Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Xperia Z3X - szykuje się fotograficzny przełom

Sony Xperia Z3X - szykuje się fotograficzny przełom

LuiN 2 Października 2014 10:24

5 0

W bazie benchmaka AnTuTu pojawił się phablet Sony Xperia Z3X z najlepszą do tej pory specyfikacją na rynku i potężnym aparatem.

Sony Xperia Z3X to następca zeszłorocznego phabletu Xperia Z Ultra. Urządzenie będzie miało 6,2-calowy ekran QHD (2560 x 1440 pikseli) wykonany w technologii White OLED, 64-bitowy chipset Qualcomm Snapdragon 810 (do 2,86 GHz, osiem rdzeni) z grafiką Adreno 430 GPU, aż 4 GB pamięci RAM i rzecz jasna 64-bitowego Androida, który tak dużą pamięć obsłuży. Do tego dostaniemy 16 GB pamięci wewnętrznej i aparat 22,1 Mpix.

To jednak nie sama rozdzielczość matrycy uczyni z Xperii Z3X fotograficznego potwora. W telefonie o grubości zaledwie 7,9 mm producent pomieścić ma bowiem zakrzywiony sensor o wielkości 2/3 cala i obiektyw o najwyższej na telefonicznym rynku jasności F/1.2.




Dostaniemy więc czujnik o wielkości tego w Lumii 1020, jednak z o połowę mniejszym zagęszczeniem pikseli i tym samym znacznie mniejszą tendencją do szumów. Zakrzywiona matryca Sony pozwolić ma na zmniejszanie wielkości obiektów w telefonach, dzięki możliwości stosowania soczewek o większych krzywiznach, bez konsekwencji pojawiania się zniekształceń, winiety czy aberracji na brzegach zdjęć. Obiektyw będzie miał ogniskową 7,83 mm, co w przeliczeniu na pełną klatkę daje przy tej wielkości matrycy 28,2 mm.

Spodziewany termin premiery to I połowa 2015 roku - zgodnie z zapowiedziami Qualcommu dotyczącymi dostępności pierwszych urządzeń ze Snapdragonem 810.

Źródło tekstu: GSMArena, GSMDome, wł      
Źródło zdjęć: Sony

Dodaj do:

Tagi: sony | xperia z3x

w sumie: 15
  • 1

    1.  2014-10-02 11:23:38

    milutko :) mogliby coś jeszcze z wyglądem zewn. zrobić :)

  • 8

    2.  2014-10-02 11:24:46

    1, Morvius - jak wcisną taki aparat do Xperii Z4 Compact, to zrobię debet na koncie, ale kupię :)

  • 0

    3.  2014-10-02 11:25:54

    :D szaleństwo ;)

  • 0

    4.  2014-10-02 11:28:10

    ciekawe ile

  • 0

    5.  2014-10-02 11:46:34

    Liczę na to, że Sony Xperia Z4, na którą tak naprawdę czekam, będzie miała właśnie taką specyfikację. Oczywiście ekran max 5.5, nawet za cenę większego gabarytu niż Xperia Z2, która swoją wielkością absolutnie mnie nie przeraża, a użytkuję ją bez najmniejszych problemów.

  • 0

    6. ~KaReS  2014-10-02 12:05:09  host: 212.160.172.85

    Czy wg tego artykułu http://tlp.is/3pr Sony miało poprzestać na wyświetlaczach FHD? Tak go zrozumiałem, a tu mamy zapowiedź wyższej rozdzielczości. Zakładam, że bateria będzie w okolicach 4000mAh.

  • 1

    7. ~Adam M.  2014-10-02 12:15:39  host: h4-52.net.euron.pl

    Zakrzywione matryce (wycinek kuli) stosowane są kilu lat w karmach teleskopów astronomicznych umieszczonych na satelitach lub w kamerach satelitów szpiegowskich. Zastosowanie tej technologi pozwoliło zwiększyć jakość obrazu w stopniu wcześniej niemożliwym do uzyskania. Mimo że konstrukcje obiektywów uległy uproszczeniu finalny obraz ma 10-100 razy większą rozdzielczość optyczną. Najnowsze konstrukcje tych kamer zbliżają się powoli jakością obrazu i wielkością budowy do oka sokoła lub innych ptaków drapieżnych.

  • 1

    8.  2014-10-02 13:19:09

    No no no, specyfikacja wygląda bardzo interesująco. A cena? Pewnie będzie kosztować 1/2 tego co iPhone 6, który... nie zachwyca.

  • -2

    9. ~lool  2014-10-02 13:52:29  host: adle245.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I tak telefon padnie po pół roku... Sony ? Nie, dziękuje postoje.

  • 0

    10.  2014-10-02 14:54:36

    F1.2? :O ładnie sobie poczynają... i na co kupować 50mm F1.4 za 1/3 ceny tego telefonu? ;)

  • 0

    11. ~korobs  2014-10-02 15:16:32  host: 193.201.36.41

    Matryca i obiektyw to nie wszystko.
    Od 2 miesięcy mam Xperię M2 z 8Mpix aparatem i jakość zdjęć jest po prostu żenująca.
    Najgorsza z 4 telefonów które miałem do tej pory.
    Chodzi o algorytm kompresji zdjęć do JPG.
    Na zdjęciach widoczne były czarne kropki , które powstały podczas wyostrzania zdjęcia.
    Nawet niebo potrafiło być całe w czarnych punkcikach.
    Co prawda przy aktualizacji oprogramowania kropki zniknęły, ale zdjęcia wyglądają nadal nędznie.
    Nie spodziewałem się takiej żenady po firmie która robi np. lustrzanki.

  • 0

    12.  2014-10-02 16:08:08

    @11 bo M2 ma skopane oprogramowanie (szum, agresywny PP, przeostrzanie), ten sam sensor ma Xperia L i robi o wiele lepsze zdjęcia.

  • 0

    13.  2014-10-02 16:09:28

    @11 a że robią lustrzanki... Całe know-how z lustrzanek mają po Konica-Minolta, nie wiem jak dzisiaj ale pierwsze ich lustrzanki nawet pracowały na szkłach K-M.

  • 0

    14. ~HD  2014-10-02 21:21:29  host: 89-71-11-82.dynamic.chello.pl

    Bekę mam z ludzi którzy tabletami robią zdjęcia a sony wypuszcza fotograficzny tablet:)

  • 0

    15. ~aga  2014-10-03 21:12:57  host: 37.250.9.19.bredband.tre.se

    Moja zetka pierwsza jaka wyszła od dwóch lat działa bez zarzutów kocham ten telefon.miałam zakupić Z 3 ale poczekam na Z4 lub Z3X

Dodaj swoją opinię