Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Xperia XZ ze wsparciem dla VoLTE sieci Orange

Sony Xperia XZ ze wsparciem dla VoLTE sieci Orange

LuiN 12 Stycznia 2017 17:54

6 1

sony xperia xz 745

Sieć Orange udostępniła połączenia głosowe za pomocą LTE (VoLTE) w październiku 2016 roku. Po pierwszych modelach Samsunga kompatybilnych z usługą, funkcję tę oferuje teraz też Sony Xperia XZ.

Sieć Orange była pierwszą w Polsce, która zaoferowała komercyjnie dostęp do VoLTE. Niestety lista obsługiwanych urządzeń była bardzo krótka - znalazły się na niej początkowo jedynie Samsungi Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge.

Zobacz: [Aktualizacja] Orange uruchomił VoLTE




Orange planował, że kolejnymi kompatybilnymi telefonami będą iPhone'y, te jednak "wyprzedził" flagowy smartfon Sony, model Xperia XZ. Aby funkcja była aktywna nie jest konieczne instalowanie dodatkowych aplikacji - wystarczy udostępniana online aktualizacja oprogramowania.

Użytkownicy telefonu zyskują wyższą jakość dźwięku oraz brak ciągłego przełączania się pomiędzy zasięgiem LTE i 3G/2G w razie chęci nawiązania czy odebrania połączenia. Szybsze jest też nawiązywanie połączeń - teraz to 2 sekundy, zamiast nawet około 8 w starszych technologiach.

Zobacz: Test telefonu Sony Xperia XZ
Zobacz: Gorące Telefony 2016

Źródło tekstu: blog.orange.pl, wł     

Dodaj do:

Tagi: sony xperia xz | volte | orange

w sumie: 15
  • 0

    1. ~  2017-01-12 18:30:50  host: host-37-190-148-203.dynamic.mm.pl

    Brawo. VoLTE to jest to. Używam w Orange i jest git. iPhony miały być wcześniej? Czyli jest szansa, że zaraz będą?

  • 0

    2.  2017-01-12 18:38:52

    @1, Tak, będą i iPhone'y zgodne.

  • 0

    3.  2017-01-12 18:42:30

    a WiFi calling dalej brak :(

  • 0

    4.  2017-01-12 18:55:28

    Dlaczego nie mogą ustawić VoLTE za pomocą smsa konfiguracyjnego? Co z OnePlus 3?

  • 0

    5. ~  2017-01-12 18:59:55  host: host-37-190-148-203.dynamic.mm.pl

    2 - kiedyś pewnie tak ale mi chodzi o termin.

  • 0

    6. ~  2017-01-12 19:30:25  host: user-94-254-161-112.play-internet.pl

    A co ze starszymi modelami ? S5 w USA ma Volte od dwóch lat kwestia zeby Samsungowi chcialo się dodać. ..

  • 0

    7. ~Adziu82  2017-01-12 19:30:48  host: ipservice-092-208-132-095.092.208.pools.vodafone-ip.de

    A co do wifi calling,kto oferuje na Sony M5?

  • 0

    8. ~grzegorz143  2017-01-12 20:37:51  host: 78.152.200.234

    A dla sony z5 to nie będzie?

  • 2

    9.  2017-01-12 20:37:55

    3 telefony na krzyż, porażające. Do końca roku pewnie z 8 telefonów będzie obsługiwało VoLTE. Ciekawe co z telefonami kupionymi w wolnej sprzedaży.

  • 3

    10.  2017-01-12 20:52:31

    no trochę to żałosne, ze przez tyle czasu dołozyli zaledwie jeden telefon

  • 0

    11. ~1  2017-01-12 22:31:01  host: public-gprs389963.centertel.pl

    S7 tyko brandowane przez Orange!

  • -1

    12.  2017-01-13 10:02:17

    bradowany soft od orange? nigdy. to skazanie się na wieczne lagi i permanentnego wnerwa. pamietajmy ze w polsce naszej pieknej volte i vowifi tylko w madżencie jest, więc orendżowa porażka niech sie zbytnio tu nie podnieca

  • 1

    13.  2017-01-13 10:18:19

    Jakby producenci nie blokowali domyślnie funkcji jak HDvoice, WiFi calling, czy VOLTE, to nie byłoby afery ale z jakiegoś durnego powodu to robią. W efekcie obrywają operatorzy. Jak wam nie pasuje brandowanie, to piszcie na forach producentów i spamujcie ich oficjalne strony na FB. Tylko to na nich działa, bo boją się utraty opinii. Znając życie, wystarczyła by aplikacja od producenta aktywująca te zaszyte w systemie funkcje.

  • 0

    14. ~KaReS  2017-01-13 11:23:37  host: 212.160.172.85

    Mam VoLTE w XZ i powiem szczerze, że prócz faktycznie szybszego nawiązywania połączeń wcale mnie nie ciągnie do używania tego. Jakość jak HD Voice, a bateria szybciej się wyczerpuje niż gdy wyłączę VoLTE, szczególnie w trakcie podróży po PL.

  • 0

    15. ~boncio  2017-01-13 12:16:40  host: egress505.cws.sco.cisco.com

    Co się tak czepiacie brandowanych telefonów. Mam S7 z Orange i nie mam nic z softu Orange. Jedyną różnicą było pytanie o możliwość zainstalowania aplikacji Orange. Poza tym nic nie sugeruje, że to telefon z Orange, poza kolorem srebrnym. Zwiech i lagów nie mam po 2 miesiącach bez restartu.

    A co do VoLTE, to nie działa jeszcze idealnie, bo kilka już razy nie chciało zestawić połączenia. W 3G poszło bez problemu, ale po wyłączeniu VoLTE w menu...

Dodaj swoją opinię