Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Ericsson zwolni 2 tys. pracowników

Sony Ericsson zwolni 2 tys. pracowników

LuiN 18 Lipca 2008 20:34

0 0

Wyniki Sony Ericssona za 2Q2008 nie należą do optymistycznych. 2 mln euro straty operacyjnej względem 315 mln euro zysku rok temu, zmusza producenta do szybkich działań. Jednym z rozwiązań będą zwolnienia.

Spowolnienie ekonomiczne takich potęg gospodarczych jak USA, Wielka Brytania i Japonia zahamowało wydatki zarówno w sektorze prywatnym, jak i w przypadku dużych koncernów. Dochodzące do tego szybkie spadki wartości dolara, negatywnie odbiły się na instytucjach kredytowych, które zmuszone były do wycofania wielu pożyczek i kredytów hipotecznych.




Powyższe czynniki oraz ograniczenie oferty sprzedawanych urządzeń do średniej i wysokiej półki, spowodowały dramatyczny spadek zysku netto Sony Ericssona w ostatnich dwóch kwartałach. Producent nie zamierza być bezczynny. Koncern planuje przygotowanie oferty dla rynków rozwijających się, chce także zmniejszenia w ciągu najbliższego roku kosztów operacyjnych o 300 mln euro.

Obniżanie kosztów spowoduje w efekcie, że w najbliższych latach pracę straci około 2 tys. pracowników japońsko-szwedzkiego koncernu. Redukcje dosięgną całej struktury firmy - od części produkcyjnej, po oddziały na całym świecie.

Źródło tekstu: BBC News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8.  2008-07-18 23:28:43

    kwistas: jaka jest definicja biednego abonenta czy biednego społeczeństwa? Jesteś socjologiem?

  • 0

    9. ~  2008-07-19 11:36:35  host: abd192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    biedny abonament = polak, biedne spoleczenstwo = polska, prosta i klarowna definicja, ktora mozna sobie zobaczyc w akcji w zyciu

  • 0

    10.  2008-07-19 11:39:36

    nokia robi szmelce

  • 0

    11. ~sqnek  2008-07-19 13:12:29  host: dezerter-50.core.ynet.pl

    @6 jeśli uważasz siebie za biednego abonenta, to twój problem, ale nie określaj tak każdego Polaka. Nic dziwnego, że SE tak słabo sobie radzi, zbyt mały wybór telefonów z niskiej półki, do tego kolejne modele nie wiele różniące się od siebie, firma jest odbierana jako producent telefonów dla "bananowej młodzieży" (opinia wielu moich znajomych) i dlatego takie slabe wyniki

  • 0

    12. ~Leonardo  2008-07-19 13:17:39  host: public-gprs83779.centertel.pl

    Podsumujmy SE ma kłopot ze sprzedawca telefonów low endówych, również nie radzi sobie z low-higherami, zatem oszczędza. Chce uniknąć losu Motoroli i tnie koszty w postaci zwolnien. Najnowsze portfolio SE pokazuje ze oprócz cięcia kosztów Sony Ericsson inwestuje w nowe bardzo zaawansowane telfony, które przynoszą producentowi najwikeszą marżę. Nie boje sie o japonczyków, potrafia uczyc sie na błedach nie to co Siemnas czy Motka

  • 0

    13.  2008-07-19 13:45:49

    To prawda a telefony mają jak dla mnie dobre z dobrym wyglądem . A co do telefonów dla bananowej młodzieży tak są to telefony low end takie jak k550i k320 k510 itd które nie mają nic szczególnego w sobie są tylko do dzwonienia i pisania .

  • 0

    14. ~  2008-07-19 14:22:19  host: chello089078207022.chello.pl

    #12: o jakich Japończyków Ci chodzi?

  • 0

    15.  2008-07-19 15:16:09

    #13 nie gadaj głupot, że K550i "nie mają nic szczególnego w sobie są tylko do dzwonienia i pisania"

  • 0

    16. ~Piast Kołodziej  2008-07-19 19:01:12  host: user-89-108-233-136.mobile.playmobile.pl

    A ja sobie kupiłem kilka dni temu sferiowy telefon Hisense i Nomadic na kartę i jestem zadowolony. :-)

  • 0

    17. ~  2008-07-19 19:32:04  host: f142-214.opera-mini.net

    o czym ty piszesz?

