Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Ericsson W61S, czyli jak to się robi w Azji

Sony Ericsson W61S, czyli jak to się robi w Azji

LuiN 29 Stycznia 2008 00:30

0 0

Matryca aparatu fotograficznego wykonana została w technologii “Exmor" CMOS, w tej samej co matryce lustrzanek Sony Alpha DSLR. Zdjęcia wyświetlane są na panoramicznym ekranie 2,8 cala, lub na telewizorze. Czy to aby na pewno dalej telefon?

se w61s se w61s se w61s

Okazuje się, że tak. Sony Ericsson W61S to nowy telefon wchodzący właśnie na rynek azjatycki. Dedykowane zastosowania telefonu to fotografia cyfrowa, nawigacja satelitarna i mobilna telewizja. Matryca aparatu ma rozdzielczość 5,11 Mpix i bliżej jej konstrukcyjnie do tych w najnowszych lustrzankach, niż tych montowanym w telefonach.




Telefon zaopatrzono w panoramiczny wyświetlacz o przekątnej 2,8 cala, wyświetlający 262 tys. kolorów. Najciekawszą okazuje się być rozdzielczość wyświetlacza, która wynosi aż 800x480 pikseli (WVGA). Dla zgromadzenia tak wielkiej ilości punktów obrazu, trzeba by położyć obok siebie 5 Nokii N95 8GB.

Wyśmienity ekran przyda się w nawigacji satelitarnej i w oglądaniu mobilnej telewizji oraz nagrań wideo zgromadzonych na kartach MicroSD. Sony Ericsson W61S posiada także możliwość wyświetlania zdjęć, według zapisywanych podczas fotografowania tag-ów GPS. Po wycieczce wystarczy podłączyć telefon do telewizora, by móc obejrzeć nie tylko same zdjęcia i nagrania, ale i mapę podróży ozdobioną wykonanymi fotografiami.

Telefon o wymiarach 50 x 114 x 22 mm i wadze 149 g, zaopatrzono rzecz jasna w moduł Bluetooth i IRDA. Nie jest znana jeszcze cena nowego urządzenia, pewne jest natomiast, że nie trafi ono na rynek europejski.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2008-01-29 01:38:50

    Dzięki ARKADIOS! Już poprawiam.

  • 0

    7. ~dejos  2008-01-29 02:03:05  host: chello089078174004.chello.pl

    nadal jest źle :P 'zaopatrzono rzecz jasna moduł w Bluetooth i IRDA.'. to nie MODUŁ tylko TELEFON w to wyposażono, hę? ;)

  • 0

    8.  2008-01-29 02:31:47

    LuiN wypił za malo kawy przez to te pomyłki :-)

  • 0

    9.  2008-01-29 06:04:54

    super - tzn to co fajne u Nas niedostepne

  • 0

    10.  2008-01-29 07:13:21

    juz kiedys na telepolis ktos pisal, ze Japonce i Chinczycy telefony maja moznaby powiedziec 'z kosmosu', w porownaniu do Europy i reszty swiata. Telefony marek takich jak Toshiba, Sanyo, Samsung produkowane tam zmiataja N95 i inne podobne. jak po sprzet to do Hong Kongu (ebay) - tak od kilku lat robia fotograficy (sprzet o 1/3 tanszy) btw. mircoSD w SE? nie wierze w to co widze... :D

  • 0

    11. ~misiek  2008-01-29 09:19:14  host: dxt91.internetdsl.tpnet.pl

    ale dlaczego, dlaczego? dlaczego u nas nie mogą sprzedawać takich zabawek? Mają gotowe telefony i nie chcą sprzedawać ich w europie, pytam dlaczego?

  • 0

    12. ~TWDonald  2008-01-29 09:38:07  host: ip-89-174-122-139.multimo.gtsenergis.pl

    Na pierwszym zdjęciu wyraźnie widać microSD. Gdyby coś takiego wprowadzili w Europie, to Nokia (bo o innych już nie wspomnę) nie tylko w Niemczech zamknęłaby fabrykę ;)

  • 0

    13. ~  2008-01-29 09:38:27  host: 80.51.205.85

    Dziwne że ma slot na MicroSD a nie na MS Micro M2, może to jakaś ściema?

