Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony nie śpieszy się z tworzeniem bezramkowych smartfonów

Sony nie śpieszy się z tworzeniem bezramkowych smartfonów

orson_dzi 12 Czerwca 2018 10:19

5 2

xperia xz2 premium

Sony potwierdza, że pracuje nad różnymi wariantami wyglądu smartfonów, ale firma nie śpieszy się z wypuszczeniem na rynek "bezramkowych" urządzeń.

Obecny niemal wszyscy producenci starają się, aby ekran w ich smartfonach zajmował jak największą część przedniego panelu. Ramki wokół wyświetlaczy maleją, a to ma również przełożenie na wymiary smartfonu. Dzięki temu dzisiejsze urządzenia z 6-calowymi ekranami są mniejsze od 5,5-calowych sprzed roku i zbliżone do tych, które jeszcze niedawno oferowały wyświetlacze o przekątnej 5,2 cala.

nowe xperie
nowe xperie




Po środku tego wszystkiego mamy Sony. Ostatnio bastion szerokich ramek . Co prawda pod koniec 2017 roku pojawiły się zdjęcia prototypów Xperii z cienkimi obudowami wąskimi ramkami, ale w praktyce dostaliśmy... Xperie XZ2 Premium z ekranem o proporcjach 16:9, a do tego grubą i bardzo ciężką obudową.

Sony oficjalnie potwierdza, że cały czas pracuje nad nowym wzornictwem swoich smartfonów, ale będzie to wymagało zmiany układu elementów obudowy. Głośniki stereo będą musiały zniknąć z przedniego panelu, a przedni aparat trzeba będzie gdzieś przesunąć. Jedno z rozwiązań, to "kochane" przez użytkowników wcięcie w ekranie. Drugie to zwyczajne przesunięcie aparatu bliżej krawędzi obudowy. Górnej, jak w przypadku choćby LG V30 lub dolnej jak w Xiaomi Mi Mix 2s.

Japończykom się jednak nie śpieszy z wprowadzaniem nowego wyglądu smartfonów, ale Sony widzi potrzebę zmian. Dlatego też firma chce zaoferować użytkownikom prawdziwą zmianę wzornictwa smartfonów, a nie kolejną ewolucję. Miejmy nadzieję, że w końcu to nastąpi.

Źródło tekstu: Sony; wł     

Dodaj do:

Tagi: xperia | sony

w sumie: 22
  • 1

    3. ~Stary bażant  2018-06-12 10:34:08  host: a20-03-08.opera-mini.net

    I bardzo dobrze, jak mam ręce ufajdane to nie mam za co złapać, dlatego nosze do roboty klasyka

  • -1

    4.  2018-06-12 10:44:36

    Byłem ostatnio strefie MI w Arkadii i widziałem telefon z ramkami podpisany jako "bezramkowy"
    normalnie się uśmiałem w tym chińskim sklepiku.

  • 2

    5. ~nikt  2018-06-12 10:44:44  host: tb3-183.telbeskid.pl

    Bardzo dobrze. Bezbramkowe są bardzo niewygodne

  • 0

    6. ~Q-rs  2018-06-12 10:45:07  host: a10-05-02.opera-mini.net

    @1 Byłem w salonie Saturn. Polecają mi Honor 10. Czy dobra rada za 1800 zł.?

  • 0

    7. ~  2018-06-12 10:49:54  host: a10-05-02.opera-mini.net

    @6 ma być @Q-ra

  • -1

    8. ~Niezgodna Niezadowolona 7  2018-06-12 10:55:22  host: n30-06-07.opera-mini.net

    4). Bo tzw ramki - to sà te dwie, lewa i prawa. Zapewne taki smartfon mozna nazwać ,,bez ramek" jesli takowe zniknà, a w ich miejscu znajdzie siè ekran.

  • 0

    9.  2018-06-12 11:48:43

    @6 Honor 10 to flagowiec tej firmy a jednocześnie młodszy brat Huaweia. Myślę, że nie będziesz zawiedziony :)

  • 0

    10. ~Q-ra  2018-06-12 11:54:10  host: a05-08-03.opera-mini.net

    @9 Crismon dzięki. Ja używam "zabawke" aktualnie Lg K8. Boję się czy dam radę samemu go uruchomić (Honor 10)

  • 0

    11. ~zen  2018-06-12 12:01:10  host: host-n5-81-134.telpol.net.pl

    Jade na sonowkach od 7 lat i niech nic nie zmieniaja bo jest ok.

