Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony przywraca tryb Stamina tylko z nazwy

Sony przywraca tryb Stamina tylko z nazwy

orson_dzi 16 Czerwca 2016 13:11

7 3

Sony, zgodnie z zapowiedziami, przywróciło tryb Stamina do serii Xperia Z5. Jak się okazuje, nie ma on wiele wspólnego z tym, do czego użytkownicy byli przyzwyczajeni.



Użytkownicy Xperii bardzo chwalili tryb Stamina, który wyraźnie wydłużał czas pracy smartfonów, ale przy tym nie zmuszał ich do wyrzeczeń w kwestii funkcjonalności. Sony zrezygnowało ze swojego rozwiązania kosztem Google Doze, fabrycznej funkcji zaszytej w Androidzie, która pozwalała na oszczędzanie energii, ale nie w tak elastyczny sposób jak Stamina. Głosy niezadowolonych użytkowników zostały wysłuchane i kolejna aktualizacja Androida dla Xperii Z5 przywróciła wyłączoną funkcję.




Zobacz: Stamina wraca do Xperii Z5

Jak informuje portal PhoneArena tryb Stamina z ostatniej aktualizacji ma niewiele wspólnego ze swoją pierwotną wersją. W praktyce jest to Google Doze, tyle tylko, że ze zmienioną nazwą.

Nowa Stamina nie pozwala na wyłączne ograniczenie procesów działających w tle. Automatycznie zmniejsza jasność wyświetlacza, wyłącza animacje, wibracje, moduł GPS i transmisję danych. Zabrakło też tzw. Białej Listy, na której można było umieścić aplikacje, które mogły działać w tle.

Źródło tekstu: Phonearena; wł     

Dodaj do:

Tagi: sony | xperia | stamina

w sumie: 19
  • -3

    1. ~~~~  2016-06-16 13:16:36  host: user-94-254-193-98.play-internet.pl

    Przecież wszytko można ustawić ręcznie, dla każdej aplikacji w ustawieniach androida 6. Bez sensu dublować opcje. Dobrze zrobili. Boże nie znać własnego telefonu... wydajecie kilka tysięcy na telefon, którego nie znacie.

  • 2

    2.  2016-06-16 13:33:09

    Wg producenta wyłączanie czegokolwiek w tle to zło.
    TO musi być maksymalnie utrudnione, żeby użytkownik był bombardowany powiadomieniami wszelakiej maści.

  • 0

    3. ~Thunder  2016-06-16 13:33:30  host: 85.219.163.130

    @1 100% się zgadzam. Ludzie w większości przypadków wydają na telefony po 3-4K dla pokazówki, a wykorzystują 30- max 40% potencjału urządzenia ... smutne czasy.

  • 0

    4. ~???  2016-06-16 13:49:15  host: pro7.mf.gov.pl

    Ilu ludzi wydaje 3-4K na SF

  • 1

    5.  2016-06-16 13:58:38

    @3 Czasy? Myślisz, że kiedyś tak nie było?

  • 0

    6. ~Master Chief  2016-06-16 14:03:18  host: h-78-11-51-226.nowarehabilitacja.pl

    @3 w tych zakładanych przez kolegę wartościach procentowych jest sporo optymizmu...

  • 0

    7.  2016-06-16 14:07:44

    Niestety ten artykuł to sama, gorzka prawda. Oryginalną staminę można było dość elastycznie customizować. To, co jest teraz - a aktualizację mam od wczoraj - to niestety prawie dokładnie ten prymityw Doze, tyle że : w trybie oszczędzania na szczęście działa auto-jasność ekranu, no i po ładowaniu nie trzeba ręcznie włączać 'oszczędności' ponownie. Bardzo chciałbym pełną staminę, jaka była przed marshmallow. Oj, quo vadis, Sony .. quo vadis :/

  • 1

    8. ~vainglorious  2016-06-16 14:40:03  host: 188.146.71.73.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @1: i mozna miec dwa profile dla wszystkich aplikacji naraz i przelaczac te profile jednym kliknieciem?

  • 0

    9.  2016-06-16 14:46:17

    W swojej Z3C i tak nie używam, ale kolejny strzał w stope Sony :/

  • 0

    10.  2016-06-16 14:49:13

    @1, @3: taaak, szczególnie Ultra Staminę można zastąpić. Najpierw się doedukujcie a potem zaczynajcie rozmowę.

