Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Tablet S dostępny w Polsce

Sony Tablet S dostępny w Polsce

LuiN 7 Października 2011 16:41

0 0

W ofercie firmy Vobis debiutuje właśnie pierwszy androidowy tablet Sony - Sony Tablet S. Urządzenie wyposażone w 9,4-calowy ekran pracuje w oparciu o platformę Nvidia Tegra 2 i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android Honeycomb.

Sony Tablet S ma 9,4-calowy wyświetlacz TruBlack o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Grubość obudowy nie jest stała, lecz łagodnie rośnie, dzięki czemu po położeniu na płaskiej powierzchni tablet zapewnia użytkownikowi bardziej naturalny kąt dla pisania. Ponadto, ciężar został przeniesiony bliżej środka dłoni, co poprawia komfort korzystania z komputera w ruchu, natomiast pewny uchwyt ułatwia pokrywający tylną część antypoślizgowy materiał.

Tablet jako pierwszy na świecie może się pochwalić certyfikatem PlayStation. Oznacza to możliwość grania w takie gry jak Crash Bandicoot i Pinball Heroes oraz dostęp do mnóstwa innych tytułów z PS1 i PlayStation Portable. Kolejnym atutem tabletu jest wbudowany uniwersalny pilot na podczerwień (jest on kompatybilny z każdą marką) oraz technologia DLNA (Digital Living Network Alliance). Dzięki niej urządzenie możne się bezprzewodowo komunikować z innymi kompatybilnymi urządzeniami i np. przesłać zdjęcia na ekran telewizora lub odtwarzane pliki muzyczne do systemu kina domowego.






Tablet S pracuje pod kontrolą systemu Android 3.1 (możliwa aktualizacja do wersji Android 3.2) i wyposażony został w 16 GB lub 32 GB wewnętrznej pamięci flash, 1 GB pamięci RAM, 5-megapikselowy aparat cyfrowy z tyłu obudowy oraz umieszczoną nad ekranem 0,3-megapikselową kamerkę przeznaczoną do wideorozmów.

Masa urządzenia oraz wymiary to, odpowiednio, niespełna 0,6 kg i 10 x 241 x 173 mm, natomiast pojemność zastosowanego akumulatora litowo-jonowego wynosi 5000 mAh.

Cena tabletu w ofercie Vobis to 1999 zł za wersję z 16 GB pamięci i 2399 zł za urządzenie z 32 GB pamięci.

Źródło tekstu: Vobis     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~gadzeciarz  2011-10-07 17:17:07  host: rsa.ists.pl

    dziś ogładałem w MediaMarkt i bardzo nie podoba mi się tył urządzenia, który ten tablet nota bene bardzo plastikowo w rękach się czuje...

  • 1

    2. ~pisul maximus  2011-10-07 18:44:43  host: v09-16.opera-mini.net

    Ja rowniez w tym samym sklepie bawilem sie ipadem 2 i samsungiem galaxy tab 10.1 i juz wiem dlaczego apple pozywa w sadach samsunga.Samsung stworzyl poprostu lepszy produkt.W samsungu przegladarka to poezja w ipadze 2 caly czas problemy ze stronami z flashem

  • 0

    3. ~  2011-10-07 19:13:48  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Asus Transformer jest dużo lepszy i mniej kosztuje...

  • 0

    4. ~Darkeners  2011-10-07 19:26:00  host: 89-78-255-156.dynamic.chello.pl

    Widziałem iPada 2 i Samsunga Galaxy p1000 musze powiedzieć, że iPad wygrywa pod wieloma względami, od designu po jakość wykonania i wcale net gorzej nie działa. Nie mniej wolałbym jednak tablet o 7 calach. Co do Sony... za późno, za drogo, za bardzo plastikowo jak dla mnie no i ładne to też nie jest. Nie wróże mu sukcesów. Szczególnie, że iPada 1, Galaxy Tab 1 i inne można dostać za znacznie niższą cene, a za podobną lepsze rozwiązania konkurencji.

