Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Ericsson liderem na rynku Androida?

Sony Ericsson liderem na rynku Androida?

LuiN 2 Września 2010 18:52

0 0
Sony Ericsson chce być największym na świecie dostawcą telefonów wyposażonych w systemy operacyjne Google'a. Obecnie udział firmy to około 17%.

Szef Sony Ericssona, Bert Nordberg, nie ujawnił z kim walczy jego firma o prym na rynku dostawców smartfonów z systemem Android, ale wspomniał, że największy dostawca ma 23% androidowego tortu.

Nordberg nie podał w jakim czasie Sony Ericsson ma zrealizować ten optymistyczny plan, ani też nie przybliżył planów dotyczących nowych smartfonów Sony Ericssona z Android OS. Obecne portfolio to zdecydowanie za mało by móc marzyć o dominacji.


Źródło tekstu: Bloomberg, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2010-09-02 20:59:58  host: v03-15.opera-mini.net

    Firma niepotrafiąca zapewnić należytego wsparcia użytkownikom flagowego modelu chce zostać liderem rynku? Dobry żart. Prędzej mi kaktus na dłoni wyrośnie.

  • 0

    9. ~me  2010-09-02 21:30:29  host: chello087207236136.chello.pl

    Alez jak sie postaraja to maja szanse zostac liderem. Bo dlaczego nie. Podejzewam ze na dzien dzisiejszy liderem jest HTC, potem Samsung, a potem wlasnie SE. Wezcie pod uwage, ze dodajac udzial lidera + SE pozostaje nam do rozdzialu na praktycznie 3 producentow (Motorola, LG, Samsung/HTC) 60% udzialu. SE moze rownie dobrze z tymi 17% byc obecnie na ostatnim miejscu :).

  • 0

    10. ~mw12  2010-09-02 21:41:47  host: 078088223163.kielce.vectranet.pl

    Najlepsze zą zawsze wypowiedzi ludzi co nie maja danego telefonu albo systemu. Mam 5530 i bawiłem sie androidem nokia musiała by 10 razy przyspieszyc symbian.....

  • 0

    11.  2010-09-02 21:43:15

    tak wogóle to dla SE angażowanie się w Androida to świetny interes, nie płacą za system, za jego wsparcie, aktualizację i tworzenie programów, więc całą moc obliczeniową swoich ludzi od programowania mogą włożyć do tworzenia programów dopasowanych do produktu oraz odpowiednich ustawień ze swoim sprzętem, udało się z HTC, przepraszam, z SE X1, uda się i z Androidem, jeżeli Nokia nie poprzechodzi na Androida, WM czy inny system, to za dwa lata będzie w miejscu gdzie SE był jakiś czas temu, czyli w nieciekawym.

  • 0

    12. ~Mike  2010-09-02 21:47:35  host: 87-205-131-138.adsl.inetia.pl

    Dziś miałem w rękach Galaxy S. Powiem krótko: plastikowe g^2. Nie wiem, kogo chcą nabrać Koreańczycy. Za to SE, mimo słabości, trzyma poziom wykonania. A gdy X10 dostanie już Androida 2.2 (czyli na przełomie 2 tyg.) to nie będzie o czym rozmawiać.

  • 0

    13. ~Paweł  2010-09-02 22:03:29  host: systemy50.toya.net.pl

    Przsiadłem się miesiąc temu z Xperie X10. Wcześniej używałem Blackberry 9700. SE zrobił rewelacyjny telefon a android jest jego idealnym uzupełnieniem (aczkowiek czekam na 2.2). Xperia mini też sprzedaje się dobrze więc kto wie, może SE coś zawalczy na rynku. W końcu Samsung poszedł w swój system Bada, HTC też ma już jakiś własny system. Pożyjemy, zobaczymy ...

  • 0

    14.  2010-09-02 22:09:50

    @13: przesiadłeś się z BB9700 na SE X10?!? I jesteś zadowolony?!? kozak z Ciebie, nie znam nikogo (może mało ludzi znam) kto przesiadłby się z BB na cokolwiek i byłby zadowolony, chyba że używa telefonu do oglądania zdjęć i filmów, bo wtedy mogę to jakoś zrozumieć...

  • 0

    15.  2010-09-02 22:16:53

    Jeśli SE będzie tak do tyłu z softem - czyt. tak późno będzie aktualizować Android i będzie stosować fatalnie niepraktyczne nakładki to będzie trudno. W SE X10 po wyciągnięciu z pudełka żeby poszukać czegoś w kontaktach trzeba korzystać z klawiatury qwerty (!) - powodzenia podczas jazdy samochodem. Potwierdzam za to dobrą jakość wykonania

  • 0

    16. ~  2010-09-02 22:24:02  host: v03-15.opera-mini.net

    @12: Nie 2.2, a 2.1. I to w chwili, gdy pozostali producenci aktualizują swoje smartfony do 2.2, a do premiery 3.0 zostały ok. 2 miesiące. Mina zrzedła?

  • 0

    17.  2010-09-02 23:56:55

    Według mnie SE powinien coraz bardziej celować w Androida, kwestia czasu i będą znaczącym dostawcą telefonów.