    I jeszcze te smutne teksty o wykorzystywaniu iluś procent telefonu... są ludzie, którzy korzystają ze smartów jak z dumbphone'ów, są tacy którzy wysycają możliwości, ale wy jak widzę musicie się w domyśle pochełpić : )

  • 0

    11. ~Thunder  2016-06-16 15:00:02  host: 85.219.163.130

    @10 Czytaj ze zrozumieniem proszę, napisałem "w większości", naturalnie że jest jakiś mały procent osób które wykorzystają pełen potencjał urządzenia ...

  • 0

    12.  2016-06-16 15:02:04

    @11 Tylko pytanie, mowa jest osobach, które nie wykorzystują potencjału, bo nie potrafią skonfigurować oszczędzania energii, czy o osobach, którego nie wykorzystują, bo wyłączają połowę funkcji Staminą, czy innym wynalazkiem?

  • 0

    13. ~Thunder  2016-06-16 15:15:38  host: 85.219.163.130

    Chodziło mi o ogólną specyfikację urządzenia, przede wszystkim procesor, ram, grafika itd.

  • 0

    14.  2016-06-16 16:31:16

    @Thunder: czytam kolego. Powiedz, jakie to tak naprawdę ma znaczenie jak ludzie wykorzystują telefony? Tak było, jest i będzie - po to są jakiekolwiek supporty (nie/stety). Dlatego też tak dobrze sprzedają się iPongi, bo mają cechy smarta będąc bliżej dumbphone'ów (a na pewno mają cechy takich w kwestii prostosty, stabilności i szybkości - choć tutaj Android mocno nadgonił, a i iOS już jest taki prosty (sama stabilność minimalnie ucierpiała, a szybkość zależy w głównej mierze od modelu jak wiedzą dobrze userzy 4 i 4S-ki ; p).
    Sam będąc w miarę świadomym użyszkodnikiem wykorzystuję telefon w niepełnym zakresie - OK, prawie wszystkie funkcje hardware'u po drodze przerobiłem, ale na co dzień używam niezbyt dużo - to jak to podsumować?
    RAMu mam wręcz za mało, wydajność procesora/grafiki przy tej rozdziałce jest przyjemnie odczuwalna- ale czy to są argumenty? Przy słabszych bebechach można przecież dalej korzystać ze smartphone'u, tylko że komfort pracy spadnie..
    Na marginesie, nawet zwykła Stamina agreguje wiele elementów oszczędzania energii w jednym i jest wygodna dla strony końcowej - także nie wiem czy ma to cokolwiek do wykorzystywania potencjału telefonu...

  • 0

    15. ~SACZI  2016-06-16 16:52:41  host: 178.212.155.6

    No to na poważnie- jakwyłączyćaktualizacje i powiadomienia na ekranie relefonu, żeby przypadkiemsobie 5.1.1 do 6.0 nie zaktualizować?
    Plus na szczęście nie rychliwy,więcaktualizacjijeszcze nie mam.

  • 0

    16.  2016-06-16 16:55:11

    No właśnie po co ubijać aplikacje w tle? Żeby się za każdym razem ponownie ładowały? To niepotrzebna strata energii. A jak aplikacja siedzi w pamięci Ram to dostęp jest błyskawiczny. Po to jest RAM.

  • 0

    17. ~Thunder  2016-06-16 17:01:48  host: 85.219.163.130

    Chodziło mi o to że posiadająć np. G620S za 500 PLN mam wszystko to co mi potrzebne (rozmowy, sms, przeglądarka, przelewy, facebook, aplikacje, filmy HD etc.) i w moim przypadku wydawanie na telefon po 3-4K nie miało by kompletnie sensu, i tutaj właśnie jest to kwestia "szpanu" wśród niektórych. Mam nadzieję że zrozumiale zakańczam tą konwersację, więc pozdrawiam i życzę miłego dnia.

  • 0

    18.  2016-06-16 21:11:30

    Sony zaczyna iść w ślady HTC które sobie pogrywało z wymagań klienta, skończy się pewnie podobnie. Mam Z1C, działa dobrze mimo 2 lat, ale obawiam się że następny smartfon kupię u konkurencji.

  • 0

    19.  2016-06-17 07:08:52

    Hej - z ciekawości, nad czym się zastanawiasz?

Dodaj swoją opinię