  • 0

    5. ~  2011-10-07 20:40:43  host: 093105201045.skierniewice.vectranet.pl

    Co klient to opinia, ja już dawno zrezygnowałem z produktów samsunga, są dla mnie zbyt plastikowe, co do Apple to nie mogłem się przekonać, używam od dłuższego czasu HTC, najpierw hd2 teraz DESIRE hd(wm jest w lesie za androidem...) ale muszę przyznać ze skusilem się na ipada2 i jestem miłe zaskoczony, to urządzenie jest bardzo przyjazne choć na polskie warunki nieco za drogie

  • 0

    6. ~neonet  2011-10-07 21:32:59  host: 194.82.40.11

    Chciałem kupić ten tablet, ale 3 tyg temu po premierze w brytyjskim Argosie zawiodłem się niesamowicie. W zasadzie wszystko jest ok, gdyby nie obudowa, która jest wręcz tandetna jak na sprzęt tej klasy.

  • 0

    7.  2011-10-07 21:34:10

    Nie ukrywam, że ta cena trochę mnie przytłacza.

  • 0

    8.  2011-10-08 08:56:59

    A co z komunikacją z światem bo tej informacji mi zabrakło - ma moduł 3G?

  • 0

    9. ~demon  2011-10-08 09:19:49  host: public-gprs222417.centertel.pl

    Narazie to sa wersje wifi. 3G +wifi bedzie w niedalekiej przyszlosci.ale tablet oferujacy 16 Gb pamieci za 2k sie nie sprawdzi w tej samej cenie jest ipad 2 a samsung tab tylko 200zl drozszy ale ma za to 3g. Nie wroze dla sony sukcesu w polsce.

  • 0

    10. ~FanSONY  2011-10-08 15:29:32  host: user-46-112-145-195.play-internet.pl

    Ogladlem dzis tego Soniaka i powiem Wam ze soft fajny jak to Android ale obudowa TANDETA! Gorzej niz chinska zabawka odpustowa. Zanim kupicie poogladajcie na zywo bo na zdjeciach tego nie widac.

  • 0

    11. ~  2011-10-08 17:47:31  host: user-46-113-229-62.play-internet.pl

    Vobis ma wysokie ceny !

  • 0

    12.  2011-10-08 20:06:03

    @Darkeners- Chyba Ci się TABy pomieszały, kolega " pisul maximus" mówił o modelu który z iPadem 2 może śmiało konkurować a nawet wygrywać bo jest "troszeczkę" nowszy od p1000 :-P

  • 0

    13.  2011-10-09 00:57:48

    @Asus Trans jest mocny tylko na YouTube, bark polskich znaków do wpisania z klawiatury sprzętowej i smartfonowy Android powoduje, że www wygląda brzydko, aplikacje wyglądają brzydko, a webowy klient gmaila i docs ma bardzo ograniczone funkcjonalności.

  • 0

    14.  2011-10-09 09:53:39

    Wczoraj w Sony Center grałem w Tank Hero na Sony Tablet S 32GB...to było odjazd, większa frajda niż granie na iPadzie

  • 0

    15. ~  2011-10-09 11:10:09  host: terminal-1-202.retsat1.com.pl

    @co Ty wypisujesz...sprzetowa klawiatura dziala...strony otwieraja sie w pelnym wymiarze, znacznie szybciej niz na wielu zwyklych komputerach... Drobna modyfiakcja i masz 1,6ghz, bez straty baterii, grania sie i 10 punktowy MT. Widac, ze widiales tylko przez YouTube...

  • 0

    16.  2011-10-09 20:42:32

    Tylko po co komu tablet?

  • 0

    17. ~rychu  2011-10-09 21:47:42  host: 87-205-62-3.adsl.inetia.pl

    szkoda, że w Vobisie, bo tamtejsze ceny i obsługa klienta to jedna wielka PORAŻKA (coś tak jak kiedyś TP SA)

  • 0

    18. ~bege  2011-10-10 10:45:47  host: 91-189-63-13.riz.pl

    Kształt nawet fajny, faktycznie wygodnie sie trzyma tablecik - szcególnie przy niskiej wadze. Jednak wykonanie sprzętu... po prostu tragedia. Nie mam pojęcia kto w SONY mógł zgodzićsię na zastosowanie takich tandetnych plastików.

  • 0

    19. ~kek  2011-10-12 20:42:03  host: abuf45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A mi się obudowa bardzo podoba! Z tyłu jest taka jakaś obudowa "antypoślizgowa" i nie wygląda to wszystko tandetnie tylko stylowo. Jedyne do czego się można przyczepić to zaślepka czytnika kart SD.

Dodaj swoją opinię