Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Ericsson nie przetrwa bez dodatkowych 100 mln euro

Sony Ericsson nie przetrwa bez dodatkowych 100 mln euro

Q! 20 Maja 2009 18:11

0 0

Zapowiadany na pogromcę Nokii japońsko-szwedzki sojusz ma coraz poważniejsze problemy finansowe. Do wielomilionowych strat odnotowanych w pierwszym kwartale b.r. doszła teraz konieczność pozyskania w najbliższej przyszłości funduszy na dalszą działalność spółki.

Sprawozdanie finansowe Sony Ericssona za pierwszy kwartał b.r. nie przyniosło dobrych wiadomości o kondycji spółki ani dla jej właścicieli, ani dla jej sympatyków. Działalność firmy za pierwsze trzy miesiące b.r. przyniosła jej po raz kolejny wielomilionowe straty, o czym pisaliśmy w tej wiadomości. W związku z tym wprowadzono w firmie program oszczędnościowy, o czym informowaliśmy tutaj.

Działania te mają przynieść wielomilionowe oszczędności, jednak wszystko wskazuje na to, że i to może nie być wystarczające.




Na temat kondycji finansowej spółki wypowiedział się właśnie Nobuyuki Onega, dyrektor finansowy Sony. Poinformował on, że w bieżącym roku finansowym (trwającym do końca marca przyszłego roku) spółka ta potrzebować będzie 100 mln euro na kontynuację swojej działalności.

W związku z tym rozważane są trzy możliwości pozyskania takiej sumy: zaciągnięcie pożyczki, otrzymanie zastrzyku gotówki od jednej z firm matek lub emisja nowych akcji. Jednak decyzja odnośnie wyboru jednej z tych opcji ma zostać podjęta w nieokreślonej przyszłości.

Trudna do tej pory sytuacja Sony Ericssona pogorszyła się jeszcze bardziej w pierwszym kwartale b.r. Przyczyną tego był nie tylko wyraźny spadek ilości sprzedanych w tym okresie telefonów, ale również brak w portfolio firmy nowych produktów.

Źródło tekstu: unwirerview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2009-05-20 18:27:38

    Czy to oznacza spadek cen telefonów marki Sony Ericsson?

  • 0

    3. ~  2009-05-20 18:35:54  host: netpanel-87-246-195-196.umcs.akademiki.lublin.pl

    raczej nie

  • 0

    4. ~ciapus  2009-05-20 18:49:31  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    1. redukcja pensji "szefa i rady" do pięciokrotności wynagrodzenia zwykłego szaraka oraz odpowiednie zawierające się w tych widłach proporcje "kadry zarządzającej" i mamy taki zys że hohoho... Przecież tak nam chodzi o FIRMĘ... A przepraszam o KASĘ da nas... kapitalizm bye bye SE....

  • 0

    5.  2009-05-20 18:59:54

    #1 chętnie dorzucisz swoje 3 grosze, aby... nie wspomóc, ale pogrążyć tę firmę :D wierz mi, że gdybym był Kulczykiem, to chętnie bym wspomógł tę firmę, bo uważam, że warto, natomiast nie warto... dyskutować z takimi ludźmi jak ty... żal mi się ;)

  • 0

    6. ~kamishone  2009-05-20 19:11:05  host: chello084010081107.chello.pl

    jedno jest pewne niech prezesiki z firmy sony ukrcya sobie teczuszke i bedzie kasa a dosc ze kryzys ta firma ma co mi jej zal bo fajna firma dobre telefony lcd mam jeszcze telwizo stary sony i mi działa jeste,m zadowolony miałem kilka telefon ów sonyericssona k600i to był pierwszy z umtsem bardzo fajny k510 k300 miałem potem k310 i teraz mam nokie n95 i mam sonyericsson k810 wiec s bardzo dobre te telefony sonyericsson nie był ani razu w naprawie nokia juz tak wiec teraz nastepny jak beedzie a bedzie bo dostałem info ze w 4q pojawi sie sonyericsson idou wiec sobie go kupie juz zbieram kase na teo fona pozdro wszystkich

  • 0

    7. ~@  2009-05-20 19:22:42  host: server77-68-36-52.live-servers.net

    Brawo papaszmir jak piszesz "żal mi się ;)" RESPECT ;)

