Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony: Koniec Xperii Z

Sony: Koniec Xperii Z

LuiN 25 Lutego 2016 14:27

7 4

Sony oficjalnie potwierdził, że nie będzie już więcej smartfonów z rodziny Xperia Z. Będzie natomiast (ponownie) nowe podejście do tematu telefonów.



Z krótkiego oświadczenia firmy Sony dowiadujemy się, że seria Xperia Z osiągnęła swój punkt kulminacyjny, a wprowadzona właśnie seria Xperia X prezentuje nowy rozdział i ewolucję strategii produktowej. O jakie zmiany tak właściwe chodzi?

Do tej pory Sony starał się wciskać do smartfonów "najlepsze zaawansowane technologie", co brzmi całkiem logicznie. Teraz natomiast firma skupi się na dostarczaniu "inteligentnych, adaptacyjnych doświadczeń dla użytkowników, począwszy od aparatu, przez zasilanie, po design i oprogramowanie".




Chociaż pozornie nie zmienia się nic, w praktyce deklaracja Sony oznaczać może większe skupienie się na średnim segmencie cenowym rynku, zamiast premier kilku flagowych urządzeń co pół roku.

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Chociaż Xperia X Performance to właściwie kontynuator serii Z (zmiany są kosmetyczne), to już w przypadku modeli Xperia X i XA, spychających nieco wariant Performance na drugi plan, rzeczywiście da się zauważyć nieco inne podejście Sony. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że ofiarą japońskiej rewolucji nie będą urządzenia z linii Compact.

Zobacz: MWC2016 - Sony prezentuje smartfony Xperia X

Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: sony xperia x | xperia z | sony

w sumie: 24
  • 2

    6. ~  2016-02-25 16:25:48  host: axh119.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @3, mama mówi że masz się uczyć na pszyre!! A i idz podłącz swoją Omnie do łądowarki, a nie fantazjujesz na necie, bo miunczy i miunczy.

  • 0

    7. ~  2016-02-25 16:28:08  host: 8.37.224.182

    pragmatyk rodzina to chyba cie bardzo lubi

  • -1

    10.  2016-02-25 16:48:20

    @9 nie wiem jak dupy Azjatów, ale Azjatek są bardzo smaczne.

  • 0

    13.  2016-02-25 16:58:03

    @1: chyba po raz pierwszy jest się z czego pośmiać bez sarkazmu :)

  • -1

    14.  2016-02-25 16:59:07

    Telepolis, przestanie wypisywać taki bełkot!
    Tego się czytać nie daje:
    "firma skupi się na dostarczaniu "inteligentnych, adaptacyjnych doświadczeń"

  • 0

    15.  2016-02-25 17:10:34

    A co do newsa, problem jest faktycznie taki, jeśli Compacty/Mini/inne zostaną wycięte z produkcji... to byłby o tyle fail, że Z5C nie był udany. Gdyby wydali jego następcę, to miałby już 3 albo 4 GB i co o wiele bardziej istotne, procesor bez funkcji grilla - i można by go wziąć śmiało. Wtedy nawet porzucenie tej półki nie byłoby tak odczuwalnym problemem.
    A tak pozostaje albo Z3C (który niestety nie ma odkrytego microUSB), albo średni Z5C.
    Nie wiadomo czy można liczyć na mniejsze modele od Sony, na razie pozostają nieliczne Chińczyki. Niestety przez zamknięcie systemu prawdopodobny iP5SE nie jest kandydatem..

  • 0

    16. ~Hi hi  2016-02-25 17:10:58  host: 188.146.10.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @14. Nie mozesz czytac to skorzystaj z promocji @8 i @10

  • 1

    17.  2016-02-25 17:12:52

    @14: jest to jednak cytat z GSMAreny ; tłumaczenie to niby inna kwestia, ale to dalej wycinek bełkotu marketingowego (stosowanego przez każdą firmę z tej branży).

  • -5

    18.  2016-02-25 17:39:57

    Ale LIPA!!! No cóż, zostaje zatem tylko Iphone. Koreańskie badziewia z Samsungiem na czele to nie telefony a zabawki dla gimbusów.

  • 0

    19. ~Tom  2016-02-25 18:25:47  host: 195.248.104.5.static.rdi.pl

    18 ma rację, jeżeli nie będzie następcy linii Compact to z normalnych telefonów zostaje tylko iPhone.

  • 0

    20. ~  2016-02-25 19:05:12  host: 8.37.224.93

    @18 opowiada bzdury, rację w tych jego wypocinach tylko głąb widzi

  • 0

    21.  2016-02-25 19:07:39

    14, Saczi - ja tam tylko tłumaczyć próbowałem. Sony chyba sam nie rozumie co chciał przekazać ;-)

  • 1

    22. ~Mexille  2016-02-25 19:21:50  host: 8.37.225.150

    Lui: Nie tłumacz się, to Ty teksty dla Sony piszesz, a Sony puszcza to w świat ;-)

  • -2

    23.  2016-02-25 19:42:43

    @20 Głąb to powiedział Twój stary jak Cię na po porodówce zobaczył. Typowe myślenie Polaków, Byle badziewie na półce w sklepie byle tanie. Jak tak dalej pójdzie i będziecie tylko te badziewia z Korei kupować, to tylko to nam zostanie. Szkoda, że dobre firmy muszą zawijać powoli żagle. Samsung zawsze był cienki jak żyletki polsilver,.

  • -1

    24. ~daniel  2016-02-25 19:45:19  host: n05-01-07.opera-mini.net

    i co teraz z Z po andku 6.0 koniec wsparxia dla z2 i z3 a pol roku dalej dla z3+ i z5. mimo jeszcze sensownych flakow

  • 2

    25. ~greg  2016-02-25 20:35:19  host: 178235202250.warszawa.vectranet.pl

    ja chcę dobrego następcy compacta!!!

  • 1

    26.  2016-02-25 22:35:49

    Używam od dwóch miesięcy Z5 dual i jest to najlepszy telefon jaki dotychczas używałem. Mam nadzieję że zmiana nazewnictwa nie odbije się na dotychczasowych posiadaczach serii Z.

  • -1

    27. ~Misiek  2016-02-25 22:48:52  host: gateway1.cebit.com.pl

    Nie będę za tymi telefonami płakał. Jedyny SONY, który mi się podobał, to był CMD CD5. W 2000r. to było COŚ!

  • -1

    28. ~Fokus  2016-02-25 23:02:35  host: public-gprs516367.centertel.pl

    @18. & @23. Halset, łączymy się z tobą w bólu po katastrofie T-Mobile, ale opanuj swoją frustrację, bo jutro skończy ci się okres ochronny ;-)

  • 0

    29. ~dan  2016-02-26 12:45:42  host: static-87-105-131-27.ssp.dialog.net.pl

    Dokładnie pewnie skończy się wsparcie :/ a z aktualizacją do 6.0 mega ociąganie

Dodaj swoją opinię