Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Xperia M, L i SP nie dostaną KitKata

Sony Xperia M, L i SP nie dostaną KitKata

LuiN 10 Września 2014 16:24

5 0

Sony postanowił nie aktualizować oprogramowania w smartfonach Xperia SP, L i M - najwyższą wersją Androida dla nich jest Jelly Bean.



sony xperia sp sony xperia m sony xperia l




Dla Xperii M, Xperii M Dual i Xperii SP nie wyjdzie nic nowszego niż Android 4.3 Jelly Bean, udostępniony im w I kwartale tego roku. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja posiadaczy Xperii L - utkną oni z Androidem 4.2 Jelly Bean z października 2013 roku.

Wszystkie wymienione telefony mają 1 GB pamięci RAM i wystarczająco wydajne procesory by obsłużyć Androida 4.4 KitKat. Niestety jedyną drogą by wgrać ten ostatni będzie korzystanie z nieoficjalnych dystrybucji oprogramowania typu CynanogenMod.

Zobacz: Test telefonu Sony Xperia L
Zobacz: Test telefonu Sony Xperia SP
Zobacz: Test telefonu Sony Xperia M

Źródło tekstu: XperiaBlog, wł     

Dodaj do:

Tagi: sony | xperia | xperia l | xperia m | xperia sp

w sumie: 47
  • 0

    28. ~lol...  2014-09-10 20:25:51  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    I tak custom romy są o niebo lepsze, wystarczy 15 min i nowy wgrany jaki sobie życzymy, do tego od razu root, adfree, xposed i bajery z innych, często wyższych modeli. Ale jak komuś się nie chce, albo musi to mieć wgrane przez producenta bo tak! .... no to tylko narzekanie pozostaje.

  • 1

    29. ~p  2014-09-10 20:29:15  host: apn-46-215-72-131.dynamic.gprs.plus.pl

    Pytajnik.@ m2 ju ma kitkata. W Polsce tylko w plusie jeszcze nie ma,ale na dniach ma się pojawic

  • 0

    30. ~p  2014-09-10 20:29:17  host: apn-46-215-72-131.dynamic.gprs.plus.pl

    Pytajnik.@ m2 ju ma kitkata. W Polsce tylko w plusie jeszcze nie ma,ale na dniach ma się pojawic

  • 0

    31. ~Kuzyn1920  2014-09-10 20:45:14  host: 92.60.132.22

    Aktualizacje na budżetowych modelach najczęściej pogarszają jego prace. Przez pierwsze dni pracuje super a potem tylko tendencja spadkowa. Dajmy na to używam Samsung Galaxy S bazowo na Android 2.3.6 Gingerbread dostał aktualizacje do Android 4.2.1 (Jelly Bean). Myślałem, że bedzie lepiej niż było. Niestety, nowe widgety cała szata graficzna interfejs.... położył SGS na łopatki w 2 tygodnie. Jedynie Reset do ustawień fabrycznych postawił go na "nogi". Nieradze, naprawde nie każdy sprzęt nadaje sie do aktualizacji. Taka Xperia M czy L jest niewypałem od momentu produkcji pierwszych modeli. Osobiście nieznam nikogo kto by na te modele nie narzekał.

  • 0

    32.  2014-09-10 21:07:29

    @31 dostał? Niby kiedy?

  • 0

    33. ~Punk  2014-09-10 21:44:34  host: apn-77-112-22-35.dynamic.gprs.plus.pl

    O ja pi....e, a znajomemu w tamtym roku polecałem L bo to nowy sprzęt i na pewno dostanie aktualizację.
    Okazuje się jednak że figę dostanie bo Sony się wypięło na klientów zeszłorocznych.
    Ciekawe czy LG L7 II dostanie KitKat bo coś czytałem że mają wypuścić na niego też.

  • 0

    34. ~ja  2014-09-10 21:48:46  host: public-gprs514620.centertel.pl

    @23 "Póki działa się korzysta." - Ty tak poważnie? Trudno uwierzyć ale jeśli tak to współczuję.

  • 0

    35.  2014-09-10 22:00:56

    @34 niby komu i czego?

