Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony szykuje aż pięć wersji Xperii Z6

Sony szykuje aż pięć wersji Xperii Z6

orson_dzi 4 Grudnia 2015 17:27

11 3

Zaledwie trzy miesiące od premiery trzech modeli Xperii Z5 w sieci już pojawiły się informacje na temat ich następców. Sony podobno szykuje aż pięć wariantów Xperii Z6.






Informacja pochodzi z profilu benchmarku AnTuTu w serwisie Weibo. Według podanych informacji Sony szykuje pięć różnych wariantów Xperii Z6:
  • Sony Xperia Z6 z ekranem o przekątnej 5,2 cala,
  • Sony Xperia Z6 Compact z ekranem o przekątnej 4,6 cala,
  • Sony Xperia Z6 mini z ekranem o przekątnej 4 cali i Snapdragonem 620,
  • Sony Xperia Z6 Plus z ekranem o przekątnej 5,8 cala,
  • Sony Xperia Z6 Ultra z ekranem o przekątnej 6,4 cala.

Dodatkowo pojawiły się informacje, że ekrany Xperii Z6 i Z6 Plus będą wyposażone w powierzchnię reagującą na siłę nacisku, podobnie jak ekran 3D Apple'a. Dodatkowo wszystkie modele, oprócz Xperii Z6 mini, mają być wyposażone w Snapdragony 820.

Więcej informacji poznamy z pewnością na konferencji Sony podczas targów CES 5 stycznia lub na przyszłorocznych targach Mobile World Congress.

Źródło tekstu: Weibo; wł     

Dodaj do:

Tagi: sony | sony xperia z6

w sumie: 28
  • 0

    9. ~Rob  2015-12-04 18:46:54  host: 188.146.136.139.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jeśli faktycznie wydadzą z6mini 4 cale to chyba zdadzę iOS.

  • 0

    10. ~  2015-12-04 18:48:22  host: n15-08-01.opera-mini.net

    Saczi - przecież to proste: im więcej strzelasz, tym większa szansa, że jeden pocisk "się uda" ;-)

  • 1

    11. ~Adam  2015-12-04 18:50:30  host: user-164-127-238-177.play-internet.pl

    Dałem szansę Sony i jej (jego?) serii Z. "Zdradziłem" Samsunga z jego linią Note, i nie żałuję. Jedyne co, to kwestia ekranu. Brakuje mi odzwierciedlenia kolorów znanych z Super AMOLED w tym bezkonkurencyjnej czerni. I mimo że Sony daje o wiele większe możliwości korekcji ustawień kolorystyki, to daleko temu do technologii stosowanej m.in. przez Samsunga. Moim zdaniem seria Z od Sony to ścisła czołówka na rynku. I dopóki nie popsują jakości, nie zboczą z kierunku jakim podążają od czasów Z1 to niech zrobią z tego serię "dla mas". Przecież nie chodzi o to (prawda?!) by wyróżniać się - O! a ja mam Z2, Z3 czy Z5 - modelem "niszowym" czy szpanować się posiadaniem najnowszej słuchawki, oznaczonej najwyższą cyfrą. Ja na pewno będę brał pod uwagę przy kolejnym zakupie Sony, ale tylko wówczas gdy nic nie schrzanią i konkurencja nie da mi czegoś lepszego. No ale ja jestem pragmatykiem.

  • 0

    12.  2015-12-04 19:32:53

    Jeśli już coś się pojawi na rynku to co najwyżej Ultra i ewentualnie odświeżona Z5 (Z5+ czy coś w tym stylu). Ten news nie jest zbyt wiarygodny.

  • 0

    13. ~  2015-12-04 20:05:46  host: 212.160.172.84

    jesli to nie fake to cos czuje ze z6 ultra bylby moim nowym sprzetem(o ile nie wsadza mocnego procka i pasty termochlodzacej ktora zapewne po proku sie wysuszy i odpadnie)

  • 0

    14. ~  2015-12-04 20:06:35  host: 212.160.172.84

    roku*

  • 0

    15.  2015-12-04 20:10:25

    Ech, wszystkie serwisy o tym krzyczą, a jak to okaże się nieprawdą to będą się tłumaczyć: "Bo wszystkie serwisy podawały te bzdury!". Mam nadzieję, że kiedyś w Polsce powstanie jakiś rzetelny portal internetowy, bo teraz wszystko odbywa się na zasadzie "byle szybciej, byle więcej".

