Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony: Ruszyła wysyłka Lollipopa dla Xperii Z3 i Z3 Compact

Sony: Ruszyła wysyłka Lollipopa dla Xperii Z3 i Z3 Compact

LuiN 16 Marca 2015 13:35

4 0

Sony oficjalnie poinformował o rozpoczęciu wysyłki aktualizacji Androida do wersji 5.0.2 Lollipop dla smartfonów Xperia Z3 i Xperia Z3 Compact.



sony xperia z3 compact sony xperia z3




Podobnie jak przy innych aktualizacjach, udostępnianie aktualizacji prowadzone jest stopniowo, region po regionie. Posiadacze smartfonów zakupionych w salonach operatorów muszą liczyć się z dodatkowym opóźnieniem.

Jedną z najciekawszych zmian jest możliwość swobodnego przenoszenia aplikacji z pamięci wewnętrznej telefonu na kartę pamięci. Oprócz tego użytkownicy otrzymują szereg ulepszeń nowego Androida, jak nowy panel powiadomień czy profile użytkowników, no i rzecz jasna odświeżony interfejs.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Sony Xperia Z3 w katalogu.
Zobacz: Test telefonu Sony Xperia Z3
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Sony Xperia Z3 Compact w katalogu.
Zobacz: Test telefonu Sony Xperia Z3 Compact

Źródło tekstu: Sony, wł     

w sumie: 36
  • 0

    17. ~Marek  2015-03-16 19:03:31  host: 088156099195.czeladz.vectranet.pl

    Nie kupie więcej Sony. Brak aktualizacji do niższych modeli. Mam C1905 a teraz kupię jakąś Lumię 500.

  • 0

    18.  2015-03-16 19:42:28

    Z1C?

  • -2

    19. ~Tomek  2015-03-16 19:56:01  host: ase70.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @17 Nie ma to jak Szajsung. A50 dostępny do wszystkich modeli :-)

  • 1

    20.  2015-03-16 20:33:08

    Wydymanie użytkowników serii M2 czy T3 uważam za strzał w kolano, wiadomo ta aktualizacja nic nie wnosi, żeby się nią podniecać, ale to popularne modele, dlatego użytkownicy to zweryfikują przy przedłużeniu umowy.

  • 0

    21. ~Bogaty  2015-03-17 05:02:14  host: 89-79-11-86.dynamic.chello.pl

    śmiać chce mi się z ludzi których nie stać na drogie telefony

  • 0

    22. ~Calm7  2015-03-17 06:42:53  host: n08-06-04.opera-mini.net

    21). Jak takiś bogaty, to dlaczego im nie kupisz po smartfonie? Co, nie stać Cię na to..? :-p

  • 0

    23. ~krs  2015-03-17 08:57:50  host: 217.153.234.81

    również chciałem zapytać czy ktoś wie kiedy może być lollipop dla G2 ? mam telefon z przedłużenia umowy w Plusie. dzięki

  • 0

    24. ~dan  2015-03-17 09:03:40  host: user-94-254-133-98.play-internet.pl

    @23 czy nie widzicie, że post dotyczy aktualizacji Sony?

  • -2

    25. ~AZetka  2015-03-17 11:54:51  host: 81.219.84.18

    LoliPop to taka gra czy co? Lolipop mi sie kojarzy ze słodyczami, a słodycze psują zęby, a loli to coś jak LOL. Czasem tak mówie jak rozmawiam z kims "lol ale fajne", "ty lolu xd", ale tu tez jest ten pop to mi sie kojarzy z muzyka pop, wiecie - madonna, rihanna, krzysztof krawczyk i inne - czy oni beda reklamować najnowsze telefony Sonyego?

    Pozdro. Ania.

  • 0

    26. ~eMCZe  2015-03-17 21:02:57  host: google-proxy-66-249-81-158.google.com

    Ja juz zaktualizowalem Z3 do Lollipop'a http://tlp.is/5pb
    Chodzi dobrze, wygląda świeżej i czytelnie. Polecam.

  • 0

    27. ~eMCZe  2015-03-17 21:03:04  host: google-proxy-66-249-81-158.google.com

    Ja juz zaktualizowalem Z3 do Lollipop'a http://tlp.is/5pb
    Chodzi dobrze, wygląda świeżej i czytelnie. Polecam.

  • 0

    28. ~eMCZe  2015-03-17 21:03:05  host: google-proxy-66-249-81-162.google.com

    Ja juz zaktualizowalem Z3 do Lollipop'a http://tlp.is/5pb
    Chodzi dobrze, wygląda świeżej i czytelnie. Polecam.

  • 0

    29. ~eMCZe  2015-03-17 21:04:25  host: google-proxy-66-249-81-158.google.com

    Przepraszam za trzy wiadomości pod rząd, problemy techniczne.

  • 0

    30. ~PabloNH  2015-03-17 21:21:23  host: user-109-243-4-5.play-internet.pl

    Ciekawe kiedy będzie aktualizacja dla z1?

  • 0

    31. ~PabloNH  2015-03-17 21:21:26  host: user-109-243-4-5.play-internet.pl

    Ciekawe kiedy będzie aktualizacja dla z1?

  • 0

    32. ~PabloNH  2015-03-17 21:21:32  host: user-109-243-4-5.play-internet.pl

    Ciekawe kiedy będzie aktualizacja dla z1?

  • 1

    33.  2015-05-01 17:56:57

    Aaaaaa... dostałem aktualizację o Orange, bo z ej sieci mam telefon, niestety strasznie mi się nie podoba !!!
    Jak powrócić do poprzedniej wersji systemu ? POMOŻE KTOŚ ?

  • -1

    34.  2015-05-01 18:07:35

    33). Co, kolory nie te..?
    :-)
    Zasada:
    LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO.

  • 0

    35.  2015-05-01 18:38:26

    33). Jesteś zarejestrowany, więc napisz PW w tej sprawie do kolegi Sebusy.
    Heja!

  • 0

    36.  2015-05-01 18:52:29

    Żeby to tylko kolory...
    ok, co mi się nie podoba:
    1. po włączeniu tel, na ekranie blokady mogę wybrać 3 rodzaje zegara, ale żadne mi się nie podoba, ładniejszy był w 4.4.4 (godzina gruba minuty cieńsze ale w jednym rzędzie)
    2. powiadomienia
    3. pasek stanu u góry ekranu: muszę 2 razy ściągnąć żeby latarkę bądź wi-fi włączyć,
    4. żeby zmienić sieć wi-fi to już trzeba konfigurację włączać a wcześniej wystarczyło przytrzymać na znaku wi-fi
    5. jasność ekranu... czyżby już nie było opcji półautomatycznej ? została tylko stała zmiana jasności. Wcześniej mogłem zmienić jasność i dalej automatycznie korygował od tych ustawień.
    6. ekran ustawień jakiś bardziej rozciągnięty i mniejsze ikony
    7. zarządzanie zasilaniem-użycie baterii, wcześniej pokazywało czas od ostatniego ładowania a teraz ? czas do pełnego rozładowania a w legendzie godziny z których niewiele wynika (mało przejrzyste i nie wiadomo kiedy był podpięty)
    8. tryb telefonu, wcześniej intuicyjnie wszystko się robiło, teraz? książka adresowa jakaś rozciągnięta, zmniejszone ikony (zdjęcia)
    9. tryb wiadomości, rozciągnięte jakieś, zresztą to samo co w trybie telefonu
    Ogólnie to mnie bardzo odrzuca, bateria chyba lepiej wcześniej trzymała (mniejsze nagrzewanie było).

Dodaj swoją opinię