Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony prezentuje XPERIĘ neo L

Sony prezentuje XPERIĘ neo L

Q! 20 Marca 2012 20:12

0 0

sony xperia neo lSony zaprezentował najnowszy telefon z rodziny XPERIA, model neo L. Będzie to pierwsze urządzenie tego producenta pracujące pod kontrolą systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich od nowości.



Sony XPERIA neo L zaoferuje ekran o przekątnej 4 cali i rozdzielczości FWVGA (480 x 854 pikseli). Wbudowany aparat z autofokusem wykona zdjęcia w rozdzielczości 5 Mpix oraz zarejestruje materiał wideo w jakości HD 720p. Drugi aparat VGA (640 x 480 pikseli) pozwoli na prowadzenie wideorozmów.

Łączność ze światem zapewni transmisja danych w technologii HSPA (7,2 i 5,76 Mb/s) oraz Wi-Fi. We wnętrzu urządzenia znajdziemy również moduły Bluetooth 2.1 i AGPS, a także wejście JACK 3,5 mm i microSDHC (do 32 GB). Nie zabrakło również kompletu czujników - położenia, oświetlenia, zbliżeniowego oraz kompasu cyfrowego. Zabrakło natomiast radia.




Nd wszystkimi tymi dobrami czuwać będzie system Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Do pomocy otrzyma on 1 GHz procesor Qualcomm MSM8255 Snapdragon S2 oraz 512 MB pamięci operacyjnej. Za zasilanie odpowie ogniwo o pojemności 1500 mAh.

Dostępność na rynkach innych niż chiński, dokładna data premiery oraz cena dla użytkownika końcowego nie została ujawniona.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Sony     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 1

    14.  2012-03-20 22:20:02

    Ten qualcomm jest 1-rdzeniowy.

  • 0

    15.  2012-03-20 22:33:52

    Zbyt wiele to to od Neo V się nie różni.

  • 0

    17. ~Wyrd  2012-03-20 22:40:56  host: 155.158.90.165

    W końcu coś ciekawego po rozdzieleniu się Sony z Ericssonem. Oby tylko materiały były dobrej jakości, bo coś mi się zdaje, że tylko klapka będzie tandetnym lśniącym plastikiem podatnym na rysy, ale jako że biła to niewidoczne[sic!].

  • 0

    18.  2012-03-20 22:45:29

    @16 czyli taki jak w zwykłej neo.

  • 0

    19.  2012-03-20 23:40:46

    Tym, że za 1000 zł kupię nowego LG P920, który ma 2 mocniejsze rdzenie od tego Sony Ericssona z 512 RAM i niedługo z ICS, do tego ma śmieszne 3D, a jak znam życie to ten SE będzie kosztować co najmniej połowę więcej niż ten LG ... a sama specyfikacja sprzętowa już mi mówi jedno - stosunek jakości i możliwości do ceny będzie cholernie niekorzystny dla klienta ;) ...

  • 1

    20.  2012-03-21 00:26:05

    Chyba w projektanci w Sony mają wolne, bo cały czas to samo wychodzi, SE przynajmniej się starało zrobić coś nowego. Zwykłe telefony umarły, a SE miało tak dobry soft w tych telefonach.

  • 0

    21. ~p0wer  2012-03-21 00:43:38  host: p0wer.bojko.krakow.pl

    Leo, why???

  • 0

    22. ~  2012-03-21 03:26:35  host: z49-09.opera-mini.net

    45nm ?

  • 0

    23. ~fQ  2012-03-21 07:48:03  host: a74.net152.okay.pl

    Przecież to Xperia X10 w innym opakowaniu z dodaną kamerą do wideo-rozmów i z gorszym aparatem.

  • 0

    24.  2012-03-21 07:58:57

    Kotlet odgrzewany.

  • 0

    25. ~  2012-03-21 08:39:37  host: 89-72-1-51.dynamic.chello.pl

    brak radia, bt 2.1, malo pamieci, szkoda bo gdy zaczynalem czytac tego newsa pomyslalem "telefon w sam raz dla mnie"

  • 0

    26. ~pseudoamator  2012-03-21 09:02:43  host: 91-220-205-202.ittmedia.pl

    czlowiekowi nigdy nie dogodzisz, proste. zawsze znajdzie sie ten ktorego takowy telefon spelni jego wymagania a inni beda narzekac. znajdzie sie nawet taki ktoremu kolor nie podpasuje a wy sie czepiacie parametrow.

  • 1

    27.  2012-03-21 09:12:28

    do 4: dałem Ci +, bo też tak uważam, że wszyscy producenci robią teraz telefony na jedno kopyto :/

  • 1

    28.  2012-03-21 09:15:40

    ja też kiedyś nie chciałem mieć telefonu bez radia (dopóki jeździłem busem i nie miałem samochodu) i bez aparatu, który robi dobre zdjęcia, teraz po paru latach nie potrzebuję aż tak bardzo radia, aparatem w komórce też robię mało zdjęć (czyżbym wyrósł z tego?) :P

  • 1

    29. ~...?  2012-03-21 10:23:41  host: public-gprs210803.centertel.pl

    DROGA REDAKCJO!!! Czytajac owy artykul i specyfikacje tego telefonu w katalogu dostrzegam niescislosci. Jak to mozliwe, ze tutaj piszecie, ze posiadac androida 4.0 Ice Cream Sandwich, a w katalogu jak BYK po prostu, w rubryce system stoi NIE. Namawiam do wgladu i usuniecia bledow.

  • 1

    30. ~  2012-03-21 10:45:39  host: z24-02.opera-mini.net

    Może dlatego, że Android to nie jest system? ;P

  • -1

    31. ~spoko  2012-03-21 10:57:40  host: 46.204.116.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Myślę, że będzie to bardzo ciekawy produkt ze średniej półki. Śmieszą mnie opinie niektórych, że słabe parametry- tylko, że 90% klientów nie ma kasy na zakup wypasionych sprzętów. Uważam zatem, że produkt dla mniej majętnej grupy jest równie potrzebny, jak mega wypasiony dla bogatych. Brawo Sony za produkcję dobrych telefonów w rozsądnych cenach.

  • 0

    32. ~pazzyrra  2012-03-21 12:18:44  host: aaov158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    brzydki, te pierwsze 3 kanciaki od Sony są fajniejsze jeśli chodzi o design

  • 0

    33. ~Q  2012-03-22 11:45:22  host: static-223-197.is.net.pl

    do wszystkich maniakow wielu rdzeni w telefonach: zdajecie sobie sprawe z tego, ze wiecej jak 1ghz i 512 MB Ram nie maja jakiegokolwiek sensu dla ok 99,9% uzytkownikow? Tak prawde mowiac specyfikacja S Wave 8500 sprzed 2 lat jest w zupelnosci wystarczajaca nawet do gier 3D. Ale jak chcecie byc na topie i byc trendy to biezcie 4 rdzenie - fajnie wygladaja na papierze i lubia ladowarke :) natomiast chyba zadna aplikacja nie wykorzystuje na chwile obecna 2 rdzeni.. to po co komu 4?

  • 0

    34. ~obiektywny  2012-03-22 11:50:38  host: cxr42.internetdsl.tpnet.pl

    @33 ma racje - nie ujmujac uzytkownikom tego zacnego portalu - gimbariada ma wysokie wymagania - wraz ze zwrostem wieku rosnie iloraz inteligencji w wiekszosci przypadkach.

Dodaj swoją opinię