Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Ericsson w 2009 roku: 2,29 mln euro straty dziennie

Sony Ericsson w 2009 roku: 2,29 mln euro straty dziennie

LuiN 22 Stycznia 2010 11:55

0 0

167 mln euro straty odnotował w czwartym kwartale 2009 roku Sony Ericsson. 2009 rok skończył się dla Sony Ericssona łączną stratą 837 mln euro, od III kwartału 2008 roku producent stracił już 1049 mln euro.

Dochody producenta spadły względem 2008 roku o 40% osiągając poziom 6,788 mld (11,244 mld euro w 2008 roku). Jak szacuje Sony Ericsson, w 2009 roku koncern miał około 5% światowego rynku telefonów komórkowych.

Sony Ericsson zdaje się, że zrezygnował z planów odzyskania pozycji rynkowej dzięki przejściu na produkcję tańszych telefonów. Średnia cena telefonu komórkowego producenta wyniosła w 2009 roku 119 euro (120 euro w IV kwartale 2009 roku) - a miała przecież spaść względem poziomu 116 euro w 2008 roku.




4Q08

3Q09

4Q09

2008

2009

Ilość sprzedanych telefonów (mln szt.)

24,2

14,1

14,6

96,6

57,1

Sprzedaż (mld euro)

2,914

1,619

1,750

11,244

6,788

Zysk netto (mln euro)

-187

-164

-167

-73

-836

Średnia cena telefonu (euro)

121

114

120

116

119



Według szacunków Sony Ericssona w 2009 roku sprzedano na całym świecie około 1,1 mld telefonów komórkowych.

Źródło tekstu: Sony Ericsson, wł     

Dodaj do:
w sumie: 56
  • 0

    37.  2010-01-22 18:53:07

    33. tak bezawaryjnie, nie wiem jak u ciebie, ale u mnie SE służyły i służą bez problemu, nie ukrywam, że znam się na SE, więc w razie problemów z telefonem wiem co zrobiłem źle i dlatego się zawiesza. Czasami warto analizować swoje błędy, nie tylko zganiać na producenta, często niepoprawne instalacje lub zła ingerencja w oprogramowanie mogło uszkodzić telefon. Miałem K310i, K610, K630i, K750i, K800i, K550i, C902, C901, K850i, teraz tylko W610i. Reasumując jak się używa dobrze to telefon odwdzięczy się bezawaryjnością, dla jasności mogę wskazać sporo modeli Nokii które mają lub miały rażące "niedociągnięcia", a czasami dość upierdliwe błahostki.

  • 0

    38.  2010-01-22 18:59:03

    @34 dla mnie SE zatrzymalo sie wlasnie na etapie k750 (wrecz legenda)/k800i (kseon i 3,2mpix)/k850i (5mpix, duzy wyswietlacz) - byly to telefony przelomowe, teraz czasem zawita u nich gps, bron boze symbian czy wm, a wifi to od wielkiego dzwonu. prawie wszystkie nowe jednobrylowe telefony SE to wariacje na temat tych 3 modeli. teraz porownaj sobie j105 (naite), c901, c510, t715. roznice? glownie tylko aparat i dodatkowo t715 ma inna obudowe. nic wiecej.

  • 0

    39. ~  2010-01-22 19:06:36  host: v01-11.opera-mini.net

    Do 37 ja miałem k300i k530i g502 teraz mam c901

  • 0

    40. ~  2010-01-22 19:07:50  host: v12-08.opera-mini.net

    thonka nie jestes zadnym inzynierem tylko robotnikiem wiec zamilcz!

  • 0

    41.  2010-01-22 19:08:52

    38. A inne firmy nie mają podobnej sytuacji? Nokia czy Samsung, a nawet Motorola.

  • 0

    42.  2010-01-22 19:12:23

    @37 t630 mialem dwa, oba sa w szufladzie z nienaprawialnym joy'em, k800i i c902 miala/ma moja mama, ktore telefonu do niczego innego niz robienie zdjec i dzwonienie/pisanie smsow nie uzywa wiec raczej wina uzytkownika nie wchodzi w gre (tym bardziej, ze problem z c902 jest powszechnie znany google: "c902 turns off"). k300 mial moj brat i chyba z tych wszytkich dzialal najdluzej. piszesz o nokiach, a mialem ich cala gore od 3210, przez 3310, 5510, 8210, 7210, 6610, 6800, 3100, 7610, n73, e61 po obecna e71. z tych wszystkich tylko 8210 byla serwisowana wielokrotnie za sprawa swojego delikatnego ekranu (kto mial ten wie o co chodzi ;) ). reszta, gdy je mialem, nigdy nie sprawiala problemow.

  • 0

    43.  2010-01-22 19:16:32

    @40 mam Cie za to wielbic czy jak? bo nie rozumiem przeslania?