  • 0

    8. ~atlas  2009-05-20 19:41:28  host: 94.254.236.99

    W zasadzie to, że SE klepie w kółko te same telefony w różnych obudowach nie jest jakoś specjalnie zaskakujące, bo robią tak wszystkie koncerny, z Nokią na czele. IMO problem ogólnie tkwi w braku jakichś rewolucyjnych innowacji w telefonii - teraz w zasadzie to tylko dodawanie mpx, gb, kolorów itd. Nie chodzi mi tu nawet o jakieś cudaczne nowinki technologiczne, ale o zmianę patrzenia na telefon. Od czasu iPhone'a (który właśnie - mimo przeciętnej technologii był rewolucją - bo zmieniał sposób w jaki korzysta się z telefonu - szczególnie, jeśli chodzi o net) nie pojawił się żaden telefon, wpasowujący się w hasełko Apple'a "Reinvent the Phone" - wszystko to tylko ulepszenia, modyfikacje itd. ale brak w tym świeżego spojrzenia, nowego ducha. SE nie ma pomysłu, jak wyjść poza swoje ramy i dlatego czeka go upadek.

  • 0

    9.  2009-05-20 19:56:55

    Marka raczej nie zaginie,moze to być SONY,czemu nie.

  • 0

    10.  2009-05-20 20:05:40

    Dokładnie SE same sobie winne, praktycznie każdy model ma to samo w środku tylko w innej obudowie. Nie lepiej iść w ślady Nokii??? To ma być pogromca nokii? No i SE są stanowczo za drogie, sami sobie wini są.

  • 0

    11. ~  2009-05-20 20:44:01  host: chello084010081107.chello.pl

    se powinien juz od jakiegos czasu zmienic desin plus wstawianie systemu symbian potem wm no i teraz powinni andoida wstawiac teraz to bedzie ciezko om sie udzwignac jak konkurwncja ostor w pżodzie

  • 0

    12. ~  2009-05-20 20:47:09  host: public63611.cdma.centertel.pl

    robia coraz gorsze tel: np k800 juz wiekowy tel a jakoscia wykonania przewyzsza k770 w ktorym obudowa baterii lata jeszcze gorzej niz w nokii 6280 no i ekranik malutki a takto fajny sprzet, a i jeszcze akcesoria- sluchawki nokii hs23 sa bardzo fajne w uzytkowaniu a te od se- az sie robi niedobrze po przesiadce z nokii

  • 0

    13.  2009-05-20 20:57:28

    12.Słuchawki Sony są dość prządne,ale musisz wydać więcej jak 100 zł,te co dodają do tel nie są najlepsze.

  • 0

    14.  2009-05-20 21:25:21

    jak SE ma nie upasc??!! wchodze do sklepu a tam SE W350i za 999zl!! i co to kurwa ma byc??!!! sami sprzedwcy do tego prowadza!! ZENADA!!

  • 0

    15. ~D4N  2009-05-20 22:12:26  host: 82-34-208-175.cable.ubr04.sout.blueyonder.co.uk

    ~atlas Ale juz wczesniej byly telefony pokroju IPhone(duzy dotykowy LCD np. Motorola A1000 lub A1200), ale byly przeznaczone raczej dla biznesu. IPhone sie tak wypromowal bo Apple ma dobry marketing i wie jak trafic to zwyklego uzytkownika i tworzy cos w stylu fanclubu.

  • 0

    16.  2009-05-20 23:31:17

    Niech SE podziękuje pseudo serwisach gsm którzy sprzedają podrobione akcesoria jako oryginalne. Albo coś zrobi z tymi d******i albo dalej będzie upadać przez psucie sobie opini przez chińskie podrobione akcesoria sprzedawane jako oryginał.

  • 0

    17. ~rookie  2009-05-21 10:50:58  host: 167.202.221.228

    Samsung przejmuje rynek dotychczasowych użytkowników SE, tak więc nie dziwmy się, iż bez dobrych telefonów (brak ciekawych rozwiązań 'z klapką' tak jak Nokia, brak ;sliderów jak Samsung, brak telefonu takiego jak Omnia;) ) SE w stanie obecnym jest skazane na porażkę - może przejmie je LG?

  • 0

    18.  2009-05-21 15:22:20

    #7 oczywiście literówka :D powinno być ŻAL MI CIĘ, a nie się :P to się odnośni ziomka13

  • 0

    19. ~  2009-05-21 16:32:12  host: 80.51.91.245

    mnie też ciebie żal, szmirpapie

  • 0

    20.  2009-05-21 18:01:32

    #19 wągrowiec, bardzo dowcipny jesteś :D

  • 0

    21. ~Gancowaty  2009-05-21 21:03:55  host: 87.204.108.4

    papszmir to jakiś nowy SE fanboy ?

Dodaj swoją opinię