Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Ericsson: Xperii X10 test ekstremalny

Sony Ericsson: Xperii X10 test ekstremalny

LuiN 22 Września 2010 11:44

0 0
sonyericsson xperia x10 Sony Ericsson przetestował smartfon Xperia X10 na najbardziej reprezentatywnych według niego grupach odbiorców: metalowcach, modelkach, mięśniakach, dzieciach, surferach i seniorach.

Pierwszy kontakt ze smartfonem nie musi być trudny, przekonuje w swoich zabawnych spotach Sony Ericsson. Przykładem tego ma być Sony Ericsson Xperia X10 - smartfon z Androidem, aparatem 8 Mpix i spersonalizowanym interfejsem użytkownika.













Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.




Źródło tekstu: Sony Ericsson, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~zxt  2010-09-22 11:54:40  host: 217.116.102.117

    Ja coś jest do wszystkiego, to jest do...

  • 0

    2. ~qvey  2010-09-22 12:16:22  host: nysar001-pokoj.dsl.opol.bdi.inetia.pl

    W tym przypadku, jeśli smartphone jest do wszystkiego, to jest OK.

  • 1

    3. ~drd  2010-09-22 12:35:00  host: 178.218.236.212

    A może by tak w końcu SE wydało zapowiadaną aktualizacje Androida na ten telefon?!

  • 0

    4. ~  2010-09-22 14:05:31  host: t20-02.opera-mini.net

    Mam ten telefon w Erze to pomyłka z tym systemem 1,6

  • 1

    5. ~Sil3ncio  2010-09-22 14:16:02  host: 209.8.41.186

    To jest po prostu chore, by flagowy telefon koncernu SE działał wciąż na Androidzie 1.6. Taki Desire dostał 2.2 już miesiąc temu, a Sony Ericsson zapowiada, że uaktualni system dopiero pod koniec roku i do tego do wersji 2.1! Chyba sobie w te swoje zielone kulki lecą...

  • 1

    6. ~  2010-09-22 14:31:39  host: t08-05.opera-mini.net

    sil3ncio: wskaz prosze roznice pomiedzy 1.6 w SE a 2.2 w desire. aktywny pulpit, kilka ekranow i aplikacji? czy Ty tez jestes z tej grupy, dla ktorej w analogicznej sytuacji porownywania aparatu 5 mpix jest zawsze gorsze od 8?

  • 1

    7. ~jayjay  2010-09-22 14:51:51  host: ip243-168.zetosa.krakow.pl

    @ 3 i 6: Panowie, obaj macie rację i obaj się mylicie. Różnic na tą chwilę nie da się jednoznacznie określić. Mam na myśli X10/1.6 vs X10/2.1. Ciężko powiedzieć co trafi do telefonu razez z systemem 2.1 a poza tym X10 jest skierowane do trochę innego odbiorcy - bardziej nastawionego na społeczności przez co jedną z ważniejszym zmian przygotowanych razem z 2.1 będzie jeszcze większa integracja z serwisami społecznościowymi. Sam mam X10 i w porównaniu do Desire nie czuję, że mój tel jest gorszy. Jak zwykle diabeł ktwi w szczegółach. No chyba, że X10 zaopatrzona w 2.1 przyspieszy? Jeżeli tak to narzekanie, że nadal mamy w naszych telefonach 1.6 jest uzasadnione.

  • -1

    8. ~  2010-09-22 14:57:49  host: t22-08.opera-mini.net

    @6 taka jest róznica jak zł.1.6 od 2.2 zł

  • 0

    9. ~Sil3ncio  2010-09-22 15:00:33  host: 209.8.41.186

    @6: Co mnie obchodzą wodotryski typu aktywny pulpit czy kilka ekranów? Nie mówię o nakładce wizualnej tylko o CORE systemu (poza tym coraz więcej samych aplikacji Androidowych wymaga systemu w wersji co najmniej 2.0). Skoro jednak smartfona używa się jako zabawki, która ma przede wszystkim fajnie się prezentować, to faktycznie można nie zauważyć różnic między 1.6 i 2.2

