Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Ericsson XPERIA Duo: do kogo podobny?

Sony Ericsson XPERIA Duo: do kogo podobny?

Q! 13 Lipca 2011 17:26

0 0

sex duo m Do sieci trafiły kolejne informacje na temat pierwszego telefonu Sony Ericssona wyposażonego w dwurdzeniowy procesor. Jaki układ będzie go napędzać? Spekulacje trwają.

Według najnowszych informacji, Sony Ericsson XPERIA Duo ma mieć dwurdzeniowy procesor Cortex A9 pracujący z częstotliwością 1,4 GHz, oparty o chip NovaThor A9500. Wspomagać go ma układ graficzny Mali-400 GPU, czyli ten sam, który znajdziemy w telefonie Samsung Galaxy S II.

Według innego źródła, w Duo ma się znaleźć układ Qualcomm Snapdragon MSM8260, a więc ten sam, który jest sercem telefonu HTC Sensation. Który z nich ostatecznie trafi do XPERII Duo? Wciąż nie wiadomo.

Coraz bliższe prawdy są jednak informacje o tym, że Duo zaoferuje ekran o przekątnej aż 4,5 cali i rozdzielczości qHD (540 x 960 pikseli). Wyposażony on zostanie w technologię wyświetlania obrazu Bravia Mobile, która odpowiadać będzie m.in. za wyświetlanie zdjęć o rozdzielczości 12 Mpix, wykonanych wbudowanym aparatem fotograficznym.




Najbardziej zaskakującą informacją jest natomiast ta dotycząca pojemność baterii, która miałaby zasilać XPERIĘ Duo. Według wciąż niepotwierdzonych informacji, w jej wnętrzu znajdzie się ogniwo o ogromnej pojemności 2500 mAh. Czy tak się rzeczywiście stanie?

Data premiery Sony Ericssona XPERIA Duo spodziewana jest na przełomie III i IV kwartału. Cena detaliczna dla użytkownika końcowego wciąż nie została ujawniona.

Więcej o telefonie pisaliśmy także w tej oraz tej wiadomości.

Źródło tekstu: it168, GSMArena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    10.  2011-07-13 18:31:45

    @9: akumulator zabudowany na stałe? Sądzę że to mało realne, ze względu to że czas życia telefonu byłby ograniczony żywotnością akumulatora którego nie dałoby się wymienić. ZTCP to UE wyjątkowo krzywo na takie praktyki patrzyło.

  • 0

    11. ~PatrykOS  2011-07-13 18:55:54  host: 87-250-179-14.slupsk.hypnet.pl

    Design cudo, tak jak N9. Świetne parametry. Brawo SE. Co jak co, ale ich najnowsza seria Xperia wprost mnie urzekła. 2500 mAh to przecież monstrum! Ciekaw jestem jaka będzie grubość tego urządzenia :-)

  • -1

    13. ~franco baresi  2011-07-13 19:08:45  host: public90738.xdsl.centertel.pl

    4,5 calowy potworek .. miałem kilka dni temu w rekach Xperię Arc i Samsunga Galaxy S II. Zastanawiam się kiedy producenci tych olbrzymów zaczną dodawać do zestawu wraz z ładowarką i kablem do połączenia z pc, także specjalną linię odzieży z mocno poszerzonymi i powiększonymi kieszeniami. Ciekawe na jakiej wielkości wyświetlacza zostanie przekroczona granica absurdu, w sumie już została, ale myślę że niebawem w sprzedaży pojawią się 5-calowe rakietki do ping-ponga z których przy okazji będzie można od bidy zadzwonić . Obecnie korzystam z Wave S8500 i Samsunga Galaxy Ace, i w zupełności ich rozmiary mnie zadowalają. Nie wiem po co komuś takie olbrzymy.

  • 0

    17.  2011-07-13 19:20:20

    Ciekawe czy spodnie do telefonu beda w komplecie

  • 1

    18. ~balcerek  2011-07-13 19:26:13  host: user-188-33-202-200.play-internet.pl

    nie rozumiem tych utyskiwań co niektórych na temat rozmiarów smartfonów. Przecież jak ktoś często korzysta z internetu w terenie a nie chce nosić dodatkowo tablet czy netbook ,to ekran 4-4,5 cala w telefonie na pewno jest optymalny do takiego zastosowania

  • 0

    19. ~  2011-07-13 19:28:08  host: z24-12.opera-mini.net

    mnie interesuja trzy rzeczy, grubosc telefonu, czas dzialania i cena. Szkoda ze Se nie chce zrezygnowac z normalnych klawiszy menu i powrotu na rzecz dotykowych.