  • 0

    14. ~TWDonald  2008-01-29 09:40:55  host: ip-89-174-122-139.multimo.gtsenergis.pl

    Zachęcam również do poczytania o najnowszym modelu telefonu Viera, który ma lepszy wyświetlacz :) Nie wspominają o obsługiwanych częstotliwościach, więc nie wiadomo, czy będzie działał w Europie ( http://www.pcworld.pl/news/138155.html ) :)

  • 0

    15.  2008-01-29 09:54:23

    8, ARKADIOS, raczej za mało tej kawy było;] Ale już braki są uzupełnione.

  • 0

    16.  2008-01-29 09:58:33

    13: czy dziwne? Np. k850 obsługuje oba wspomniane przez Ciebie formaty... :) Myślę, że tu może być podobnie, tylko może nie ma aż tak precyzyjnych informacji, bo telefon dopiero co wchodzi na rynek. :)

  • 0

    17. ~Ticom  2008-01-29 10:01:49  host: nat3.tomkow.pl

    A jaki OS? Pozdrawiam.

  • 0

    18. ~golfiarz  2008-01-29 12:31:17  host: public-gprs16254.centertel.pl

    szkoda, że go nie będzie w Europie :(

  • 0

    19. ~  2008-01-29 13:08:59  host: nat-242-24.man.bydgoszcz.pl

    hmm to, ze matryca jest CMOS 5megapixeli nie musi znaczyc, ze jest ona zwiazana z lustrzankami, niech lepiej podadza jaka jest rzeczywista wielkosc tego sensora, moze wtedy mnie przekonaja :)

  • 0

    20.  2008-01-29 15:31:45

    To "Exmor" CMOS - czyli to, co w lustrach Sony. Stąd całe to halo. Wielkiej powierzchni bym się nie spodziewał, ale 5Mpix nie powinno szumić przesadnie.

  • 0

    21. ~TWDonald  2008-01-29 16:54:53  host: ip-89-174-126-165.multimo.gtsenergis.pl

    Czyli lepsze niż K850i?

  • 0

    22. ~jA  2008-01-30 00:07:53  host: ip-84.38.160.60.resman.pl

    NO PRZECIERZ U NAS TO SIE NIE POJAWI BO TO CO NAJLEPSZE €OPE OMIJA :(

  • 0

    23.  2008-01-31 19:39:59

    Ale te Japońce mają dobrze... Wejdźcie sobie na sony ericsson Japan. Ja sam byłem okropnie zaskoczony. Tam naprawdę mają telefony z kosmosu... tych fonów co u nas sprzedają tam nie widziałem, za słabe pewnie na ich rynek. Zobaczcie na nokia Japan. Tam jest tylko kilka telefonów... z nseries to tylko n73 (jako telefon niskobudżetowy "za złotówkę"). Prawda jest taka, że jakby coś takiego wprowadzili na nasz rynek to kosztowałoby to 10000 złotych. A nokia wciąż dobrze by sprzedawała swoje "tanie" telefony tylko za 2000 złotych. Swoją drogą... Telefon wypas, ale jakie ma wideo? Ciągle mizerne? Wciąż dużo gorsze od nokii? se się jakoś tym nie chwali. Czyli nokia wcale taka najgorsza nie jest, nawet przy tych azjatyckich cudach.

  • 0

    24. ~działa  2008-02-04 15:24:58  host: 119-044-021.adsl.szeptel.net.pl

    taki telefon miec to cos a nie nokie 6280 ale tez jest spox

  • 0

    25. ~Frank  2008-08-09 12:05:54  host: edm82.internetdsl.tpnet.pl

    Witam! Tak czytam, czytam i widze ze jestem najmadrzejsza osoba ktora zostawi tu komentarz. Sony Ericsson W61S-nie ma sie czym podniecac! tak samo jak i reszta tych japonskich zabawek:d905i,f905i,n905i itd. Nokia produkuje telefony dobre pod kazdym aspektem to jest aprat,muzyka,wygoda obslugi itd. a japonce to zrobia pol aparat pol telefon a glupi ludzie sie mysla ze to nie wiadomo co,ten telefon ma bajery a napewno ma ogromne braki jako zwykly telefon.Wezmy taki japonski se so905i aparat ten sam co tu duzo lepszy od n95 trzeba to przyznac,ale np nie odtwarza mp3-szok tak jest to prawda,nie ma bluetooth-aha,to tyle co wyczytalem, nigdy nie mialem tego telefonu ale mysle ze ma wiecej wad tego typu.

Dodaj swoją opinię