Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Xperia C3 z lampą błyskową do selfies

Sony Xperia C3 z lampą błyskową do selfies

LuiN 8 Lipca 2014 12:46

3 7

sony xperia c3 Sony zaprezentował nowy phablet ze średniej półki cenowej - model Xperia C3. Cechą charakterystyczną jest lampa błyskowa nad ekranem, towarzysząca aparatowi 5 Mpix.

Nowy phablet Sony celuje w podobny segment rynku, co dostępny od pewnego czasu HTC Desire 816. Dostajemy 5,5-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), czterordzeniowy chipset Snapdragon 400 bazujący na rdzeniach Cortex-A7 taktowanych zegarem 1,2 GHz i grafice Andreno 305, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart pamięci, łączność LTE Cat4 (pobieranie do 150 Mb/s), główny aparat 8 Mpix z diodową lampą i akumulator 2500 mAh. Wszystko to, wraz z Androidem 4.4.2 KitKat, producent zmieścił w obudowie o grubości zaledwie 7,6 mm i masie poniżej 150 gramów.

sony xperia c3 sony xperia c3 sony xperia c3 sony xperia c3

Z przodu telefonu znajdziemy aparat 5 Mpix uzbrojony w diodową lampę i szerokokątny obiektyw (odpowiednik 25 mm). O wiele ciekawsza jest jednak informacja o wariancie dual-SIM telefonu, który pozwoli nie tylko na działanie w trybie dual-standby, ale też dual-call. Oznacza to, że osoba dzwoniąca na drugi z numerów w czasie naszej rozmowy, nie otrzyma komunikatu o tym, że numer jest poza zasięgiem, lecz sygnał oczekiwania. Będziemy mogli bez problemu zawiesić pierwsze połączenie i porozmawiać na drugim z numerów.




Sony Xperia C3 w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w Chinach, w sierpniu tego roku. Później trafi na inne rynki. Producent nie podał jeszcze ceny phabletu, nie powinna być ona jednak wyższa od podobnie wyposażonego HTC Desire 816.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Sony, wł     

Dodaj do:

Tagi: sony | xperia c3

w sumie: 17
  • 1

    2. ~mick  2014-07-08 13:58:12  host: 46.204.208.223.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    HTC Desire 816 podobny? Cztery rdzenie ale traktowane zegarem 1.6 a nie 1.2, 1,5GB RAM vs 1GB w Sony. Większa bateria i aparat główny w rozdzielczości 13MPix vs 8MPix w Sony. Do tego nakładka Sense 6.0, która nokaltuje Sony szybkością dzialania i intuicyjnoscia. Nie wprowadzajcie w blad, że to podobne urządzenia. No chyba, że podobieństwo ogranicza się do wielkości wyswietlacza?!

  • 1

    4.  2014-07-08 14:16:11

    Jak powszechnie wiadomo jestem fanem Sony -ale .. tym razem konam z grupy docelowej :)) DUZI telefon (bo to widać) ze skromną specyfikacją (bo jej nie widać) w konsekwencji umiarkowana cena (co niezbędne) plus flash do selfies :)) hehehehe :) obstawiam szał w gimnazjach :) i doświetlone zdjęcia z imprez na fejsbukach :)

  • 2

    5. ~  2014-07-08 14:24:31  host: cpc10-finc13-2-0-cust830.4-2.cable.virginm.net

    pytanie do forumowiczów- znacie kogoś kto jest jednocześnie MĄDRY i robi samojebki i publikuje je na portalach społ.?

  • 0

    6. ~Ralf  2014-07-08 15:07:31  host: 78.133.137.186

    @5
    Niekoniecznie
    to samo z ludźmi użytkującymi #

  • -3

    7. ~Peter  2014-07-08 15:17:01  host: public-gprs514991.centertel.pl

    @2
    Cyferki w telefonach to nie wszystko a już na pewno nie przy przy ilości pikseli oraz taktowaniu w procesorze.
    Sam smartphone jak go ludzko wycenią też znajdzie wielu nabywców a już na pewno wśród młodzieży w wieku ok 17-18 lat, która będzie szukała czegoś czym będzie się mogła wyróżnić a ta przednia dioda im to zapewni :)) tzn. O ile rodzice pozwolą :)

  • -4

    8. ~domin95  2014-07-08 15:27:54  host: aank38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    idiotyzm...

  • 0

    9. ~mar  2014-07-08 15:38:20  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    niestety to będzie kolejny high-end ... tylko ze przeznaczony dla specjalnego odbiorcy x) ... lubiących sweet focie i te całe durne selfie lol

  • -1

    10.  2014-07-08 19:19:05

    To w chinach robią selfies?

  • 0

    11.  2014-07-08 19:33:55

    W miętowym kolorku, mhmm... :)

  • -2

    12. ~  2014-07-08 19:50:51  host: apn-95-40-117-246.dynamic.gprs.plus.pl

    A zawieszanie połączenia to dodatkowy dochód dla operatorów :)
    Dioda do selfies to debilizm dla zadufanych w sobie idiotów, którzy wrzucają słitaśne focie na nk i fekalbooka...

  • 1

    13. ~Nick  2014-07-08 20:31:50  host: 81.219.84.18

    @12 Czemu debilizm?
    Dużo osób robi takie zdjęcia więc wykorzstanie tego przez producentów telefonów można nazwać różnie ale nie debilizmem

  • -2

    14. ~  2014-07-08 20:42:14  host: apn-95-40-117-246.dynamic.gprs.plus.pl

    @13, pechowy numerku, wyrażając swoją prywatną opinię oraz nie obrażając nikogo konkretnie mam prawo nazwać dowolne zachowanie dowolnym epitetem. Debilizm zadufanych w sobie idiotów każe im robić samojebki i wrzucać te słitfocie na fejsia.

  • 0

    15. ~Nick  2014-07-08 21:57:41  host: 81.219.84.18

    (13 często jest uważana za szczęśliwy numer)
    To że możesz nazywać co chcesz jak chcesz to twoje prawo. Nie zmienia faktu, że takie nazewnictwo nie koniecznie musi być trafne.
    Wykorzystywanie płytkich ludzi wypuszczając na rynek urządzenie (które pewnie tanie nie będzie) które będzie wykorzystywalo ich "debilizm" jest warte pochwały.

  • 0

    16. ~  2014-07-09 10:22:27  host: tytan.zeork.com.pl

    14@ Twoja wolność ogranicza sie do nieograniczania wolności innych. Jesli robia sobie toe fotki to czy tobie ubywa z portfela, czy chorujesz od tego albo czekasz w dłuższej kolejce do kasy w markecie?? To zachowanie ludzi nie ogranicza nikomu nic co wazne i nie wazne. Wiec dlaczego odrazu ich obrazac a no tak to takie Polskie, brak wyrozumialosci i ograniczenia w zrozumieniu. A sam pomysl na sluchawke dobry jak 15@ napisal/a.

  • 0

    17.  2014-07-09 10:35:11

    Dobry aparat do videorozmów. Selfies? A co to ?

  • 0

    18.  2014-07-09 12:01:51

    @4 Chyba masz rację, będzie szał w gimnazjum. Ale SONY? Spodziewałem się, że jakaś inna firma zrobi tego typu telefon, a nie powazne SONY.

  • 0

    19. ~  2016-10-16 19:51:57  host: 89-64-28-81.dynamic.chello.pl

    Jakie modele sony maja flash do selfies ??

Dodaj swoją opinię