  • 0

    18. ~~nose  2008-07-19 19:46:32  host: inet20909nc-1.eranet.pl

    jak się po kulejącym P990i wypuszcza P1 to się nie ma co dziwić, że na drogie buble ludzie jakoś nie lecą...

  • 0

    19.  2008-07-19 21:22:47

    #18 nokja robi droższe fony i droższe buble

  • 0

    20.  2008-07-20 11:02:03

    P1i jest SUPER tylko softu mało. Ale najważniejsze programy są.

  • 0

    21.  2008-07-20 12:34:09

    Nie pierwsi, nie ostatni. A pamietacie ostatnia glosna sprawe zamkniecia fabryki nokii w niemczech? Tez tna koszty. I jakie tlumaczenie znajda fani nokii?

  • 0

    22. ~kwistas  2008-07-20 17:04:21  host: w3cache.wignet.pl

    P1 to dla mnie cegła, a chyba nie o to chodzi telefon ma być zgrabny i lekki.

  • 0

    23. ~te`  2008-07-20 20:25:49  host: alicja1.ztpnet.pl

    Rok temu zdecydowanie bylem za SE. Nokia = cegly o przedpotopowym wygladzie. Coraz bardziej podoba mi sie natomiast Samsung, jezeli poza wygladem ktorym wedlug mnie miazdza konkurencje dopracuja flaki... moga stac sie szybciutko liderem wsrod producentow...

  • 0

    24. ~se  2008-07-20 21:54:48  host: acyj138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 22. Ty miałeś może kiedyś N95 w ręce? Jeśli P1i to cegła to N95 jest PUSTAKIEM! Uważam że jeśli walneli by z 10 telefonów typu w200i to by im nieźle kasy wpadło. Se robi takie low endy że przy przynajmniej mają jakieś fajne funkcje (np walkman, wejscie na karty, radio z RDS itd) nie to co nokia.

  • 0

    25. ~miro  2008-07-21 08:19:51  host: nat-mi2.aster.pl

    do 24, Ty akurat na telefonach znasz się jak świnia na gwiazdach, P1i to taki kalkulator który jest beznadziejny, a jego poprzednik P990i to w ogóle klawisze takie malutkie (zresztą jak prawie w każdym SE) że to chyba trzeba wykałaczką obsługiwać, wystarczy popatrzeć się na światową sprzedaż i wszystko jasno tylko na tym forum to są zagorzali fani SE ale to też się kiedyś zmieni...

  • 0

    26. ~KuFeL  2008-11-22 18:02:37  host: w3cahce7.punkt.pl

    ja się z tobą nie zgodzą. Dla mnie nie ma nic lepszego od SE. Mam już trzeci i jestem bardzo zadowolony. do tego menu bardzo intuicyjne i przejrzyste, nie to co nokie, do tego symbian, który muli i NIKT nie zaprzeczy, że SE robi najlepsze telefony-aparaty i telefony typu Walkman. I właśnie będe zmieniać tel. i na pewno wezmę SE. A co powiedzą fani Nokii na to, że w teście smartphonów wygrał SE W760i, który smartphonem nie jest, a nokia nawet nie zakwalifikowała się do testu.

  • 0

    27. ~s1k0r3k  2009-01-03 22:52:41  host: gbi154.internetdsl.tpnet.pl

    SE w podobnym przedziale kasowym rządzi, bo za tel z 1 półki Nokia sobie krzyczy dużo więcej pieniążków, więc nie wiem czemu fani Nokii tak krzyczą i porównują często 2 razy droższe Nokie do innych telefonów.Nokia zostaje teraz w tyle opierając się na zaufaniu które przez kilka lat zdobyła, a inne firmy idą do przodu. Dużo osób teraz chwali Samsunga.

Dodaj swoją opinię