@3 iOS i Mac OS X - bazują na Unix/linux.


~ąab | 2016-09-26 10:44:12

1i2 a które systemy są dopracowane?


~Templariusz | 2016-09-26 10:39:23

A może przeróbcie stronę na responsywną?


~izi | 2016-09-26 10:36:22

@Jan, masz 100% racji

Ankieta

Jak oceniasz Supernet, nową ofertę abonamentową T-Mobile?

Supernet - nowa oferta abonamentowa T-Mobile

 

Zobacz wynik | Opinie (36)

Archiwum Ankiet