Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony przejmie wszystkie udziały w Sony Ericssonie za 1,05 mld euro

Sony przejmie wszystkie udziały w Sony Ericssonie za 1,05 mld euro

LuiN 27 Października 2011 10:59

0 0

Sony przejmie wszystkie udziały w Sony Ericssonie, spółce joint venture działającej od 2002 roku w ramach współpracy ze szwedzkim Ericssonem. Ericsson dostanie za swoje 50% udziałów 1,05 mld euro.

Ponowne usamodzielnienie się koncernu Sony ma być drogą do większej integracji oferty. Japoński gigant elektroniki użytkowej w jednej garści dzierży teraz produkcję telefonów komórkowych i tabletów, sporą cześć rynku gier komputerowych i gigantyczne wpływy w rynku muzycznym.

Sony ma teraz wszystkie elementy by konkurować z Samsungiem i Applem. Tylko czy może tego dokonać? - komentuje Pete Cunningham z Canalys. Cunninghan dodaje, że patrząc na historię pozostaje raczej sceptyczny, ale optymistyczny scenariusz nie jest niemożliwy do zrealizowania.




Porozumienie z Ericssonem zapewnia firmie Sony komplet praw do wspólnie wypracowanych patentów (w tym 5 głównych rodzin patentów dotyczących telefonii komórkowej), produktów i usług.

Czy Sony bez Ericssona doścignie koncerny Apple i Samsung?

Zdecydowanie tak
10.27%
Ma na to większe szanse niż do tej pory
25.23%
Nic się nie zmieni
23.17%
Firma straciła ważnego partnera - szanse rozwoju maleją
24.20%
Zdecydowanie nie
17.12%

Wszystkich głosujących: 876


Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 1

    1.  2011-10-27 11:33:19

    Napisze szczerze, przyzwyczaiłem się do SE ale Sony też będzie dobrze, prawie jak "samsung" :P Życzę powodzenia :)

  • 0

    2. ~  2011-10-27 11:36:11  host: chaos.tpnet.pl

    To dobrze. Miałem kiedyś ericssona. "Serwis" CCS Warszawa "naprawiał" mi go chyba z pięć czy sześć razy (w tym jedna "wymiana") i nie naprawił - telefon nigdy nie wrócił do pełnej sprawności. Z serwisem Sony nie miałem do czynienia. Mam nadzieję, że jest lepszy.

  • 0

    3.  2011-10-27 11:46:27

    Jak dla mnie Sony Ericsson jest nr.1 Ciężko będzie się przyzwyczaić do samego Sony :/

  • 0

    4.  2011-10-27 11:52:22

    Mam nadzieje, że Sony da radę i będzie lepiej... Kiedyś SE był dla mnie nr. 1. Może Sony przywróci u mnie pozycję lidera ;)

  • 1

    5.  2011-10-27 11:59:47

    Sony miało kiedyś telefony sygnowane tylko swoją nazwą i były jak na ówczesne czasy całkiem niezłe. Gdyby nie mieli pomysły na dalszy rozwój, to zaproponowaliby Ericssonowi swoje udziały, a tak myślę, że coś się będzie działo...

  • -1

    6.  2011-10-27 12:10:08

    @2 W dawnych czasach miałem Sony CMD-J7 i CCS wyprawiał z nim dokładnie to samo, co z Twoim Ericssonem. Telefon nigdy już nie był sprawny, a napraw było chyba 6.

  • 1

    7.  2011-10-27 12:28:50

    @2,@6.Wasze posty świadczą tylko o słabości polskich serwisów i w pełni się z nimi zgadzam

  • 1

    8.  2011-10-27 12:30:15

    W swojej kolekcji mam SE k510i, k750i oraz c702. Żaden z nich się nie psuł, nie zawieszał. c702 wypadł z pierwszego piętra na chodnik i zero śladów no może poza odłamanym plastikiem okalającym przycisk aparatu. Solidna konstrukcja:)Takich słuchawek od SE już nie ma i nie będzie. Mam sentyment do SE między innymi przez liczne akcesoria typu stacja multimedialna MRC-60 czy transmitter MMR-70 no i głośniki MPS-70, które nie jeden melanż przeżyły grając głośniej niż chińskie głośniki komputerowe, a to wszystko można dostać za parę PLN a allegro. Mam nadzieję, że Sony nie powróci do swoich jog-dialów czy jak to tam się nazywało, chodzi o to pokrętło. Niby przydatne, a przekomicznie śmieszne;)

