Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Xperia M5 - gdy liczą się zdjęcia

Sony Xperia M5 - gdy liczą się zdjęcia

LuiN 3 Sierpnia 2015 10:06

4 1

Sony Xperia M5 to smartfon, który zainteresować ma klientów przede wszystkim szybkim aparatem z hybrydowym autofokusem.



sony xperia m5 sony xperia m5 sony xperia m5 sony xperia m5

Główny aparat urządzenia ma matrycę 21,5 Mpix, obiektyw o jasności F/2.2 i obsługuje czułości do ISO 3200. Połączenie technologii detekcji fazy i kontrastu zaowocowało ustawianiem ostrości w imponująco krótkim czasie 1/4 sekundy. Nie zabrakło do tego filmów 4K, a przedni aparat pozwala na robienie zdjęć 13 Mpix i również ma autofokus.

sony xperia m5 sony xperia m5 sony xperia m5 sony xperia m5




Gdy już temat zdjęć mamy za sobą, Xperia M5 okazuje się też ciekawą propozycją ze względu na inne podzespoły. Telefon ma 5-calowy ekran FullHD, chipset MediaTeku MT6795 z najwyżej linii Helio X10 (8 rdzeni, 2 GHz), 3 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart pamięci, LTE, opcjonalny Dual SIM, Androida 5.0, akumulator 2600 mAh (dwa dni pracy) i wodoszczelną obudowę (IP65/IP68).

Według nieoficjalnych informacji, europejska cena telefonu wyniesie 360 euro.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Sony Xperia M5 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Sony Xperia M5 Dual w katalogu.

Źródło tekstu: Sony, wł     

Dodaj do:

Tagi: sony xperia m5 | sony

w sumie: 30
  • -2

    12.  2015-08-03 12:20:48

    I znów monotonny Sony Design...

  • -1

    13.  2015-08-03 12:25:16

    @11- Nie idzie bo cena dual w stosunku do zwykłej z3 jest zaporowa. Z jakiego powodu dodatkowe gniazdko SIM może tyle kosztować?

  • 1

    15.  2015-08-03 12:56:18

    13, Hose - bo to nie tylko dodatkowe gniazdko, ale też dodatkowa antena.

  • 2

    16. ~  2015-08-03 13:17:38  host: google-proxy-66-249-81-245.google.com

    12 żeby to konkurencja nie miała monotonnego dystansu

  • -1

    17.  2015-08-03 13:50:19

    @15 - LuiN, Ty tak szczerze na serio z tą anteną? ;-) Ile kosztuje 10cm tasiemki z blachy?

  • 2

    18.  2015-08-03 14:00:48

    17, Hose, antena, dodatkowy moduł GSM i wszystko jakoś tam ściśnięte w smukłej obudowie + projekt tej "tasiemki" by zasięg nie znikał, gdy zbliżysz się do telefonu :-) Wiem, że to staniało, ale za darmo nie jest :)

  • -1

    19.  2015-08-03 14:34:56

    @17- LuiN, zdaje sobie sprawę z tego co składa się na dual sim, jednak nie sądzę by to kosztowało 500zł bo w tej chwili dual Z3 kosztuje ~ 2300zł a zwykły ~ 1800zł. Jak ta cena ma się do innych dual simów?

  • 1

    20.  2015-08-03 14:42:12

    19, Hose - zależy na jakie ceny patrzysz. W normalnych sklepach, a nie u allegrowej lewizny single SIM kupisz za 2079 zł (RedCoon), a duala za 2291 zł (Neo24). Trudno się dziwić, że wersja z jedną kartą staniała szybciej - taka jest w promocjach operatorów.

  • -1

    21. ~wans  2015-08-03 14:48:38  host: user-46-113-143-40.play-internet.pl

    Znaczy się, że Z3 ma również do wyboru dual sim w wersji active?

  • -1

    22.  2015-08-03 14:53:54

    @20 - LuiN - patrze zwyczajnie na oferty sklepów internetowych poprzez ceneo Z3 single i dual (nie szukałem żadnych szemranych promocji z tablicy) różnica wynosi 500zł. Nie sposób porównywać Z3 single wysoko cenionego przez RedCoon z najtańszą możliwością zakupu Z3 dual w Neo24.

  • 1

    23.  2015-08-03 15:03:40

    @10 Laserowy autofocus pomaga nie tyle w ciemności co na niedużych odległościach bo działa do 60cm (góra metr).

  • 0

    24.  2015-08-03 15:09:50

    22, Hose - wejdź do tych sklepów - okazują się zwykle komisami :) Stąd ceny porównuję w tych dużych sieciach.

  • 3

    25. ~czytelnik11  2015-08-03 15:40:25  host: aclw149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    BZDURA marketingowa, że dual simów u nas nikt (lub mało kto) nie kupuje: bzdura totalna! A że Z3 duala mało kto kupuje - bo MAŁO KTO kupuje taki drogi telefon, a operatorzy nie chcą sprzedawać dualów. Przecież to OCZYWISTE i sami o tym wielokrotnie pisaliście, więc czemu dajecie się nabrać "pi-ar-owi" (głupiemu, nie ukrywam) Sony?
    Bzdura!

  • -3

    26.  2015-08-03 16:12:10

    Mnie tylko ciekawi czy w tych nowych soniaczach też będzie pękać szkło od byle czego (czytaj - z niczego).

  • 0

    27. ~czytelnik11  2015-08-03 16:19:40  host: aclw149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A mnie ciekawi m.in. czy dzwonek na maks. głośności będzie tak strasznie cichy jak w E4: co z tego, że telefon może i fajny, jak w głośnym otoczeniu nie słychać dzwonka!

  • 0

    28.  2015-08-03 18:47:32

    @24- LuiN, wchodziłem, nie są komisami, chyba że dla kogoś cokolwiek mniejszego niż redcoon jest komisem, w takim razie gratuluje. Kupuje w takim sklepie nowy fabrycznie zaplombowany kartonik z telefonem, telefon bez brandu, dostaje 24miesiące gwarancji PRODUCENTA i mam iść do "nie dla idiotów" bo jest większy?

  • 0

    29. ~  2015-08-03 20:21:13  host: user-94-254-198-160.play-internet.pl

    Te filmy 4K w ilu fps? 10? 15? Skoro 4K to powinno być co najmniej 144fps tylko procesor nie wydoli z zapisem, w pamięci zmieszczą się dwie minuty a po kwadransie nagrywania takich filmów akumulator będzie pusty.

  • 1

    30. ~  2015-08-03 20:30:00  host: user-94-254-198-160.play-internet.pl

    @LuiN twierdzisz że na allegro sprzedawana jest lewizna? A strefa marek to pewnie gdy wypadło z palety? Jeszcze cie ktoś poda do sądu o pomówienie. A wiesz co oznacza redcoon? To się lepiej dowiedz bo jeszcze cie ktoś poda do sądu o rasizm.

  • 1

    31.  2015-08-03 22:58:50

    Dualsim z LTE to podstawowy wybór świadomego użytkownika. Większość osób z mojej rodziny korzysta z duali. Teraz pora dodatkowo na LTE. Następną słuchawkę będę chciał właśnie tak wyposażoną. Plus oczywiście kartę micro SD i wymienną baterię w standardzie. ;-)

  • 0

    32. ~ccc  2015-11-30 14:12:19  host: ip-5-172-247-219.free.aero2.net.pl

    ceny są z kosmosu bo z pewnością mają się nijak do kosztów produkcji

Dodaj swoją opinię