Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony przejmuje belgijskiego producenta matryc

Sony przejmuje belgijskiego producenta matryc

LuiN 8 Października 2015 21:56

8 2

Sony poinformował o przejęciu belgijskiego producenta matryc Softkinetic, zajmującego się modułami CMOS 3D oraz algorytmami mapowania i analizy 3D otoczenia.

Przejęta firma ma w zanadrzu szereg kompleksowych rozwiązań opartych na analizie trójwymiarowej otaczającego nas świata. Podobnie jak Kinect Microsoftu, moduły Softkinetic są w stanie analizować zarówno twarze użytkowników, jak i dystans pomiędzy rejestrowanymi obiektami.
Bardzo możliwe, że belgijskie rozwiązania wkrótce trafią do smartfonów. Niekoniecznie tych produkcji Sony. W końcu japoński producent matryc jest największym dostawcą sensorów zarówno w świecie cyfrowej fotografii, jak i smartfonów. Z rozwiązań Sony korzystają m.in. takie firmy jak Apple, Samsung czy LG.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Zobacz: Sony oddziela dział matryc od reszty firmy

Źródło tekstu: Sony, wł     

Dodaj do:

Tagi: softkinetic | sony

w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2015-10-09 16:59:51  host: 168.235.197.81

    sony inwestuje

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet