Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Ericsson z Androidem już w czerwcu

Sony Ericsson z Androidem już w czerwcu

LuiN 6 Kwietnia 2009 16:37

0 0

W sieci pojawiła się lista telefonów które trafią w najbliższym czasie do oferty oddziałów T-Mobile. Na liście znalazły się już znane pozycje oraz zagadkowy model Sony Ericsson CS8, który według zachodnich źródeł będzie pierwszym telefonem Sony Ericssona z Androidem na pokładzie.






Na temat Sony Ericssona CS8 wiadomo póki co niewiele. Ma mieć aparat fotograficzny 8 Mpix, dotykowy ekran i pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android. Telefon trafi do sprzedaży 24. czerwca, co może sugerować, że ma być on kontrofensywą względem kolejnej generacji iPhone'ów.

Na liście pojawiły się też informacje na temat HTC Touch Pro2 - będzie dostępny w T-Mobile od 22 lipca. 1 lipca w ofercie znajdzie się HTC Snap. Według SEMC Blog w tym roku światło dzienne ujrzy też Sony Ericsson CS5 - najprawdopodobniej tańsza alternatywa androidowego modelu CS8.

Źródło tekstu: TmoNews, SEMC Blog, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~S  2009-04-06 17:16:09  host: 77-254-30-175.adsl.inetia.pl

    Mnie są potrzebne. Muszę na coś wyrywać dupy, bo mój urok osobisty na nie nie działa.

  • 0

    3. ~  2009-04-06 17:22:57  host: adw122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #3 to teraz pojechales po calosci :D

  • 0

    4. ~  2009-04-06 17:23:22  host: adw122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tam mialo byc #2 ;] mala literowka ;]

  • 0

    5. ~hehe  2009-04-06 18:15:47  host: chello087206140199.chello.pl

    oo qrde, to na naszej klasie będzie wysyp fotek teraz:))) 8mpx to budzi respekt na ośce! :)

  • 0

    6. ~mucus  2009-04-06 18:40:37  host: 82.132.136.184

    tu chodzi raczej o Androida a nie o te marne 8MP od SE, moze to ich ostatnie dni... zobaczymy co to za model

  • 0

    7.  2009-04-06 18:56:19

    Żadne ostatnie dni.Wielu już dawno pogrzebało SE,przedwcześnie.Alcatela,co niektórzy w ogóle nie znają,a firma ciągle produkuje telefony.

  • 0

    8. ~robbo2k  2009-04-06 19:41:43  host: aaqh198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    konkurencja dla iphona ktory ma 801.11n fm transmiter i inne ciekawe rozwiazania ?

  • 0

    9. ~Sai  2009-04-06 19:45:23  host: 078088049009.bialystok.vectranet.pl

    Czy miną czasy średniowiecza i SE będzie instalować w swoich telefonach systemy operacyjne na szerszą skalę? Dobry początek zobaczymy jak będzie później.

  • 0

    10. ~Qba  2009-04-06 21:08:46  host: 088156143238.radom.vectranet.pl

    To ta firma jeszcze istnieje?

  • 0

    11. ~tadek  2009-04-06 21:27:04  host: host-89-231-53-244.wroclaw.mm.pl

    ~Qba - aaa wiem myślałeś ze masz nokie tylko ze ten napis na obudowie telefonu , który ci się starł to właśnie SonyEricsson :)

  • 0

    12.  2009-04-06 21:41:20

    Po jaką cholerę Wi-Fi 802.11 N w telefonach ? bo ja nie wyobrażam sobie 3 anten w obudowie wielkości telefonu (802.11 n używa 3 anten)pewnie odległość od hot spota nie przekroczy 50 m. Niech zrobią wi-fi standardu G takie jak w laptopach. Na co FM transmiter skoro jest Bluetooth A2DP ? już wyobrażam sobie jakość dźwięku puszczonego z zintegrowanego transmitera FM. 5 mpix by wystarczyło mam nadzieję że dadzą max 65 tyś kolorów (bo po co więcej ?) i dobrą rozdzielczość. Jakby to była nokia to od razu były by komentarze jaki ten telefon jest super, a jakby byłaby to Motorola to na pewno byłyby komentarze jaki ten telefon będzie beznadziejny.

  • 0

    13.  2009-04-06 22:10:30

    do 12-Poco komu wiecej niz 65tys kolorow?Po to by miec lepsza palete i to widac na gole ok np.omnia a iphone-duza roznica w kolorystyce a bateria trzyma praktycznie tak samo...Poco Wi-fi N?Bo jest lepsze i wcale nie tak jak opisujesz.Naco transmiter FM?Bo to dobra funkcja i prawidlowo dziala w n78.Z Aparatem sie zgodze ale swiat idze do przodu i wsadzaja wszystko co najlepsze by telefon byl teoretycznie najlepszy.

  • 0

    14. ~  2009-04-06 22:27:31  host: chello087206140199.chello.pl

    Mordrag, my możemy sobie marzyć o idealnych telefonach;) Większosc klientów leci na cyferki i reklamę, w polsce jest trend na gadżeciarstwo. A co do wifi N (draft) to skoro są już wersje na USB, to w komorke tez pewnie wepchnac jakies 3 mikropaski i bedzie necik hulał :)

  • 0

    15. ~  2009-04-07 05:34:46  host: f96-020.opera-mini.net

    nowy ipoo ma 3,2l ub 5mpix to pewne.

  • 0

    16. ~arE  2009-04-07 08:24:05  host: biaap1.szeptel.net.pl

    WiFi n - co to ma dać w telefonie, skoro on nie obrobi ilości danych jakie można przesłać w G? Dla napisu na obudowie czy też pudełku?

  • 0

    17.  2009-04-07 12:50:02

    do 13 różnica jest ale w teorii. To zobacz sobie wyświetlacz w xperii, htc touch HD. Nawet nokia n95 nie dorówna jakości wyświetlacza w touch hd czy xperii a mają mniej kolorów. Proponuję przeczytać co to jest dithering. Co do wi-fi, procek w telefonie nie wyrobi 802.11g a co powiedzieć N, ograniczeń jest dużo: procesor, szybkość pamięci, jakość sygnału. W większości telefonów to i tak maksimum 600 KB/S. Wi fi musi prądu potrzebować, a w jaki sposób lepiej oszczędzić na energii ?. Lepiej mieć większy zasięg i prędkość 400 KB/S czy mniejszy zasięg a prędkość 800 ?. W telefonie i tak różnicy nie zauważymy tyle co do internetu to i tak wystarczy. Większość hotspotów udostępnia internet z prędkością 128 Kb/s, 256kb/s. Porównując wyświetlacze między nokią 5200 (128x160 262tyś kolorów) a sony ericssonem k700i (176x220 65 tyś kolorów) na tym samym obrazku (320x240) obraz był lepszej jakości na k700i, i tak najważniejszy jest kontrast rozdzielczość i czas reakcji. Jak masz 4 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320x240 to może na nim dithering (w tym wypadku 16 mln kolorów) ma jakiś sens. Takich wyświetlaczy raczej nie zobaczysz na rynku.

  • 0

    18.  2009-04-07 12:50:18

    Dithering (rozsiewanie lub rozpraszanie): * W grafice kolorowej próba stworzenia koloru poprzez kompozycję kilku barw z dostępnej palety, gdy kolor oryginalny nie może zostać bezpośrednio wyświetlony - symulacja koloru poprzez wyświetlenie/nadrukowanie w bliskim sąsiedztwie punktów o barwach składowych. Postrzeganie trzech punktów w kolorach składowych z dalszej odległości daje wzrokowy efekt koloru wynikowego - zamierzonego.

  • 0

    19.  2009-04-07 12:53:40

    Co do transmitera zastanawiam się jakiej jakości będzie przesyłany dźwięk pewnie z birate 64 kb/s to rzeczywiście da "ładną" jakość

  • 0

    20.  2009-04-07 18:01:28

    @Mordrag - po co montować silnik z Alfy do modelu 126p skoro przy 120 to autko lata nad ziemią? Głupie pytania zadajesz. Można bez problemu wyznaczyć 3 osobne anteny w telefonie, co za problem? Zwiększa się zasięg oraz prędkość, do użytku głównie w domu i firmie w połączeniu odpowiednim serwerem lub routerem. Standard g powoli odchodzi do lamusa. Kolejna sprawa to akumulator. Liczę, że nie zastosują li-jon

  • 0

    21.  2009-04-08 21:49:06

    @rafolo od kiedy SE montuje baterie li-jon ?, od zawsze są polimerowe. Ciekawe jak zwiększy Ci się prędkość skoro procek w telefonie tego nie przetworzy nie mówiąc o szybkości pamięci i zapotrzebowaniu na prąd. Jak podłączyłbyś wifi 802.11 N do USB 1.1 to wyrobiło by Ci te 300 mbit ?. To teraz pomyśl 200 mW na każdą z anten + bliskie położenie tych anten. Zrób takie doświadczenie. Zetknij te 3 anteny na wifi standardu N albo zetknij antenę routera z anteną adapteru wifi do PC, zobaczysz co się stanie to samo będzie dziać się z 3 antenami położonymi blisko siebie ale w mniejszym stopniu. Jakoś nie zauważam żeby wifi standardu G odchodziło od lamusa, większość hotspotów i tak ustawiają na B. Prędkość internetu z hotspotu nie pociągniesz więcej niż 2 mbit (256 kB/s) co WiFi standardu G daje nam 54 mbit (~3 mB/s). Jak ktoś jak ty przesyła gigabajty danych na telefon to może prędkość ma ogromne znaczenie. Zrób doświadczenie takie jak napisałem powyżej i pochwal się wrażeniami, wtedy zrozumiesz.

Dodaj swoją opinię