  • 0

    20. ~balcerek  2011-07-13 19:29:31  host: user-188-33-202-200.play-internet.pl

    jakoś mój galaxy S z pokrowcem typu ,,klapka" mieści mi się w tylnej kieszeni zwykłych jeansów,i to wcale nie takich z krokiem na wysokości kolan ;) w rurkach nie chodzę ,więc nie wypowiadam się w tym temacie ;)

  • 0

    21.  2011-07-13 20:35:26

    chodziło mi o coś takiego jak w noki x7, e7, n8 bodajże w tych 3 modelach trzeba rozkręcić obudowę aby dostać się do baterii.

  • 0

    22.  2011-07-13 21:21:48

    @19 Kwestia gustu. Osobiście nigdy bym nie zamienił sprzętowych przycisków na panele dotykowe w Androidach. Co do wymiarów, to ja nie wiem, co Wy nosicie. Te telefony są płaskie, przyklejają się do uda i ledwo je czuć w kieszeni. A przecież nie ważą tylko co TyTn II.

  • 0

    23. ~  2011-07-13 21:36:12  host: z03-02.opera-mini.net

    to cena na pewno będzie z 2 k grubo i nie zejdzie tak szybko przez ta baterie aparat 12 mpx pewnie już filmy w full hd nagrywanie :) itd i najprawdopodobniej zastąpi mojego se c905 :)

  • 0

    24. ~spat  2011-07-13 22:44:24  host: rtr-4-172.interkar.pl

    SGSII też miał kosztować ponad 3 tyś. A teraz na znanym serwisie aukcyjnym nowy można kupić za około 1600zł.

  • 0

    25.  2011-07-13 22:48:12

    @24: Za 1600 zł to sobie możesz co najwyżej kupić telefon typu no name ale nie Samsunga tej klasy 1800-2000 zł musisz dać.

  • 0

    26. ~deepy  2011-07-13 23:01:13  host: z11-14.opera-mini.net

    raczej w srodku bedzie qualcomm poniewaz SE ma z nimi podpisany kontrakt i raczej nie moga uzywac chipow innej firmy ;)

  • 0

    27. ~spat  2011-07-13 23:32:31  host: rtr-4-172.interkar.pl

    Spamer ;) nie wydaje mi się http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=101612&price_from=& amp;price_to=1650&postcode_enabled=0&state=0&distanc e=1&postcode=&city=&prepareTime=0&buy=1&list ing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&view=gtext&am p;order=p&clear_cookie=0&change_view=Poka%C5%BC&a_en um[4387]=all&a_enum[4388]=all&a_enum[1954]=all&a_tex t_f[4389][0]=&a_text_f[4389][1]=&a_enum[44]=all&a_en um[954]=all

  • 0

    28. ~r  2011-07-14 05:59:49  host: public-gprs75394.centertel.pl

    do kogo podobny? Może do Heńka z Mazowsza? A nie czasem "do czego"?

  • 0

    30. ~  2011-07-14 07:09:48  host: z28-01.opera-mini.net

    wlasciwie samsung sgs II tez moglby miec wieksza baterie. Przeciez do wagi 150 gram sporo mu brakuje a mysle ze wiele osob byloby w stanie zaakceptowac taka wage uzyskujac dzieki temu wiekszy czas dzialania

  • 0

    31.  2011-07-14 07:30:07

    No wlasnie bateria spoko.

  • 0

    32.  2011-07-14 21:11:14

    dziś wygrzebałem że bateria będzie tak jak się spodziewałem w moim pierwszym poście pod tym artykułem litowo-polimerowa a więc bardziej wydajna prądowo ale znowu delikatniejsza no i na 3,7V znamionowego ale pojemność będzie ciut inna bo 2400mAh. ehh jaka trzeba uważać na te li-pole w modelarstwie, drobne zwarcie, odrobinę większe obciążenie i już są problemy :P

  • 0

    33. ~do 32  2011-07-14 21:24:39  host: adin181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale nie w telefonie :)

  • 0

    34. ~Frantz  2011-09-02 16:05:00  host: 212.160.172.70

    cos piekneko :) telefon perefkcyjny sprzedam moja x10 i siostre i se go kupie :)

Dodaj swoją opinię