Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony wciąż nie jest gotowe na ekrany QHD

Sony wciąż nie jest gotowe na ekrany QHD

orson_dzi 28 Maja 2015 08:53

5 1

Po premierze Xperii Z3 część klientów była rozczarowana brakiem ekranu QHD. Kolejna Xperia, tym razem Z4 (Z3+) też go nie otrzymała. Szef tajwańskiego Sony Mobile tłumacz się z tego faktu, używając przy tym bardzo sensowych argumentów.



sony xperia z3 plus




W wywiadzie dla portalu Focus Taiwan, Jonathan Lin powiedział, że Sony wprowadzi rozdzielczość QHD (1440 x 2560 pikseli) tylko wtedy, kiedy będzie to miało wyraźny wpływ na poprawę jakości obrazu w smartfonach. Sony, poniekąd słusznie, uważa, że przy ekranie o przekątnej 5,5 cala różnica pomiędzy ekranem Full HD (1080 x 1920 pikseli), a QHD nie jest widoczna gołym okiem.

Oprócz tego, wyższa rozdzielczość ekranu, to jednocześnie większe zużycie energii. Flagowe smartfony z serii Xperia zawsze słynęły z dobrych akumulatorów na tle konkurencji, a zwiększenie rozdzielczości ekranu mogłoby im tę przewagę odebrać.

Zobacz: Xperia Z3 Plus - dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: Sony: Ekran 2K w smartfonie jest bez sensu, szkoda akumulatora

Źródło tekstu: Focus Taiwan, wł     

Dodaj do:

Tagi: xperia | sony

w sumie: 15
  • 3

    1.  2015-05-28 09:01:37

    Racjonalne podejście, to tylko gra w liczbę pikseli

  • 3

    2. ~me  2015-05-28 09:02:20  host: 194.114.62.125

    Mają rację. QHD niepotrzebne w smartfonach.

  • 3

    3.  2015-05-28 09:20:30

    To nawet laptopy 15,6" najczęściej są HD, i wyglądają w miarę przyzwoicie, mam tablet 8,9" FHD i tu już jest bardzo dobrze, nie rozumiem po co w 5" takie szalone rozdzielczości, to tylko wyścig na cyferki jak swojego czasu w prockach i aparatach.

  • 0

    4. ~NICK  2015-05-28 09:20:30  host: user-164-127-244-128.play-internet.pl

    Co racja to racja ;) Mimo wszystko sony zawsze jest w tyle z ekranami :) jak inni będą dawać 99xHD sony bedzie stosować 66xHD :D w mojej xperi sp widac ogromną róznice pomiędzy lg l7 optimus a xperia sp a smartfony wyszły w tym samym czasie i xperia to conajmniej 1 klasa wyżej a LG ma 2x lepszy ekran i widać to gołym okiem

  • 3

    5. ~Tomek  2015-05-28 09:25:21  host: 89-67-228-45.dynamic.chello.pl

    Kupiłem Z3 compact właśnie ze względu na ekran HD 720, koledzy pytali czy nie za duże pixele będą ... Potem wszyscy jednogłośnie stwierdzili że jest OK. Siła marketingu...

  • 1

    6.  2015-05-28 09:29:03

    @3 W telefonach się na to w ogóle nie patrzy, ale ja np. do komputera nie wziąłbym ekranu QHD, bo wiem, że jakbym chciał w coś zagrać, to zabraknie mi wydajności sprzętu żeby coś takiego obrobić.

  • 0

    7.  2015-05-28 09:31:12

    I za to lubię sony oni myślą normalnie nie to co samsung

  • 2

    8. ~wi  2015-05-28 10:25:20  host: user-46-113-43-222.play-internet.pl

    Sony...jedyny z nielicznych myślący logicznie, brawo!!!1

  • 0

    9. ~lol...  2015-05-28 10:42:29  host: public-gprs516368.centertel.pl

    Fhd jest spoko ale mogliby na amoled przejść, bo szału nie ma z jakością obrazu ... Obraz na note 1 wygląda ogólnie lepiej niż na z3, pomijam czcionki bo wiadomo jednak to fhd, ale zdjęcia, gry i filmy na + dla staruszka z amoledem.

  • 0

    10. ~kulcjusz1@o2.pl  2015-05-28 11:24:48  host: cbo249.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kupilem sony xperia m2 aqua aparat w nim to porazk , imitacja 8 mp nie ma znaczenia jak ustawisz i tak robi zdjęcia ponizej 2 mp serwis mowi ze ta ma być

  • 0

    11.  2015-05-28 11:36:00

    @6 Z drugiej zaś strony w ekranie komputera wysokie rozdzielczości są bardzo przydatne przy programach graficznych, gdyż nie każdy jest graczem.

  • 0

    12. ~Janina  2015-05-28 14:46:04  host: 81.219.84.18

    Czy bedzie system firmy Android ? I jaka maksymalna aktualna baza bedzie ? Bo nie doczytałam

  • 0

    13.  2015-05-28 19:03:03

    Bardzo mądre podejście Sony. Tak trzymać!

  • 1

    14. ~Bart  2015-05-28 19:19:46  host: host-178.215.205.79-internet.zabrze.debacom.pl

    Ja wziąłem jakiś czas temu Xperie T3 na abonament. Ma 5,3 cala z rozdzielczością 1280x720.
    Mój znajomy się śmiał, że będę oglądał pixelozę. Nie wierzył, że obraz wygląda świetnie, dopóki się nie spotkaliśmy i sam się przekonał, że faktycznie, żeby zobaczyć pixele, trzeba na prawdę mocno wytężyć wzrok.
    Full HD jak najbardziej, ale nie widzę powodu instalowania większych rozdzielczości w telefonie z wyświetlaczem poniżej 6 cali. Do tego większa rozdzielczość obciąża procesor i zwiększa użycie energii, co wpływa na czas pracy telefonu na baterii.
    W pełni popieram podejście Sony w tej kwestii.

  • 0

    15.  2015-05-29 12:57:12

    Ja tam popieram takie podejście do tematu, szczególnie przy obecnej sprawności baterii. Po co pchać się w kosmiczną rozdziałkę na małym ekranie i zarzynać podzespoły telefonu? Dla idei? Fakt, to zawsze marketingowo dobrze wygląda, mieć więcej cyferek, ale bez przesady.

Dodaj swoją opinię