Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony: smartfony z 4 rdzeniami dopiero w 2013

Sony: smartfony z 4 rdzeniami dopiero w 2013

Q! 1 Marca 2012 17:41

0 0

Pierwsze smartfony Sony wyposażone w 4-rdzeniowe układy pojawią się dopiero w 2013 roku - wynika z informacji przedstawionych przez serwis CNET. Sony tłumaczy to w logiczny sposób.

Jak powiedział Stephen Sneeden, jeden z menedżerów w Sony, pierwsze układy 4-rdzeniowe pojawią się w smartfonach jego firmy na początku 2013 roku. Przyczyną tego jest zbyt duże zapotrzebowanie takich układów na energię.

Sony utrzymuje, że zaoferuje smartfony z 4 rdzeniami dopiero wtedy, gdy albo zwiększy się wydajność ogniw montowanych w telefonach, albo zapotrzebowanie takich układów na energię jeszcze bardziej zostanie ograniczona.




W II połowie 2012 roku Sony zamierza wykorzystać 2-rdzeniową architekturę Cortex A15, która, według firmy, oferuje większą wydajność niż aktualnie dostępne układy 4-rdzeniowe.

Oprócz tego Sneeden zaznaczył, że kolejne smartfony od Sony korzystać będą głównie z układów ST Ericssona o nazwie NovaThor lub te pochodzące od Qualcomma.

Źródło tekstu: CNET     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15.  2012-03-01 19:02:36

    Maniiiek nie jęcz.. Co do wykorzystania A15 to dobry pomysl, Tegra 3 nie jest wcale jakas super wydajna, tak samo jak Tegra 2, Nvidia robi tylko duzo szumu. Tylko martwie sie o te uklady ST Ericsson :P lepiej niech uzywaja Snapdragonow jak do tej pory. Albo zakupia Exynosy A15 od Samsunga :P

  • 0

    16.  2012-03-01 19:07:56

    Czego mają zazdrościć producenci? Tej słabej sprzedaży? Na rynku liczą się tylko rdzenie i inne chwytliwe parametry. Nie ma się co łudzić, że to przekona ludzi, aby nie kupowali sprzętu konkurencji.

  • 0

    17.  2012-03-01 19:09:25

    @15 zejdź ze mnie człowieku, jak nie masz mi nic konkretnego do napisania to się do mnie nie zwracaj.

  • 0

    18. ~  2012-03-01 19:40:10  host: z03-06.opera-mini.net

    Jak wyjdzie telefon z bateria trzymająca jak omnia 2 i wydajnością Galaxy S to go biorę.Dwa lata śmigam na I8000 i nadal nie widzę następcy co przy synchronizacji poczty push 30 min rozmow i srednim podswietleniu wytrzyma 3 doby!

  • 0

    19. ~  2012-03-01 19:43:13  host: z03-06.opera-mini.net

    Chodzilo mi o Galaxy 2, a co do Omni no AM na pelniej baterii dziala 7godzin, ktory Android czy W7 phone to potrafi?

  • 0

    20.  2012-03-01 19:57:22

    @19 i tu pojawia się także problem optymalizacji samego systemu pod względem zapotrzebowania na energię.

  • 0

    21. ~  2012-03-01 20:01:26  host: 89-77-101-152.dynamic.chello.pl

    @6.Niezłączone rdzenie pobierają prąd spoczynkowy jak urządzenie na czuwaniu

  • 0

    22.  2012-03-01 20:10:22

    @20 przeciez tylko zartowalem lol :)

  • 0

    23. ~  2012-03-01 20:52:48  host: z52-03.opera-mini.net

    Mówicie że nowe telefony tak krótko trzymają na baterii bo mają duże ekrany. To dlaczego x10 mini pro tak krótko działa a ma 2.55cala? Widocznie to nie ekran ciągnie najwięcej...

  • 0

    24.  2012-03-01 20:57:58

    @23 to proste: X10 mini PRO ma malutką baterie. Oczywiście, masz racje, że nie wolno wszystkiego zganiać na ekran.

  • 0

    25.  2012-03-01 22:11:17

    @10. Jak aplikacja działająca w tle będzie Ci obciążać cztery rdzenie, to jest źle napisana i należy ją odinstalować.