  • 0

    13.  2018-06-12 12:47:58

    Q-ra, zależy do czego potrzebujesz smartfona.
    Ja wiem, że honor 10 jest ładny i wiele osób się nim zachwyca, ale jest kilka takich szczegółów które mocno irytują.
    Jak np bardzo agresywne ubijanie aplikacji w tle, flagowce Samsunga, LG, czy HTC potrafią znacznie więcej apek trzymać w tle bez ubijania niż Huawei. I druga sprawa jeżeli chcesz spersonalizować swój telefon to Huawei czy Honor też będzie sprawiać problemy, bo nie za bardzo chce współpracować z launcherami zewnętrznymi.

  • 1

    14.  2018-06-12 13:11:42

    Pelikan, to taki Jaś Fasola telepolis. Czasem śmieszy, ale częściej irytuje elementarnym brakiem w ogarnięcia tematu o którym jest mowa.
    IPhone to urządzenie bardzo proste w obsłudze którym nauczył się po kilku miesiącach jako tako posługiwać, już wie jak wejść na telepolis.
    Niedługo ogarnie, że może wybrać numer i się z kimś połączyć, a jak jeszcze odkryje aparat, ooo to będziemy go mieć na kilka miesięcy z głowy z tego portalu.

  • 0

    15. ~Q-ra  2018-06-12 14:07:35  host: a05-08-03.opera-mini.net

    @13 troip. Chciałbym go używać jako mini/laptop. Jestem codziennie w drodze i taki sprzęt jest mi potrzebny.
    W takim razie co byś mi polecił?

  • 0

    16. ~  2018-06-12 15:56:48  host: 8.37.230.221

    Q-ra

  • 0

    17. ~!!!  2018-06-12 16:01:18  host: 8.37.230.221

    @15. Kup tylko i wyłącznie. Samsung Galaxy A6+ !!!
    W Twoim zapotrzebowaniu WYŁĄCZNIE TEN. MODEL. Pozdrawiam

  • 0

    18.  2018-06-12 16:15:36

    Q-ra,Jeśli jesteś codziennie w drodze to potrzebujesz przede wszystkim urządzenia z pojemną baterią.
    Na twoim miejscu przyjrzałbym się takim telefonom jak np :

    Asus Zoom S, z baterią o pojemności 5000 mAh i rezultatami: wytrzymałość 150h, czas rozmów 42h, przeglądanie Internetu 25h, oglądanie wideo 6h.

    Xiaomi Redmi Note 5, z baterią o pojemności 4000 mAh i rezultatami: wytrzymałość 120h, czas rozmów 35h, przeglądanie Internetu 14h, oglądanie wideo 19h.

    Samsung Galaxy S8 Active z baterią o pojemności 4000 mAh i rezultatami: wytrzymałość 111h, czas rozmów 34h, przeglądanie Internetu 14h, oglądanie wideo 18h.

  • 0

    19.  2018-06-12 16:18:00

    Sprostowanie dwa ostatnie nie miały być 19h.18h tylko 9h.i 8h

  • 0

    20.  2018-06-12 20:18:52

    To warto rozważyć też Lenovo P2 Li-Ion 5100 mAh.

  • 0

    21. ~G  2018-06-12 21:09:35  host: a22-06-05.opera-mini.net

    Albo jakiś tablet

  • 0

    22. ~Alan  2018-06-13 14:38:22  host: 89-65-211-59.dynamic.chello.pl

    Niech ktoś napisze szczerze co widzi złego z wyciętym na górze ekranem. ja kupiłem parę dni temu Asusa Zenfone 5 i nawet mi się to podoba. Oczywiście domniemywam, że zostanę obrzucony błotem.

  • 0

    23.  2018-06-13 14:52:42

    @22 To że kupiłeś telefon z wcięciem i to Ci się podoba nie oznacza, że masz zostać obrzucony błotem. To Twoje pieniądze i decyzja czy chcesz telefon z wcięciem czy nie :)

Dodaj swoją opinię