Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony PSP telefonem VoIP

Sony PSP telefonem VoIP

WitekT 24 Maja 2007 10:34

0 0

Posiadacze Sony PlayStation Portable otrzymają możliwość wykonywania za pomocą swoich urządzeń połączeń głosowych i wideo poprzez WiFi. Wykorzystując mające niebawem debiutować dodatki dla konsolki - mikrofon i kamerę - przenośny sprzęt Sony będzie można zamienić w zaawansowany telefon komunikujący się z innymi konsolkami, a nawet z wybranymi numerami telefonów w sieci British Telecom.

Inicjatywa wyszła ze strony brytyjskiego operatora, który dostarczył oprogramowanie. Docelowo, konsolki maja pozwalać na wykonywanie połączeń także z komputerami osobistymi, telefonami komórkowymi oraz liniami stacjonarnymi. Sony i BT połączy czteroletni kontrakt.
Na wstępie usługa ma być dostępna jedynie w Wielkiej Brytanii i działać w obrębie domowych lub należących do BT hotspotów (tych drugich jest obecnie około 2 tys. w różnych miejscach publicznych).

Obecnie na świecie sprzedano około 24 mln Sony PSP, z których ponad 8 mln to te zakupione w Europie. Konsolka debiutowała na rynku w grudniu 2004 roku.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~PROROK  2007-05-24 11:20:50  host: afp149.internetdsl.tpnet.pl

    szkoda ze u nas tego nie wprowadza ;/

  • 0

    2. ~PLANET  2007-05-24 11:45:09  host: public-gprs83809.centertel.pl

    Dlaczego nie ? Zawsze mozna dzwonic z WiFi VoIPowo... jakos... :P.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet