Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Mobile znowu ze stratą

Sony Mobile znowu ze stratą

Isand 1 Listopada 2017 17:14

3 1

xz1 compact

Sony zaprezezentował swoje wyniki finansowe za drugi kwartał obecnego roku podatkowego. Z ośmiu segmentów działalności, Japończycy odnotowali zyski w siedmiu z nich. Straty przyniósł wyłącznie segment mobilny.




Japońska korporacja odnotowała 2 biliony jenów przychodu (ok. 64 miliardy złotych) oraz 131 miliardów jenów zysku (ok. 4,2 miliarda złotych). Największe zyski Sony zanotował w segmencie półprzewodników oraz gier i konsoli. Jednak cieniem na sukcesie PlayStation 4 kładą się wyniki działu mobilnego.

Dział mobilny poniósł stratę pomimo wzrostu przychodów. W analogicznym okresie 2016 roku Japończycy odnotowali 168 miliardów jenów przychodu (ok. 5,37 miliarda złotych), natomiast w 2017 roku - 172 miliardy jenów przychodu (ok. 5,5 miliarda złotych). Mimo to w 2016 roku Sony Mobile zanotował 3,7 miliarda jenów zysku (ok. 130 milionów złotych) a obecnie 2,5 miliarda jenów straty (ok. 80 milionów złotych).

Źródło tekstu: sony     

Dodaj do:

Tagi: sony

w sumie: 13
  • 0

    1.  2017-11-01 19:20:06

    Kupuję Sony,bo mają świetne audio.
    Gdyby były trochę tańsze.

  • -2

    2. ~Kuba  2017-11-01 20:36:54  host: 89-66-5-97.dynamic.chello.pl

    Nie kupię więcej Sony za taką kaszanę jaką okazał model XA F311 - miał być średniak i jest, ale oddałem go na gwarancję i została odrzucona (chyba że wymienię wyświetlacz, który jest razem z obudową i tylną klapę - tylko 548zł brutto) ponieważ telefon od noszenia w kieszeni się lekko wygiął.... a mieli tylko wymienić głośnik do rozmów bo harczał, ale jak widać każda metoda na odrzut jest dobra. Był to mój czwarty soniak, nie wspominając o marce Sony Ericsson, ale jak ktoś nie szanuje klienta to niech się liczy ze stratami.

  • -2

    3. ~barek16  2017-11-01 21:07:14  host: ip-91.246.65.16.skyware.pl

    1 Wygląd- obok takiego S8 czy iPhona X każdy sony jest mega brzydalem.
    2 Tysiące- preinstalowanych autorskich aplikacji, które tylko zajmują miejsce i zamulają system.
    3 Cena.

  • 0

    4. ~  2017-11-01 21:08:35  host: 46.175.227.133.maxnet.net.pl

    Mam X Compact i w zyciu nie mialem lepszego telefonu. Nastepnym, ktory kupie bedzie XZ Compact.

  • 1

    5. ~Bezregulaminator  2017-11-01 21:22:55  host: a09-09-04.opera-mini.net

    3). oj tam wygląd - ważne co w środku i jak dobrze wyświetlacz działa.

  • -1

    6.  2017-11-01 21:23:32

    Nie dziwi mnie to..jakość częsci i wykonania jest tragiczna. Miałem Z, którą rozwaliłem i przy naprawie okazało się, że telefon jest wykonany w bardzo kiepski sposób, wszystko na jednorazowy klej.

  • 0

    7. ~nick  2017-11-01 21:52:13  host: apn-31-0-71-195.dynamic.gprs.plus.pl

    za reklamę z Shturem ich nie lubię

  • 0

    8. ~sumix  2017-11-01 21:57:36  host: host24.42.136.195.bdmedia.pl

    Zbieraja owoce braku wsparcia dla swoich produktow - biznes nie chce Sony, woli Samsunga (via MS)

  • 1

    9. ~  2017-11-02 00:59:50  host: 90.255.179.21

    8. Co ty pie*dolisz sumix. W X Compact mam aktualizacje Androida co miesiac.

  • 0

    10. ~adi  2017-11-02 08:20:09  host: user-94-254-161-138.play-internet.pl

    Nie dziwię się temu bo do sony nigdyniedostałem aktualizacji więc ludzie to widząc odchodzą od takich produktów

  • 1

    11.  2017-11-02 08:39:35

    @10, adi - zapewne to zależy od posiadanego modelu oraz tego, czy oprogramowanie jest brandowane przez operatora. Ja na przykład kupiłem Xperię XZ Premium w Plusie, ale wgrałem soft niebrandowany i od tej pory aktualizacje mam co miesiąc, a w październiku dostałem Androida Oreo.

  • 0

    12. ~kiedys sony  2017-11-02 10:43:04  host: ipc24l94.sanok.biz

    Wszystko było ok do momentu gdy pękło mi szkło...raz z ładowania-nie uznana gwarancja, a raz z mojej winy. Ekran 3w1 i jak miałem dać za ekran prawie 50% wartości telefonu to sobie powiedziałem, że już nigdy...
    I owszem, dźwięk i sam pomysł z dwoma głośnikami z przodu jest trafiony. Ale frajda i super do momentu...

  • 0

    13.  2017-11-02 10:53:35

    @2 Też miałem kiedyś przejścia z tabletem sony. Zgłoszone były niedziałające głośniki, a oni powiedzieli że i owszem mogą naprawić głośniki ale trzeba najpierw wymienić wyświetlacz nie wiem w jakim celu bo z nim nie było problemu. Dziwna polityka, od tamtej pory unikam jak ognia tej firmy.

Dodaj swoją opinię