Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony: smartfony z 4 rdzeniami dopiero w 2013

Sony: smartfony z 4 rdzeniami dopiero w 2013

Q! 1 Marca 2012 17:41

0 0

Pierwsze smartfony Sony wyposażone w 4-rdzeniowe układy pojawią się dopiero w 2013 roku - wynika z informacji przedstawionych przez serwis CNET. Sony tłumaczy to w logiczny sposób.

Jak powiedział Stephen Sneeden, jeden z menedżerów w Sony, pierwsze układy 4-rdzeniowe pojawią się w smartfonach jego firmy na początku 2013 roku. Przyczyną tego jest zbyt duże zapotrzebowanie takich układów na energię.

Sony utrzymuje, że zaoferuje smartfony z 4 rdzeniami dopiero wtedy, gdy albo zwiększy się wydajność ogniw montowanych w telefonach, albo zapotrzebowanie takich układów na energię jeszcze bardziej zostanie ograniczona.




W II połowie 2012 roku Sony zamierza wykorzystać 2-rdzeniową architekturę Cortex A15, która, według firmy, oferuje większą wydajność niż aktualnie dostępne układy 4-rdzeniowe.

Oprócz tego Sneeden zaznaczył, że kolejne smartfony od Sony korzystać będą głównie z układów ST Ericssona o nazwie NovaThor lub te pochodzące od Qualcomma.

Źródło tekstu: CNET     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    1. ~andruszka82  2012-03-01 17:44:59  host: z35-11.opera-mini.net

    i słuszna decyzja. Lepiej po malu a dokładnie. Same rdzenie nic nie znaczą gdy brakuje optymalizacji systemu

  • 0

    2. ~  2012-03-01 18:04:12  host: host-212-67-149-227.cable.net-inotel.pl

    Brawo. Takiego podejścia mogą pozazdrościć inni produceni. Zwłaszcza Samsung i HTC. I mam nadzieję, że po wprowadzeniu dwóch porządnych rdzeni i bardzo dobrych jakościowo ogniw baterii Sony rozłoży w końcu konkurentów na łopatki, bo dosyć dennego monopolu badziewnego Samsunga.

  • 0

    3.  2012-03-01 18:08:53

    pora wreszcie na jakieś tańsze telefony, a nie tylko > 1500 zł :D

  • 0

    4.  2012-03-01 18:15:30

    *3.papszmir - Niestety Sony wycofuje się z klasycznych telefonów. Nie zobaczymy już następcy Elma ani Hazela... Świat pokochał "macanki"....

  • 0

    5.  2012-03-01 18:30:05

    Dla nas ta decyzja wydaje się logiczna. tyle, że większość potencjalnych nabywców wie tyle na ten temat ile krowa o antymaterii. Za to ludzie kochają cyferki więc mając do wyboru 2 rdzeniowy ale wydajniejszy i mniej energożerny procesor a 4 rdzeniowe nieporadne bydle które baterie w kilka godzin pochłania wybiorą drugą opcję "bo 4 to lepiej niż 2".

  • 0

    6. ~  2012-03-01 18:32:03  host: public-gprs321334.centertel.pl

    przecież np w tegrze 4+1 układ nie pobiera dużo prądu, gdyż WYŁĄCZA aktualnie nieużywane rdzenie. Słowem BZDURA.

  • 0

    7. ~  2012-03-01 18:34:44  host: public-gprs321334.centertel.pl

    @2, @4 Nie macie pojęcia, a się wypowiadacie. Nowe 4rdzeniówki posiadają zasilanie niezależne dla każdego rdzenia. Nieużywane aktualnie rdzenie są wyłączane. To tylko wytłumaczenie swojej nieporadności przez Sony. Zawsze znajdą się frajerzy, jak wy, co bajkę łykną.

  • 0

    8.  2012-03-01 18:34:51

    @6 teoretycznie tak. W praktyce rok w rok obiecują producenci procesorów mniejsze zapotrzebowanie na energię i dają na to "niezbite" argumenty i z każdym rokiem smartfony coraz krócej pracują na baterii.

  • 0

    9. ~  2012-03-01 18:36:01  host: public-gprs321334.centertel.pl

    @up sorki, to było do --------- @2, @5 Maniiiek

  • 0

    10.  2012-03-01 18:37:36

    @7 czysto teoretycznie. Nie wiadomo jak będzie działał system zarządzania rdzeniami. Co z tego, że wystarczy jeden rdzeń jak np. aplikacja w tle spowoduje, że wszystkie będą działać?