  • 0

    10. ~Sil3ncio  2010-09-22 15:10:10  host: 209.8.41.186

    @6: Oto te różnice (wymieniam tylko te funkcjonalności, których brak najbardziej mi doskwiera w 1.6): - wsparcie dla Exchange - wsparcie dla Flasha - JIT - tethering po bluetooth/wifi - automatyczny update wszystkich zainstalowanych aplikacji - instalacja aplikacji na karcie pamięci

  • 0

    11. ~halo  2010-09-22 15:57:13  host: host216.45.fuz.pl

    kolego oczywiście, że X10 obsługuje Exchange- X10 ma preinstalowany soft do tego, tak samo jest z Flashem, chyba że mówisz o wersji 3.0 (albo chciałeś ukryć ten drobny szczegół), automatyczny Update - hhaha to chyba nie masz X10 bo na tym telefonie Update jest wykrywany z automatu. Jest jeszcze jedna różnica- HTML v5- szczegół w tym, że tego protokołu jeszcze w sieci prawie wogóle nie ma. Podaj mi proszę jeszcze jakie aplikacje wymagają v2, bo jakoś tego nie zauważyłem. Wyczytałeś kilka rzeczy w sieci i uogulniasz to wszystkich androidów 1.6- to jest piękne w tym systemie, że nie ważny jest CORE, ale to co producent dołoży od siebie.

  • 0

    12. ~woocasheek  2010-09-22 16:41:27  host: chello089077035167.chello.pl

    wyciekl dokument do siecie co mam byc zmienione w x10.. http://www.xperiax10.net/2010/09/11/android-roadmap-leaked-for-x peria-x10-family/

  • 0

    13. ~  2010-09-22 16:42:41  host: t19-04.opera-mini.net

    Tak samo jest z Samsungiem I5700 iternet i słuchawka

  • 0

    14. ~e  2010-09-22 17:00:56  host: host117.opteris.pl

    1*** to nie chodzi, ze jest do wszystkiego, tylko o latwosc uzytkowania. Powyzsze filmiki mialy za zadanie uswiadomic, ze Xperia, niezaleznie kto jej uzywa, da sie w szybki i intuicyjny sposob obsluzyc...

  • 1

    15. ~ja  2010-09-22 17:13:17  host: d200-214.icpnet.pl

    @Sil3ncio Marzyłem o tym, żebyś właśnie tak odpowiedział jak w punkcie 10, dziękuję, że sam się skompromitowałeś. SE nie chcąc zostawać w tyle eliminował te niedostatki, które pojawiały się w wersji 1.6. Exchange Active Sync i poczta w trybie push - proszę bardzo, aplikacja Moxier Mail, flash: przeglądarka Skifire i śmiga aż miło, automatyczny update jest, wymieniać dalej? Protokół BT o którym pisałeś został również zaimplementowany i dodany w X10. A zastanawiałeś się w ogóle skąd się wzięło oczekiwanie na aktualizacje? Zainteresowałeś się tym kiedykolwiek? Słyszałeś o czymś takim jak Timescape albo Mediascape? Wiesz cokolwiek na ten temat? Sam się sobie dziwię, że marnuję swój czas na prostowanie takich postów. Prośba do Ciebie: zanim kogoś ocenisz, wyedukuj się.

  • 0

    16. ~xXx  2010-09-22 17:20:14  host: 83.1.170.31

    @halo hola hola Android 1.6 ma OpenGl ES 1.x A to jest duża różnica w stosunku do do OpenGL'a ES 2.0 z Androidka 2.x Zacznij programować to zobaczysz jakie są różnice..

  • 0

    17. ~jon  2010-09-23 14:29:25  host: dpd180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    xperia przede wszystkim wyglada znakomicie. o funkconalnosciach sie nie przekonam raczej, bo moj stary telefon jest wystarczajacy. zreszta jak dla mnie to taki telefon do biznesu. zreszta operatorzy tez tak go traktuja. w orange dobrze mozna go kupic w planach optymalnych, czyli na firme.

  • 0

    18. ~  2010-09-28 15:06:27  host: dpn98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Miałam okazję testować ten telefon już jakiś czas temu i przyznam szczerze, że byłam miło zaskoczona. Sony ericsson ma wiele funkcji , o których większość nie ma pojęcia (chociażby Track ID, który był też w starszych modelach). X10 jest jeszcze bardziej rozbudowany, a ceny właściwie też przystępne,a przynajmniej w Orange.

Dodaj swoją opinię