  • 0

    9. ~  2011-10-27 13:21:35  host: z51-12.opera-mini.net

    Bardzo dobra wiadomość, wreszcie Sony będzie mógł śmiało swoje projekty wprowadzić na rynek. Czekamy na lepsze telefony i nie chodzi mi tu tylko o zabawki z Androidem na pokładzie, ich zwykły soft jest najlepszy ze wszystkich jakie używałem, do tego połączenie Walkmana, super sprawa, takiej frajdy nawet Symbian mi nie daje. /Kwistas

  • 0

    10.  2011-10-27 14:14:44

    mi z sony sie kojarzy sie ich pomysl na miare tamtych czasow - wszechobecne w ich telefonak kolko do poruszania sie po menu :D

  • 1

    11. ~  2011-10-27 14:50:04  host: z59-09.opera-mini.net

    Które użył Samsung i HTC w swoich telefonach. K750i, w810i, k550i, c901 i c905 to legendy, najładniejsze telefony, mam nadzieję że Sony zrobi godnych następców przynajmniej C901 i C905, bo te ekologiczne bądziewia nie mogę patrzeć. /Kwistas

  • 0

    12. ~Luk  2011-10-27 15:52:05  host: user-31-175-130-107.play-internet.pl

    Do SE mam wielki sentyment. Od sierpnia 2007 roku mam k750i i poza zmianą obudowy nic się z nim nie dzieje. Szkoda mi kupować nowy tel jak ten wiąż działa;)

  • 0

    13. ~Rfk  2011-10-27 17:13:35  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    1mld za 5 ważnych i pewnie z kilkanaście mniej ważnych patentów? Uau, niezła wyprzedaż!

  • 0

    14.  2011-10-27 21:49:06

    "ich zwykły soft jest najlepszy ze wszystkich jakie używałem" - podpisuję się pod tym obiema rękami, mam nadzieję że Sony nie będzie robiło samych sramfonów, może tym razem nie sprawdzi się powiedzenie że lepsze wrogiem DOBREGO. A przy okazji - dla mnie to nawet nie news dnia, ale roku. I brawa dla telepolis za redakcję tej wiadomości - wcześnie czytałem ją na telixie (bo telepolis umarło, ale jakoś się podniosło;) - i tam był to komunikat "cut and paste".

  • 0

    15.  2011-10-28 00:56:19

    Jak słyszę, że kultowymi telefonami SonyEricsson były modele C901 i C905 to ręce opadają. Dla mnie aby telefon był kultowy to nie dość, że musi coś sobą reprezentować to musi się bardzo dobrze sprzedawać. Kultowe modele to T610, K700i, K500i, K750i, K800i, W800i czy od biedy W880i lub K550i a nie modele z czasów gdy SE wchodził w swój najgorszy okres pod względem fiskalnym.

  • 0

    16. ~  2011-10-28 08:22:07  host: z22-01.opera-mini.net

    Najbardziej kultowym pozostanie na zawsze ten pierwszy czyli T68m/i

  • 0

    17. ~tompsi  2011-10-28 10:00:14  host: fdz115.internetdsl.tpnet.pl

    oj młodzi jesteście, zachwycacie się plastikowymi zabawkami, ze swojego, jak to kolega określił, najgorszego okresu pod względem fiskalnym.. dla mnie kultowym telefonem jest bezwzględnie T39m!

  • 0

    18. ~Marcin  2011-10-28 18:37:59  host: 82-160-69-254.tktelekom.pl

    Renoma Sony jako marki telefonów SE bardzo ucierpiała Te telefony są gorsze od wszystkich innych naprawy skomplikowane i drogie a wnętrzności ich telefonów to jednorazówki Dla mnie to takie plastikowe telefony zabawki

  • 0

    19. ~torrez  2011-11-09 14:00:26  host: cpc7-sgyl33-2-0-cust240.sgyl.cable.virginmedia.com

    pamiętam dobrze telefony CMD J-5 i J-7. to były czasy! dla mnie świetna jakość wykonania no i ten klasyczny design sony, szczególnie w J-5. wg mnie jeden z najlepszych telefonów tamtych czasów i legenda obok 6310 i Panasonica GD96, przynajmniej jak dla mnie :-)

  • 0

    20. ~PTK_MSQ  2011-12-06 11:11:48  host: 212.160.172.70

    @3 Co Ty w ogole mowisz ?? zmieni sie tylko i wylacznie nazwa z SE na S nic wiecej wszystkie patenty zostana wiec nie wiem w czym problem.. jedynie moge sie doczepic do serwisu Sony, jako ze posiadam Lapka Sony Vaio z serwisem sa naprawde duze problemy z czasem oczekiwania na naprawe.. sprzet jezeli chodzi o lusterko A580 oraz A77 ktore posiadam rewelacyjne i bez zadnych problemow chodza wiec podejzewam ze najnowsze telefony od Sony beda rownie dobrze smigac co moj sprzet fotograficzny

Dodaj swoją opinię