  • 0

    11. ~  2012-03-01 18:37:59  host: public-gprs321334.centertel.pl

    @8 - a nie zauważyłeś, że jest więcej RAMu, więcej rodzajów sieci obsługują, i, co najistotniejsze, mają większe ekrany? (ekrany są pierwszym elementem telefonu pod względem zapotrzebowania na prąd, nie procki)

  • 0

    12. ~wave  2012-03-01 18:38:45  host: public29278.xdsl.centertel.pl

    ja bym chciał np xperie s na dwie karty. ale jak wiadomo chcieć to sobie można hehe

  • 0

    13.  2012-03-01 18:40:55

    8: Praktycznie też jest. Mam do czynienia z telefonem z jednordzeniowym CPU oraz ekranem 3.7" i dwurdzeniowym CPU oraz ekranem 4.3, i to ten drugi, przy podobnym stylu używania pracuje sporo dłużej. Fakt, jeśli ktoś ogląda długo filmy, wisi na internecie lub nie "wiadomo co innego robi" dziko intensywnie, to faktycznie może dla niego być "wszystko jedno", ale zmniejszenie apetytu na prąd przy dwóch rdzeniach czy niższym procesie technologicznym jednak są..

  • 0

    14.  2012-03-01 18:49:11

    @11 skończ się ośmieszać... Akurat większa ilość pamięci RAM jest zbawieniem dla baterii... @13 To zależy od wielu czynników. Również optymalizacji systemu pod względem zarządzania energią, czułości anteny itp. Nie zrozum mnie źle, życzę nowej Tegrze jak najlepiej bo i sam na tym kiedyś skorzystam. Po prostu jestem sceptyczny i napisałem dlaczego. Do puki nie zobaczę niezależnego testu urządzenia z tym procesorem (i nie mówię tu o testach laboratoryjnych) to pozostanę nieufny.

  • 0

    15.  2012-03-01 19:02:36

    Maniiiek nie jęcz.. Co do wykorzystania A15 to dobry pomysl, Tegra 3 nie jest wcale jakas super wydajna, tak samo jak Tegra 2, Nvidia robi tylko duzo szumu. Tylko martwie sie o te uklady ST Ericsson :P lepiej niech uzywaja Snapdragonow jak do tej pory. Albo zakupia Exynosy A15 od Samsunga :P

  • 0

    16.  2012-03-01 19:07:56

    Czego mają zazdrościć producenci? Tej słabej sprzedaży? Na rynku liczą się tylko rdzenie i inne chwytliwe parametry. Nie ma się co łudzić, że to przekona ludzi, aby nie kupowali sprzętu konkurencji.

  • 0

    17.  2012-03-01 19:09:25

    @15 zejdź ze mnie człowieku, jak nie masz mi nic konkretnego do napisania to się do mnie nie zwracaj.

  • 0

    18. ~  2012-03-01 19:40:10  host: z03-06.opera-mini.net

    Jak wyjdzie telefon z bateria trzymająca jak omnia 2 i wydajnością Galaxy S to go biorę.Dwa lata śmigam na I8000 i nadal nie widzę następcy co przy synchronizacji poczty push 30 min rozmow i srednim podswietleniu wytrzyma 3 doby!

  • 0

    19. ~  2012-03-01 19:43:13  host: z03-06.opera-mini.net

    Chodzilo mi o Galaxy 2, a co do Omni no AM na pelniej baterii dziala 7godzin, ktory Android czy W7 phone to potrafi?

  • 0

    20.  2012-03-01 19:57:22

    @19 i tu pojawia się także problem optymalizacji samego systemu pod względem zapotrzebowania na energię.

  • 0

    21. ~  2012-03-01 20:01:26  host: 89-77-101-152.dynamic.chello.pl

    @6.Niezłączone rdzenie pobierają prąd spoczynkowy jak urządzenie na czuwaniu

  • 0

    22.  2012-03-01 20:10:22

    @20 przeciez tylko zartowalem lol :)

  • 0

    23. ~  2012-03-01 20:52:48  host: z52-03.opera-mini.net

    Mówicie że nowe telefony tak krótko trzymają na baterii bo mają duże ekrany. To dlaczego x10 mini pro tak krótko działa a ma 2.55cala? Widocznie to nie ekran ciągnie najwięcej...

