Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony prezentuje następcę Xperii S, model SL

Sony prezentuje następcę Xperii S, model SL

Q! 20 Sierpnia 2012 12:07

0 0

sony xperia slSony zaprezentował następcę flagowego smartfonu Xperia S, model SL. Zmiany względem poprzednika są jednak niewielkie.

Sony Xperia SL ma bardzo zbliżone parametry do swojego poprzednika. Znajdziemy tutaj ekran TFT o przekątnej 4,3 cali i rozdzielczości HD 720p (720 x 1280 pikseli), dwa aparaty fotograficzne (12 Mpix z diodą LED oraz funkcją stabilizacji obrazu oraz 1,3 Mpix do wideorozmów), a także transmisję danych w technologii HSPA+ (14,4 i 5,76 Mb/s).

Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor Qualcomm MSM8260 Snapdragon, taktowany zegarem o częstotliwości 1,7 GHz (1,5 GHz u poprzednika). Ten sam układ graficzny Adreno 220 GPU otrzymał do pomocy taką samą ilość pamięci operacyjnej (1 GB). W nowszym znajdziemy za to system Android w wersji 4.0.4 Ice Cream Sandwich (u poprzednika 2.3 Gingerbread). Pozostałe parametry nowego urządzenia pozostały bez zmian.




Sony Xperia SL trafi na rynek w IV kwartale 2012 roku.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Sony Xperia SL w katalogu.

Źródło tekstu: Sony     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 1

    2.  2012-08-20 12:19:15

    Ekran nie żółknie po rozgrzaniu telefonu :)

  • 0

    3.  2012-08-20 13:01:51

    Zdjęcie się nie wczytuje i link do danych technicznych w katalogu nie działa.

  • 0

    4.  2012-08-20 14:08:17

    Nie chcę konkurencji robić, ale u nas masz komplet danych.

  • 0

    5. ~Abc  2012-08-20 14:28:48  host: user-164-127-252-155.play-internet.pl

    Ale lipa. To za dwa czy trzy lata będzie tegra 3 w Sony.

  • 0

    6.  2012-08-20 18:00:35

    @5 taka lipa że nawet bez twojej tegry I tak wszystko będzie działać :] więc po co ci tegra?

  • 0

    7. ~Marek  2012-08-20 19:26:17  host: jur77.internetdsl.tpnet.pl

    Ciekawi mnie jedna kwestia, otóż czy Xperia SL podobnie jak zwykła Xperia S będzie wspierana przez Google w ramach projektu AOSP

  • 0

    8. ~sRony  2012-08-20 22:16:15  host: apn-95-40-130-211.dynamic.gprs.plus.pl

    ciekawe czy tak samo będą się psuły jam Xperia S. Sony=dziadostwo!!!

  • 0

    9. ~wziuuuu  2012-08-20 22:41:58  host: 70-187.tj-komputer.pl

    @1 Xperia Arc od Arc S różniła sie tylko taktowaniem procesora, a jednak była jak na Sony Ericssona "hitem", więc może w tym szaleństwie jest metoda :)

  • 0

    10. ~e  2012-08-21 02:07:19  host: v21-15.opera-mini.net

    9*** z tym, ze SE Arc/Arc S byly hitem, poniekad tez dzieki wygladowi. Obecne Sony malo komu sie podobaja, ze wzgledu na ceglowaty ksztalt. W porownaniu ze swoimi starszymi siostrami, te moga konkurowac jedynie parametrami, aczkolwiek duzo ludzi zwraca tez uwage na wyglad. Nie jest to tylko moja opinia, ale rowniez wielu znajomych, ktorym obecne Sony sie nie podobaja...

  • 0

    11. ~wziuuuu  2012-08-21 02:10:47  host: 70-187.tj-komputer.pl

    @10 jak dla mnie wygląd Sony jest dobry, poza znaczkiem Sony Ericssona, które szpeci ten telefon niczym niektóre pozostałości komuny Polskę.

  • 0

    12. ~  2012-08-21 12:56:51  host: z38-03.opera-mini.net

    po co dają takie procesory przecież do szybkiego działania wystarczy 1-1,2 Ghz. Jaka gra się laguje przy takich "słabych" procesrach bo ja nie wiem chyba że oni chcą na tych telefonach odpalać gry komputerowe.

  • 0

    13.  2012-08-22 09:47:10

    12: 1-1,2 GHz wystarcza w Androidzie? Chyba zartujesz. Mi na 1 GHz Snapdragonie lubiła lagować klawiatura!!! Szybko działa tylko iOS, Windows Phone 7 i Bada 1.x, reszta to marnotrastwo komponentów, więc płynnie działał system trzeba mega procesora.

  • 0

    14. ~  2012-08-22 10:47:42  host: z57-04.opera-mini.net

    @13 to nie wiem ile ty programów odpalasz że ci klawiatura laguje. Znajomy ma procesor 1Ghz na se neo v i przy odpalonym gta III internecie w operze nie ma żadnych lagów a to też jest 1Ghz. A jeżeli ci jednordzeniowy procesor laguje to kup tel z dwoma rdzeniami (polecam i9070/i9100)lagów nie uświadczysz. Ios nie laguje zgodzę się wp7 też ale co do bady mam wątpliwości. Ale w tych systemach nie ma fragmentacji (no może lumia610). Marnotrawstwo komponentów to dawanie procesora 1,5-1,7Ghz. Ja do szczęścia potrzebowałbym ekranu 3,7-4cala procesora dwu rdzeniowego1-1,2Ghz 750-1gb ram 4gb pamięci wewnętrznej i slotu na karty. Więcej potrzebują tylko geek´owie

  • 0

    15. ~Marek  2012-08-22 10:57:46  host: jur77.internetdsl.tpnet.pl

    Trzeba przyznać, że w WP 7.5 szybko ładuje się lista, która ma pełnić funkcję menu. Ja tam niezbyt dobrze wspominam WP pracującego na 1 GHz Snapdragonie 2 generacji. Wznawianie np. rejestru połączeń trwało 2-3 sekundy, więc z WP nie jest tak różowo jak wszyscy piszą.

  • 0

    16. ~  2012-08-22 13:06:45  host: z57-04.opera-mini.net

    @14 zaczekaj na wp8 a w nim obsługę wielordzeniowych procesorów.

Dodaj swoją opinię