Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony: Kolejnych 1000 osób do zwolnienia w dziale smartfonów

Sony: Kolejnych 1000 osób do zwolnienia w dziale smartfonów

LuiN 28 Stycznia 2015 08:36

3 1

Jak donosi Reuters, Sony zamierza zwolnić kolejnych 1000 pracowników w swoim dziale odpowiadającym za produkcję smartfonów.



Oficjalne ogłoszenie planu redukcji etatów nastąpi prawdopodobnie 2 lutego, przy okazji ogłoszenia wyników kwartalnych japońskiego producenta. Redukcja zatrudnienia będzie dotyczyła głównie pracowników firmy w Europie oraz Chinach i będzie to dodatkowa tura zwolnień, oprócz tych zapowiedzianych przez spółkę w zeszłym roku.




Dla przypomnienia, w październiku 2014 roku Sony również zapowiadał redukcję rzędu 1000 miejsc pracy. Do zakończenia roku fiskalnego 2015, kończącego się w marcu tego roku, liczba osób zatrudnionych smartfonowym biznesie Sony spadnie o 30%, do około 5000.

Jak pisaliśmy wcześniej, po wielu kwartałach strat prezes Sony, Kazuo Hirai rozważa wszystkie scenariusze, w tym nawet sprzedaż działu Sony Mobile Communications odpowiedzialnego za produkcję smartfonów czy wejście w spółkę joint venture z zewnętrznym inwestorem.

Zobacz: Sony sprzeda dział smartfonów?

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:

Tagi: sony

w sumie: 23
  • 0

    4.  2015-01-28 09:08:05

    W Polsce Ci pracownicy już by byli pod KPRM...

  • 1

    5.  2015-01-28 09:24:23

    @4 - skąd taki głupi pomysł? Czy np. pracownicy Biedronki protestują? Nie, bo boją się własnego cienia. Protestują ludzie z firm, w których udziały ma Skarb Państwa, typu górnicy i inne święte krowy. Zupełnie nie rozumiem twojego komentarza.

  • 0

    6.  2015-01-28 09:39:26

    @Sig

    #sarkazm #ironia
    Znałbyś mnie,wiedziałbyś,że do politykowania gdziekolwiek mam dalej niż "Telekomunikacja Dzień Dobry" do uczciwości...

  • 0

    7.  2015-01-28 09:56:32

    Sony się zwija na całej linii. Może Apple je wykupi za część miażdżących konkurencję zysków z ostatniego kwartału?

  • 0

    8. ~4D  2015-01-28 09:57:49  host: n09-02-03.opera-mini.net

    Niech Sony ponownie wejdzie w spółkę joint venture z Ericssonem :-)
    To przecież z tym partnerem Sony w branży telefonicznej wiodło się niegdyś dużo lepiej niż osobno!

  • -1

    9.  2015-01-28 10:02:51

    @8 chyba tylko w średniowiecznej Polsce. Gdyby było tak super to by to ciągnęli dalej.

  • 2

    10. ~4D  2015-01-28 10:07:54  host: n14-05-02.opera-mini.net

    ad 8. - Skoro nie znasz historii spółki Sony z Ericssonem to się nie udzielaj. Widać jak tylko wyjdziesz z brodzika (Apple) do basenu to od razu toniesz :-)

  • -2

    11.  2015-01-28 10:41:30

    A jak maja miec dobre wyniki, skoro jak sie wezmie Z1,Z2 i postawi kolo Galaxy S4, Galaxy S5 i wejdzie w pierwsza lepsza funkcje - ZDJECIA, to roznica jest tak ogromna na korzysc Samsunga, ze golym okiem widac jak kiepskie kolorystycznie sa zdjecia z SONY. To jest normalne zeby tak odstawac ? Wg mnie NIE. Wg mnie moze i ladne w formie, ale to za malo obecnie w swiecie Androida. Niczym sie produkty Sony nie wyrozniaja, a cene utrzymuja na wysokim poziomie.

    Ps. Nie jestem zadnym zwolennikiem Samsunga :)

  • 3

    12.  2015-01-28 10:47:50

    11, motov3 - tak się składa, że Galaxy S4 czy np. Note 4 mają matryce... Sony. To, co zauważasz, to głównie "fabryczny tuning" zdjęć przez ekrany Super AMOLED oraz zimne kolory ekranów u Sony. Druga sprawa, to kwestia tego co robi dany producent z tą matrycą Sony, czyli jak obrabia surowy obraz z matrycy. Taki np. LG w modelu G3 robi z sensorem Sony cuda.