  • 0

    26.  2012-03-01 22:34:58

    Nie jest chyba tajemnicą, że największym problemem dla baterii w smartfonach z Androidem jest... Android ;) Telefon czy jest mały, czy duży to nie wytrzymuje obciążeń które stawiają przed nim użytkownicy. Dlaczego? Ponieważ wymagania są coraz większe, a baterie w sumie stoją w miejscu.

  • 0

    27.  2012-03-01 22:47:34

    @25 chyba nie rozumiesz na czym polega działanie w tle: oznacza to, że aplikacja pracuje normalnie, tylko nie wyświetla się nam co ona robi. To tak w dużym skrócie. Więc gdyby działając w tle obciążała tylko dodatkowy rdzeń to podczas "normalnej" pracy wymagania nie byłyby dużo większe (ot grafika tylko) więc ten 1 rdzeń spokojnie powinien sobie z tym poradzić. W takim razie po co nam pozostałe 4? Inaczej sprawa wygląda na iOS i WP7. Tam aplikacje zostają zamrożone więc ich praca spokojnie mogłaby zostać przeniesiona na ten dodatkowy rdzeń.

  • 0

    30. ~archer  2012-03-02 00:59:06  host: gqp42.internetdsl.tpnet.pl

    słuszna decyzja i tak nie ma aż tyle aplikacji aby dwójki nie mogły podołać ... a dla przeciętnego użytkownika mimo wszystko czas pracy sie liczy zwłaszcza że to nie laptop...

  • 0

    32. ~  2012-03-02 01:23:27  host: z49-16.opera-mini.net

    No właśnie.. coś ostatnio Maniek ma powodzenie u trolli.. Latają za Nim z jakiegoś powodu..

  • 0

    34.  2012-03-02 03:22:02

    @27. To chyba Ty nie rozumiesz architektury Androida. Mówimy o telefonie, a nie o serwerze zwijającym białka. Jeśli aplikacja w tle żre ci cztery rdzenie, to jest źle napisana. A skoro na iOS i WP7 są zamrażane, czyli nie pracują, to jakąż to ich pracę chcesz przenosić na dodatkowy rdzeń? :)

  • 0

    35.  2012-03-02 16:11:08

    @34 "A skoro na iOS i WP7 są zamrażane, czyli nie pracują, to jakąż to ich pracę chcesz przenosić na dodatkowy rdzeń? :)" I to ja niby nic nie wiem? Otóż zamrożenie można porównać do hibernacji organizmów żywych: część narządów nie pracuje a te najważniejsze jadą na najniższych obrotach, ale nadal działają. Gdyby nie działały to organizm byłby martwy. Tak samo tutaj: aplikacja zamrożona tym różni się od wyłączonej, że można ją szybciej rozbudzić ale w czasie zamrożenia w minimalny sposób wykorzystuje zasoby urządzenia.

  • 0

    36.  2012-03-02 16:15:19

    @34 a teraz wyjaśnij mi, jakim cudem aplikacja która normalnie wykorzystuje 4 rdzenie (pytanie czysto teoretyczne więc odpowiedź, że takich niema nie jest odpowiedzią) miałaby DZIAŁAĆ w tle na jednym rdzeniu? Przez działanie w tle oczywiście rozumiemy to, że ciągle pracuje z pełną wydajnością.

  • 0

    37.  2012-03-02 19:34:11

    @35. To nie jest zamrażanie. A poza tym podobny mechanizm jest również w Androidzie. @36. I właśnie o to chodzi, już mówiłem, to nie serwer do zwijania białek, tylko telefon, nie ma potrzeby, żeby aplikacja działała w tle z pełną wydajnością. Albo są to odosobnione przypadki w których celowo wywołujesz takie zachowanie (np. używając Screencasta). W pozostałych przypadkach jest to błędnie napisana aplikacja.

  • 0

    38.  2012-03-02 19:56:30

    @37 więc jak wygląda zamrażanie? I o ile pamiętam to androidowcy zawsze zamrażanie wytykali WP7 i iOS jako wadę więc jakim cudem wielozadaniowość w androidzie działa tak samo?

Dodaj swoją opinię