  • 0

    44. ~sewix  2010-01-22 20:58:06  host: 80.48.168.96

    Powiem krótko: Sony Ericsson - mimo wszystko dobra marka. Cenię ją za dobre aparaty, niezawodność (nic nigdy mi się nie zepsuło, nawet gdy zalałem telefon), intuicyjną obsługę oraz dobre materiały i wzornictwo. Faktem jest, że drzemie od pewnego czasu. Ale mam nadzieję, że się rozbudzi i pokaże swój potencjał. Świadczą o tym najnowsze modele z "dotykiem" i systemem operacyjnym, na którego brak w telefonach marki wielu narzekało. Pozdrawiam :)

  • 0

    45.  2010-01-22 21:50:39

    SE przegrywa na własne życzenie. Chciałam kupić Jalou. W sklepie SE można kupić tylko czarny, choć jest produkowany w 3 kolorach. Dlaczego? Bo tak zadecydował bardzo ważny pan dyrektor SE Polska. Wobec powyższego ja zadecydowałam, że kupię sobie Samsunga E2210 w kolorze czerwonym za połowę tego co kosztuje Jalou.

  • 0

    46. ~  2010-01-22 22:27:18  host: kwiatkowskiego.res.pl

    piszecie ze se to wciaz to samo a to calkiem nieprawda przyklad w550i i w850

  • 0

    47. ~SHIBBY  2010-01-22 23:21:08  host: host-62-141-237-129.tomaszow.mm.pl

    Nie żal mi ich. Miałem tak złe doświadczenia z telefonami tej firmy, że jeśli znikną z rynku nie będę za nimi płakał.

  • 0

    48. ~a_lex  2010-01-23 01:33:42  host: 188.33.49.101

    A jak dla mnie to telefony SE mają jedną z lepszych obsługę Javy - są tutaj naprawdę wielozadaniowe, można uruchomić kilka aplikacji (przynajmniej w k550)- trochę jak w aparatach z systemem.

  • 0

    49. ~alterprawnik  2010-01-23 13:23:03  host: 212.160.239.131

    NIECH ŻYJĄ KSIĘGOWI POD DYKTANDEM MENADŻERÓW-SKNERÓW! jak to możliwe że dobra firma może być w światowej czołówce, funkcjonuje i pokazuje STRATĘ... przekręty białych kołnierzyków.

  • 0

    50. ~a  2010-01-23 13:34:05  host: 212.160.239.131

    w moim Eryku c902 jak dotąd jedyną wadą jest ulepiony palcami wyświetlacz, nie można chodzić cały dzień w bawełnianych rękawiczkach;) ale to jest feler wszystkich nowych telefonów z gładkimi powierzchniami:( Wszystkie dotykowce moich kumpli (nie na budowie, tylko ciepłe posadki) po godzinie w ręce noszą pełno drobnych śladów, nieestetycznie to wygląda. Cóż, ja jestem zwolennikiem SonyEricssona.

  • 0

    51. ~c  2010-01-24 10:29:46  host: 188.147.22.47.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    NOKIA RZĄDZI

  • 0

    52. ~Radziu  2010-01-24 19:39:14  host: 77-253-83-214.adsl.inetia.pl

    Jesli SE sa takie zle to czemu w topce telefonow 5 z 7 to SE? Warto tez dodac ze 4 pierwsze miejsca naleza wlasnie do SE...

  • 0

    53. ~  2010-01-24 19:52:58  host: v09-08.opera-mini.net

    Radziu-mylisz popularność z jakością. To że większość coś wybiera wcale nie oznacza że to jest naj..., tak przy kupnie jak i w wyborach :)

  • 0

    54. ~E  2010-01-24 20:54:58  host: 77-255-125-34.adsl.inetia.pl

    Radziu nie bądź śmieszny! ;-) Ten ranking "top telefony" jest praktycznie bezużyteczny i świadczy tylko o tym, że szczególnie upodobali go sobie maniacy Sony Ericssona, którzy z jak psychole ślęczą przed swoimi kompami i zaniżają oceny każdemu modelowi telefonu, który nie jest Sony Ericssonem tak żeby "wyrzucić" go z tego zestawienia - przecież to chore! Prawda jest niestety taka, że przez tych fanatyków SE ranking "top telefony" to jakaś parodia i karykatura! ;-)

  • 0

    55. ~  2010-01-25 12:12:46  host: v11-02.opera-mini.net

    Ja już swojego SE k550i mam już 2,5 roku, nic mi się w nim nie psuje, następnym telefonem pewnie też będzie Sony Ericsson. Co do samej firmy, mają za dużo biurokracji wystarczy ograniczyć to koszta i będzie dobrze.

  • 0

    56. ~a  2010-01-25 14:37:46  host: 212.160.239.131

    do 54. jak możesz takie cuda pisać>>Ten ranking "top telefony" jest praktycznie bezużyteczny i świadczy tylko o...

Dodaj swoją opinię