  • 1

    13.  2015-01-28 11:00:10

    Zakupem działu Sony Mobile Communications lub wejściem w spółkę joint venture zainteresowane jest LG. Powstały podmiot miałby w ofercie nie tylko swoje produkty finalne ale również półprodukty - najlepsze wyświetlacze IPS i OLED oraz najlepsze matryce do aparatów.

  • -2

    14. ~lool  2015-01-28 12:16:21  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Robią fatalne telefony to trudno się dziwić, że jest taka sytuacja. Te telefony powinny być sprzedawane w takiej cenie jak Alcatel sprzedaje swoje. To jest dokładnie ten sam poziom jeżeli chodzi o niezawodność konstrukcji.

  • 0

    15.  2015-01-28 13:17:28

    @14. Sony robi lepsze telefony od Alcatela, ale jeśli chodzi o awaryjność, to masz rację - jedne i drugie taka sama padaka.

  • 0

    16.  2015-01-28 14:16:33

    @1- ja wyczytałem o tym problemie przed zakupem Z1 compact więc kupiłem szkło hartowane nillkin na ekran ( nakleiłem je po zdjęciu folii ochronnej) i jest idealnie, świetny smartphone.

  • 0

    17. ~Pix  2015-01-28 16:54:11  host: 84-10-20-218.static.chello.pl

    Nigdy nie kupiłbym smarta Sony, ze względu na niewymienną baterię. Próbowali naśladować Appla z tym na stałe wbudowanym akumulatorem, ale jak widać na rynku oszustów jest już przesyt. A nikt nie lubi być oszukiwany (poza sektą Appla). Wcale mnie nie dziwią te zwolnienia.

  • 1

    18. ~  2015-01-28 17:07:07  host: user-164-126-9-145.play-internet.pl

    @17 Po co dyskredytujesz na zapas coś czego w życiu nie miałeś okazji poznać? Po co te epitety? U mnie "najstarsza" Zetka ma blisko dwa lata i żadnej odczuwalnej utraty pojemności. Jak kupisz kiedyś taki telefon to się przekonasz, że oszczędności w telefonie za 500 złotych dotyczą nie tylko ekranu i procesora ale i akumulatora. Zetki są drogie ale dostajesz bardzo dobre ogniwo z gwarancją na dwa lata. I nie wściekasz się co 3-4 miesiące, że akumulator słabnie a co pół roku kupujesz nowy.

  • 0

    19. ~And  2015-01-29 03:16:10  host: user-94-254-193-52.play-internet.pl

    @18 skądś te zwolnienia się jednak wzięły.

  • 0

    20. ~lol  2015-01-29 21:22:37  host: ip-194.169.226.132.powiat.krosno.pl

    19
    Od takich pseudo znawców jak ty

  • 0

    21.  2015-01-29 21:30:22

    Kwestii akumulatorów akurat w przypadku Sony bym się nie obawiał. A przynajmniej w jego Compactach. Jeśli telefon ładuję 2-3x rzadziej niż propozycje konkurencji, to i proporcjonalnie wydłuża się żywotność akumulatora liczona w latach. Pamiętajmy, że standardy akumulatorów określają ich żywotność liczbą cykli ładowania. Mniej cykli = spokój przez dłuższy czas.

  • 0

    22. ~4D  2015-01-30 19:18:42  host: n07-06-07.opera-mini.net

    >21. Ja natomiast obawiałbym się niewymiennych akumulatorów akurat w przypadku Sony. W modelu Xperia SP, po naładowaniu "do pełna" bateria wytrzymuje tylko kilka godzin, gwarancja już nie obowiązuje, a wymiana tego niewymiennego (w założeniu producenta przez użytkownika) nie jest taka prosta i wiąże się z dodatkowymi kosztami. Kiedy szukałem informacji na temat tego felernego akumulatorka to okazało się, że w Xperii SP problemy z baterią to bardzo częsta przypadłość!

  • 0

    23. ~T mobbing  2015-03-28 13:24:15  host: user-31-174-62-220.play-internet.pl

    Nowinka.... T-mobile kilka dni temu ogłosiło zwolnienia grupowe. Redukcja ma sięgnąć 12% zatrudnionych. Potrzebuje osób które zostały zwolnione od grudnia 2014 w celu podłączenia do tych zwolnień grupowych.piszcie...

Dodaj swoją opinię