Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Xperia Z3 Dual po cichu trafiła na rynek

Sony Xperia Z3 Dual po cichu trafiła na rynek

orson_dzi 8 Września 2014 12:08

3 0
xperia z3 Po cichu, z pominięciem oficjalnych komunikatów, bez mówienia o tym podczas prezentacji, Sony wprowadziło na rynek Xperię Z3 Dual.



Podczas prezentacji nowych Xperii na targach IFA, jedyna informacja jaka dotyczyła funkcji dual SIM pojawiła się w kontekście Xperii E3 Dual. Jak się jednak okazuje, również flagowa Xperia Z3 pojawiła się w wersji obsługującej dwie karty SIM.

Na oficjalnej stronie Sony ruszyła już przedsprzedaż Xperii Z3. Co ciekawe, wersja z jednym gniazdem na kartę SIM jest niedostępna, a zamówienia można składać tylko na wersję Dual. Dodatkowo wraz ze smartfonem za symboliczną złotówkę można otrzymać zegarek Sony SmartWatch 2, co w sumie da cenę 2900 zł.

Sony informuje, że wersja Dual była przewidziana od samego początku do sprzedaży na wolnym rynku. Do operatorów trafi wersja z jednym gniazdem na kartę SIM. Co ciekawe, dzieje się tak za decyzją samych operatorów, którzy modeli dual SIM w ofercie zwyczajnie nie chcą.

Źródło tekstu: Sony     

Dodaj do:

Tagi: sony | xperia | xperia z3 | xperia z3 dual

w sumie: 15
  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    1.  2014-09-08 12:13:31

    Nie jestem pewien, czy to nie jest najlepszy DualSIM na rynku ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    2. ~Calm 7  2014-09-08 12:15:42  host: n07-06-06.opera-mini.net

    Ale ci operatorzy są upierdliwi... Aż się dziwię, że raz wsunięta karta sim - daje się wyjąć!

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    3.  2014-09-08 12:17:11

    Calm7 :)))

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    4. ~xyz  2014-09-08 12:17:43  host: apn-31-1-145-107.dynamic.gprs.plus.pl

    2900 !!! w tym zegarek - za 1zl!!!! heh...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    5.  2014-09-08 12:21:40

    Warty ze 4 stówy, więc całkiem sympatycznie ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6. ~  2014-09-08 12:25:26  host: ip-93-154-192-208.free.aero2.net.pl

    Dla mnie telefon dual sim jest świetnym rozwiązaniem. Pierwszy numer służbowy, a drugi jak to powiedzieć dla zabaw chodź się nie bawię.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7. ~Hose  2014-09-08 12:53:48  host: 31.179.221.20

    Planet, mimo tego że z zegarkiem to 2900 wydaje mi się za drogo. Te obecne smartfony coraz droższe, coraz większa marża czy coraz więcej kosztuje produkcja?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    8.  2014-09-08 13:08:10

    Jasne, że drogo. Koszt dla wcześnie kupujących jest zawsze taki, wiadomo. Za kwartał cena spadnie i wtedy będzie się bardziej oplacało ;) Także jak ktoś się zastanawia.. ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    9.  2014-09-08 13:56:54

    @7 "Te obecne smartfony coraz droższe" - albo błąd logiczny albo drakoński skrót myślowy. Te "obecne" smartfony nie mogą być coraz droższe bo to są nowe smartfony a to jest ich cena początkowa. Jeśli masz na myśli to, że każdy nowo wprowadzany model ma wyższą cenę od poprzednika, to chyba nie do końca jest prawda, Nawet jeśli, to zapewne nie chodzi o koszty produkcji a o koszty skonstruowania oraz koszty wdrożenia nowego procesu technologicznego.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10. ~Hose  2014-09-08 14:56:05  host: 31.179.221.20

    @9 - Skrót myślowy, mowa zupełnie potoczna. Koszty konstruowania? przecież konstruowanie jest coraz łatwiejsze.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11.  2014-09-08 16:36:58

    @10 jest w tym sporo prawdy, na pewno łatwiej jest skonstruować dzisiaj samochód niż powiedzmy 20 czy 30 lat temu. Jedno małe ale: ten sam samochód. Jeśli musisz wytworzyć coś czym zaskoczysz rynek wcale nie musi być łatwo i tanio , bo wymagania rosną i trzeba szukać nowych rozwiązań. Nowy samochód i tak trzeba jeszcze porozbijać w crash testach i ciągle coś poprawiać zanim ujrzy światło dzienne i to są też koszty.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    12. ~Hose  2014-09-08 18:25:04  host: 77-242-235-67.net.hawetelekom.pl

    @11 - Od iPhona pierwszej generacji który był pewną rewolucją nastąpiła i trwa w najlepsze ewolucja (więcej rdzeni, więcej RAMu, większy ekran, wyższa rozdzielczość itp...) Do tego nie jest raczej potrzebne jakieś kosmicznie drogie projektowanie. Kiedyś topowiec kosztował przy wyjściu na rynek połowę tego co kosztuje dziś.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13.  2014-09-08 21:23:37

    za pół roku bedzie za 1400zł albo i mniej konkurencja jest coraz większa, już nie mówiąc o samym SOny, który ma zamiar wypuszczac zetki co pół roku

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14.  2014-09-09 09:55:24

    @12 bo koszty wdrożenia całego procesu, które być może miało miejsce już dawno są rozłożone na wszystkie urządzenia tej (kiedyś nowej) linii, jeden model by nie udźwignął. Ponieważ są ludzie, który za nowości są w stanie płacić więcej, finansują kolejne wynalazki.