  • 1

    36.  2014-09-10 22:07:31

    co do xperii l to raczej nie jest problem, romów sporo, unlock bootloadera robiony przez producenta ... nawet aospa dali...
    po dośwaidczeniach z neo v i jego zkaszanionych updatach od sony (telefon zwolnił tak ze na pojawiemie sie dilaere trzeba było czekać 5 sekund) brak oficjalnych aktualizacji raczej nie jest problemem (przynajmniej nie popsują tego co teraz nieżle działa)

  • 1

    37. ~luk  2014-09-10 22:15:31  host: 31.130.108.175

    A mnie to wali mam Motorole Moto G z Kitkatem bez żadnych skażonej nakładki producentów śmiga aż miło i na 99 procent mój model otrzyma aktualizacje do L. Nie chce już żadnych Samsungów Soniaków z ich beznadziejnymi nakładkami które psują system od kiedy kopiłem Motke !

  • 0

    38.  2014-09-10 22:22:53

    f..k następny tel będzie z wp i nie od sony, SP z Adreno 320 pociągnie i lolipop i parę następnych :/ tylko się nie chce !! P.S.To co mam wgrać za rom 4.4 żeby wszystko chodziło bez problemu i było z rootem od razu, zablokowany BL.?

  • 0

    40. ~pumba  2014-09-11 06:40:53  host: 195.200.212.25

    Decydując się na zakup telefonu rok temu rozważałem między Sony XPERIA L a SP, wybrałem SP z takiego powodu że uważałem że SP jako wyższy model i będący na rynku dopiero od pół roku dłużej będzie dostawał aktualizacje. Minęło półtorej roku od premiery tego modelu i Sony podejmuje decyzje o niewypuszczaniu nowych aktualizacji pomimo że telefon spełnia wymagania techniczne pod owy system. Takie podejście ma tylko jeden cel aby zmusić konsumenta do zakupu nowego modelu, tego typu praktyki powinny zostać ukrócone przez UOKiK który powinien w takich sprawach wydać decyzje i zawrzeć to w przepisach że producent powinien tak długo aktualizować oprogramowanie dla danego urządzenia jak długo jest ono dostępne w sprzedaży i spełnia pod nie wymagania techniczne, w przeciwnym razie producent powinien wycofać takie urządzenie ze sprzedaży.

  • 0

    41. ~p  2014-09-11 07:13:14  host: public-gprs514517.centertel.pl

    Ciekawe czy dotyczy to tez sp Lte?

  • 0

    42. ~sumix  2014-09-11 07:32:27  host: 195.136.40.12

    Sony zbyt często wypina sie na właścicieli Xperii. Albo wypuszcza pokaleczony i pełny bugów update (Arc S, Neo V ICS) albo nie wypuszcza go wcale. Dlatego wybierając telefon brałem pod uwage motorole i nexusy.

  • 0

    43. ~Mar  2014-09-11 08:52:27  host: 46.205.185.0.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @Kuzyn1920 - fakt, nie znamy się, ale jako posiadacz 2 (pryw i służb) słuchawek Xperia M - nie narzekam na nie :) Nie mam problemów. Na prywatnym zaktualizowałem soft - nie podoba mi się nowy wygląd, dlatego służbowego nie aktualizuję. Ale smartfony działają bez problemu. Słuchawki pochodzą od operatora z aneksów umowy.

  • 0

    44. ~Kuzyn1920  2014-09-11 12:32:48  host: 92.60.132.22

    @Mar Miło usłyszeć coś pozytywnego o M. Wczoraj odwiedziłem kuzyna który użytkuje SP. Jest po kolejnej aktualizacji i już wie ze telefon wyczyści i załaduje coś szybszego. Muli, wiesza się... jedynie nieoficialne wersje uratują SP.

  • 0

    45. ~Kuzyn1920  2014-09-11 12:35:01  host: 92.60.132.22

    @Maniiiiek jakoś w Marcu 2013.

  • 0

    46.  2014-09-11 15:31:59

    A szkoda :/

  • 0

    47. ~Pytajnik  2014-09-11 21:27:43  host: PC-77-46-58-114.euro-net.pl

    do 29. Dzięki za odpowiedź

  • 0

    48. ~alex  2015-01-21 11:39:58  host: 078088150214.jawor.vectranet.pl

    Jeśli sony nie wyda aktualizacji dla xperi L to wracam do samsunga

Dodaj swoją opinię