Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Ericsson: Vivaz pro, X10 mini i X10 mini pro

Sony Ericsson: Vivaz pro, X10 mini i X10 mini pro

LuiN 15 Lutego 2010 12:50

0 0

Podczas targów Mobile World Congress 2010 Sony Ericsson zaprezentował trzy nowe smartfony, modele Vivaz pro, Xperia X10 mini oraz Xperia X10 mini Pro. Pierwszy pracuje pod kontrolą Symbiana S60 piątej edycji, dwa kolejne - pod kontrolą systemu Google Android.

sonyericsson xperia x10 mini pro Sony Ericsson Xperia X10 mini i Sony Ericsson Xperia 10 mini pro mają praktycznie te same funkcje, z tą jednak różnicą, że wersja "pro" oferuje dodatkowo wysuwaną klawiaturę QWERTY. Oba urządzenia pracują pod kontrolą Androida w wersji 1.6, mają ekrany o przekątnej 2,55 cala i rozdzielczości QVGA.

Telefony wyposażono w aparaty fotograficzne 5 Mpix, GPS, WiFi, łączność HSPA, gniazda microSD (karty do 16 GB), microUSB oraz JACK 3,5 mm. Sercem wyjątkowo kompaktowych telefonów są procesory Qualcomm taktowane zegarem 600 MHz.

sonyericsson vivaz pro Sony Ericsson Vivaz pro to rozwinięcie konstrukcyjne modelu Vivaz, o którym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Podobnie jak jego poprzednik, tak i wersja pro urządzenia oferuje możliwość nagrywania filmów o jakości HD ze stale aktywnym autofokusem.

Sercem urządzenia jest procesor taktowany zegarem 720 MHz. Przy 15 mm grubości i 117 gramach wagi, w wersji pro urządzenia udało się zmieścić wysuwaną klawiaturę QWERTY. Pozostałą specyfikacja telefonu to między innymi ekran o rozdzielczości 640 x 360 pikseli i przekątnej 3,2 cala, komplet popularnych standardów transmisji bezprzewodowej (w tym HSPA czy WiFi), GPS i aparat fotograficzny 8 Mpix.




Oficjalne reklamy nowych Sony Ericssonów:

Sony Ericsson Vivaz pro:


Sony Ericsson Xperia X10 mini i Xperia X10 mini pro:


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Sony Ericsson Xperia X10 mini w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Sony Ericsson Xperia X10 mini prow katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Sony Ericsson Vivaz pro w katalogu.

Źródło tekstu: Sony Ericsson, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~Patryk  2010-02-15 12:49:48  host: 14.179.wmc.com.pl

    Vivas pro mi się podoba ;)

  • 0

    2. ~lpolityk  2010-02-15 12:59:07  host: brj174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A mi X10 Mini Pro. :)

  • 0

    3.  2010-02-15 13:02:51

    A mi Samsug Vave z całego towarzystwa xd - jeszcze nie ma o nim na telepolis.pl

  • 1

    4.  2010-02-15 13:44:55

    X10-tki mogą zrobić się popularne, o ile nie dadzą zaporowej ceny. A tak na pewno zrobią w przypadku Vivaz'a. Telefon mi się podoba dość mocno ale ten obiektyw nie wzbudza we mnie entuzjazmu, ani nadziei na powalające zdjęcia.

  • 0

    5. ~robbo2k  2010-02-15 13:46:00  host: atom2.teleklony.pl

    Samsung S8520 lepszy i mocniejszy od Wave

  • 0

    6. ~A  2010-02-15 13:53:32  host: host-76.54.pxs.pl

    wszystko fajnie, tylko osobiście dziwi mnie ogłaszanie premiery nowego telefonu na v1.6 Androida..

  • -1

    7.  2010-02-15 14:53:26

    #4 aż takim jestem znawcą albo Duchem Świętym, by już to wiedzieć?

  • 1

    8.  2010-02-15 16:38:32

    @7, a dokładnie o co Ci chodzi? Cena na pewno będzie wysoka. Skoro SE za takiego W995 krzyczy sobie ok 1000zł, to za taką specyfikację na pewno sobie policzą. A HD z łebka od szpilki mi się zwyczajnie nie widzi.

  • 0

    9. ~miro  2010-02-15 16:52:37  host: 192.193.116.137

    Coś małe te wyświetlacze i niskie rozdzielczości w tych Xperiach jak na te czasy, a jak jest z iloscią kolorów w jednej X10 jest 256tys a w drugiej 16mln?

  • -1

    10.  2010-02-15 17:41:56

    #8 to kup se inny fon :D który ma obiektyw jak prawdziwy aparat (o ile taki jest) lub po prostu aparat :D

  • 0

    11.  2010-02-15 19:20:58

    X10 mini i pro do świetne telefony. Co mnie zaskozyło to szybkość działania. Android na nich działa równie szybko jak na pełnowymiarowej X10.

  • 0

    12. ~handy  2010-02-20 17:45:31  host: host-89-228-97-179.olsztyn.mm.pl

    Do: orson_dzi Vivaz i Vivaz Pro mają kosztować w oficjalnej, polskiej dystrybucji 1600-1700 pln (info potwierdzone u producenta), a więc uważam, że cena nie jest zbyt wygórowana. Vivaz ma być dostępny w sprzedaży w PL już w marcu br., a Vivaz Pro na przełomie kwietnia i maja br.

  • 0

    13. ~  2010-03-15 17:40:14  host: c55-247.icpnet.pl

    handy, mają kosztować około 1500zł. Jak na świeżutki telefon cena nie jest wygórowana tym bardziej iż mają trafić do jakiegoś operatora co skuteczne zbije cenę na rynku wtórnym. Taka cena za Vivaz z optymizmem każe patrzec na cenę X10mini który na logikę powinien kosztować mniej niż 1000 zł.

  • 0

    14. ~viki  2010-06-21 20:52:23  host: 217.96.23.2

    może mi ktoś powiedziec ile kosztuje sony ericsson vivaz pro?????????

  • 0

    15. ~bubek  2010-09-01 15:44:21  host: c-69-142-81-84.hsd1.nj.comcast.net

    ktory lepiej kupic vivaz pro czy x10 mini pro? PROSBA doradzcie

  • 0

    16. ~bn  2011-01-19 17:37:18  host: 178-37-73-115.adsl.inetia.pl

    ja ci radze sony ercisson vivaz pro :)

  • 0

    17. ~  2011-01-19 17:44:14  host: p20-10.opera-mini.net

    Nie polecam w995. Koledze się popsuł , miesiąc robili i... powiedzieli że nie ma części więc ostatecznie wysłali do innego serwisu. Zdam raport jak zrobią w ogóle :D

Dodaj swoją opinię