  • 0

    24.  2012-03-01 20:57:58

    @23 to proste: X10 mini PRO ma malutką baterie. Oczywiście, masz racje, że nie wolno wszystkiego zganiać na ekran.

  • 0

    25.  2012-03-01 22:11:17

    @10. Jak aplikacja działająca w tle będzie Ci obciążać cztery rdzenie, to jest źle napisana i należy ją odinstalować.

  • 0

    26.  2012-03-01 22:34:58

    Nie jest chyba tajemnicą, że największym problemem dla baterii w smartfonach z Androidem jest... Android ;) Telefon czy jest mały, czy duży to nie wytrzymuje obciążeń które stawiają przed nim użytkownicy. Dlaczego? Ponieważ wymagania są coraz większe, a baterie w sumie stoją w miejscu.

  • 0

    27.  2012-03-01 22:47:34

    @25 chyba nie rozumiesz na czym polega działanie w tle: oznacza to, że aplikacja pracuje normalnie, tylko nie wyświetla się nam co ona robi. To tak w dużym skrócie. Więc gdyby działając w tle obciążała tylko dodatkowy rdzeń to podczas "normalnej" pracy wymagania nie byłyby dużo większe (ot grafika tylko) więc ten 1 rdzeń spokojnie powinien sobie z tym poradzić. W takim razie po co nam pozostałe 4? Inaczej sprawa wygląda na iOS i WP7. Tam aplikacje zostają zamrożone więc ich praca spokojnie mogłaby zostać przeniesiona na ten dodatkowy rdzeń.

  • 0

    30. ~archer  2012-03-02 00:59:06  host: gqp42.internetdsl.tpnet.pl

    słuszna decyzja i tak nie ma aż tyle aplikacji aby dwójki nie mogły podołać ... a dla przeciętnego użytkownika mimo wszystko czas pracy sie liczy zwłaszcza że to nie laptop...

  • 0

    32. ~  2012-03-02 01:23:27  host: z49-16.opera-mini.net

    No właśnie.. coś ostatnio Maniek ma powodzenie u trolli.. Latają za Nim z jakiegoś powodu..

  • 0

    34.  2012-03-02 03:22:02

    @27. To chyba Ty nie rozumiesz architektury Androida. Mówimy o telefonie, a nie o serwerze zwijającym białka. Jeśli aplikacja w tle żre ci cztery rdzenie, to jest źle napisana. A skoro na iOS i WP7 są zamrażane, czyli nie pracują, to jakąż to ich pracę chcesz przenosić na dodatkowy rdzeń? :)

  • 0

    35.  2012-03-02 16:11:08

    @34 "A skoro na iOS i WP7 są zamrażane, czyli nie pracują, to jakąż to ich pracę chcesz przenosić na dodatkowy rdzeń? :)" I to ja niby nic nie wiem? Otóż zamrożenie można porównać do hibernacji organizmów żywych: część narządów nie pracuje a te najważniejsze jadą na najniższych obrotach, ale nadal działają. Gdyby nie działały to organizm byłby martwy. Tak samo tutaj: aplikacja zamrożona tym różni się od wyłączonej, że można ją szybciej rozbudzić ale w czasie zamrożenia w minimalny sposób wykorzystuje zasoby urządzenia.

  • 0

    36.  2012-03-02 16:15:19

    @34 a teraz wyjaśnij mi, jakim cudem aplikacja która normalnie wykorzystuje 4 rdzenie (pytanie czysto teoretyczne więc odpowiedź, że takich niema nie jest odpowiedzią) miałaby DZIAŁAĆ w tle na jednym rdzeniu? Przez działanie w tle oczywiście rozumiemy to, że ciągle pracuje z pełną wydajnością.

  • 0

    37.  2012-03-02 19:34:11

    @35. To nie jest zamrażanie. A poza tym podobny mechanizm jest również w Androidzie. @36. I właśnie o to chodzi, już mówiłem, to nie serwer do zwijania białek, tylko telefon, nie ma potrzeby, żeby aplikacja działała w tle z pełną wydajnością. Albo są to odosobnione przypadki w których celowo wywołujesz takie zachowanie (np. używając Screencasta). W pozostałych przypadkach jest to błędnie napisana aplikacja.

  • 0

    38.  2012-03-02 19:56:30

    @37 więc jak wygląda zamrażanie? I o ile pamiętam to androidowcy zawsze zamrażanie wytykali WP7 i iOS jako wadę więc jakim cudem wielozadaniowość w androidzie działa tak samo?

Dodaj swoją opinię