  • 2

    16.  2015-12-04 22:12:04

    Ciekawe. Okaże się jak będzie dość niedługo.
    Osobiście życzę Sony jak najlepiej, ze względu na jaja we wprowadzeniu Z1 Compact na rynek i dobrego następcy w postaci Z3 Compact. Z5 Compact ma swoje wady, nie jest zły, no ale lepiej poczekać na następcę w tej sytuacji. Oby to nie był łabędzi śpiew. Akurat Sony w przeciwieństwie do innych producentów patrzy na mniejsze wymiary bardziej przychylnie. Ciekawostką jest ten Z6 Mini, ale Snap 620 to nie jest mocny bebech ; ) Z drugiej strony 4" faktycznie nie jest często widziane i jeśli tutaj zrobią sensowną szerokość, to kto wie, kto wie... to będzie middle class, ale do klasycznych zastosowań - jak znalazł.

  • 1

    17.  2015-12-04 22:12:36

    #8: proszę o argumenty dlaczego seria Compact to middle class :>

  • 1

    18. ~  2015-12-04 22:17:19  host: user-5-173-9-174.play-internet.pl

    Plus za wersje Mini i Compact.

  • 1

    19.  2015-12-04 22:49:01

    #16 Snapdragon 620 to mocny procesor, rdzenie są mocniejsze niż w SD810, a grafika to poziom Adreno 418.

  • -4

    20. ~  2015-12-05 04:43:30  host: host-176-221-123-49.dynamic.mm.pl

    Wersja, przedwersja, podwersja i nadwersja oraz alternatywna wersja. Dziękujemy Ci, producencie za możliwość wyboru wśród tylu... śmieci.

  • 2

    21.  2015-12-05 09:30:20

    s4 mini ktorego uzywam ma ekran 4,3 i chetnie przesiadlbym sie na cos nowszego ale sek w tym ze nie doszukalem sie malego telefonu o przyzwoitych parametrach... wiadomosc o z6 mini mnie zaciekawila dosc mocno :)

  • 0

    22. ~Grzybek  2015-12-05 10:11:00  host: user-46-113-21-19.play-internet.pl

    Podejrzewam, że (o ile news się sprawdzi) Sony ograniczy swoje modele tylko do linii z - mini, najniższa półka, -ultra i plus phablety, a z6 i compact - flagowa półka. Już przy serii 5 dość mocno ograniczył do serii z i m aqua. Życzę firmie Sony jak najlepiej, ale kto wie, czy to nie będzie łąbędzi śpiew tej firmy jeśli chodzi o dział mobilny....

  • -1

    24. ~8000  2015-12-05 12:59:53  host: xdsl.230.c70.petrotel.pl

    Sony nie myśli! NiechzZrobi 2 fony z małymi ramkami i szybkimi aktualizacjami i.... sukces murowany. Tak to narobi nn fonów i.... wszystko leży spisane na straty, dlatego na tę chwilę nie kupię nic od sony :(

  • 0

    25.  2015-12-05 14:50:04

    #19: dzięki za info. Sprawdzę szczegóły w wolnej chwili : )

  • 1

    26. ~Adam  2015-12-05 15:23:50  host: user-164-127-238-177.play-internet.pl

    @24 małe ramki? możesz rozwinąć temat. Akurat użytkuję serię Z i nie zauważyłem tu "dużych" ramek. Oczywiście mówimy o krawędziach z lewej i prawej strony, bo góra i dół posiadają skierowane ku przodowi stereofoniczne głośniki. Przednia tafla (sic!) jest zagospodarowana optymalnie - odnoszę się do posiadanej słuchawki. Napisz też coś więcej proszę o Twoich doświadczeniach z aktualizacjami, bo i tutaj mam odmienne zdanie. Użytkuję niebrandowany telefon, może tu jest coś na rzeczy?

  • 0

    27. ~8000  2015-12-06 09:00:16  host: xdsl.230.c70.petrotel.pl

    Co w mojej wypowiedzi jest niejasne? Pisząc małe ramki mam na myśli właśnie małe ramki oczywiście z prawej i lewej strony ale przedewszystkim góra, dół. Zobacz ile zmarnowanej przestrzeni jest właśnie przez duże ramki. Z małymi .... właśnie taki 5,5 calowiec może być bardzo wygodny w użytkowaniu. Przykład małych ramek ....lg g2 czy rewelacyjny sharp aquos crystal :)
    Co do aktualizacji....zobacz w nexusie 5 mam już od października andka 6, a ty....oj jeszcze poczekasz...i o ile się doczekasz....wątpliwe. A pamiętaj, że każdy aktual zawsze wnosi poprawki, ulepszenia.

  • 1

    28. ~M  2015-12-06 10:49:45  host: 89-78-192-2.dynamic.chello.pl

    Krążą plotki ze Apple tez ma wypuścić iPhone 6C z ekranem 4 cale i procesorem A9. Sony nie będzie wiec jedyne.

  • 0

    29.  2015-12-06 16:59:53

    4 cale jest ok, pod warunkiem, że 3 przyciski funkcyjne są poza ekranem. Jak są częścią ekranu to już robi się mało.

Dodaj swoją opinię