  • 0

    18. ~WiateR  2010-09-03 00:17:21  host: 94.254.235.111

    SE liderem? Aha, już. Prędzej spodziewałbym się tego po Motoroli: ładny wachlarz modeli z różnych półek cenowych, w dodatkuwszystko dobrze wykonane i działa na procesorach, które są demonami prędkości.

  • 0

    19. ~do 15  2010-09-03 06:36:33  host: 178-36-61-11.adsl.inetia.pl

    Podczas jazdy samochodem używa się zestawów słuchawkowych, samochodowych, a nie trzymając telefon w ręku i prowadząc samochód.

  • -1

    20. ~Paweł  2010-09-03 07:37:07  host: systemy50.toya.net.pl

    @14: z funkcjonalności BB nie straciłem nic, a zyskałem kilka dodatkowych możliwości. W sumie w firmie mieliśmy do tej pory same BB ale pytanie po co. Android jest dobrym i stabilnym systemem. Zobacz jak często RIM wypuszcza upgrade softu, bo coś poprawia. Jak korzystasz z samego BIS to wyjście z BB naprawdę idzie miękko. Gorzej jak masz w firmie BES. BB stał się symbolem telefonu biznesowego, wydaje się że całkiem niepotrzebnie.

  • 0

    21. ~qaz  2010-09-03 10:30:57  host: 77-254-213-42.adsl.inetia.pl

    @19 Rozumiem że jak jedziesz samochodem i używasz zestawu słuchawkowego to sam telefon wie do kogo chcesz zadzwonić. Przecież wybrać numer jakoś trzeba.

  • 0

    22. ~Redi  2010-09-03 13:36:35  host: sub206-114.elpos.net

    @5 - co chcesz od x10 mini, ja mam wersje pro i kiedys uzywałem htc diamond i tez był za duży a do na wigacji za mały, wole cos mniejszego, bo po co mi telefon z 4" ekranem, którego trzeba nosic z namaszczeniem, bo się uszkodzi

  • 0

    23. ~E  2010-09-03 14:20:35  host: 77-254-151-44.adsl.inetia.pl

    Sony Ericsson X10 mini oraz X10 mini pro to plastikowe zabawki z Chin - z przestarzałymi wersjami Androida. Ich miniaturowe ekranikami o przekątnej zaledwie 2.55 cala i marnej rozdzielczości QVGA (240x320px) ośmieszają je jako smartfony i sprawiają, że do surfowania w sieci, czy nawigacji producent powinien dostarczać w zestawie z nimi lupę powiększającą ;-P Jeszcze na dodatek wyświetlacze te są słabo czytelne w słoneczny dzień. I to wszystko dostajemy od Sony Ericssona w koszmarnie wysokich cenach, no ale jak wiadomo Sony Ericsson nadal notuje duże spadki sprzedaży to wywindował ceny swoich telefonów żeby nadrobić straty finansowe.

  • 0

    24. ~sewix5  2010-09-03 14:42:16  host: 83.230.40.53.gl.digi.pl

    Plastikowe - jak większość telefonów Zabawki - nie, smartfony Z Chin - podaj mi nazwę telefonu, którego nie robi się w Chinach (lub Rumunii) Miniaturowe ekraniki - niewielkość tych telefonów to akurat ich największa zaleta. Nie każdy chce mieć wielkie kombajny, a to najmniejszy na świecie Android. Do tego z pojemnościowym ekranem. Marna rozdzielczość - popatrz na Nokię N95 8GB, Zylo, HTC Wildfire i wiele innych z ekranem nawet 3,2" i 240x320. Nie mówię, że jest to dobre, ale przy 2,55 jakość jest bardzo fajna. Słabo czytelne w słońcu - jak w każdym telefonie! Cena - Allegro, 700 zł nówka.

  • 0

    25. ~E  2010-09-03 15:19:46  host: 77-254-151-44.adsl.inetia.pl

    Do "sewix5": "Plastikowe - jak większość telefonów" - czyli sam zaliczyłeś Sony ericssona X10 mini do grona przeciętnych telefonów! ;-) Tylko, że przeciętny, plastikowy telefon można kupić już za około 290 zł! Tymczasem X10 mini kosztuje średnio 1197 zł! - to średnia cena ze sklepów on-line i dokładnie tyle kosztuje X 10 mini w sklepie internetowym Sony Ericssona. Weź się nie ośmieszaj tutaj z ofertą na Allegro! Za 700 zł to chyba cena wyjściowa za "używkę" i to jeszcze do licytacji, no albo telefon od złodzieja ;-) Chiny a Rumunia to ogromna różnica! Rumunia jest cywilizowanym państwem o ustroju demokratycznym, gdzie przestrzega się praw człowieka. Ponadto Rumunia tak jak Polska należy do Unii Europejskiej, czyli można powiedzieć, że to nasi przyjaciele. No a Chiny to komunistyczny reżim, gdzie nagminnie łamie się prawa człowieka, a w fabrykach pracują dzieci za miskę ryżu - po to żeby tania tandeta mogła zalewać w hurtowych ilościach rynek europejski i zapełniać nasze wysypiska śmieci toksycznym plastikiem. ;-) Ponadto Chińczycy nagminnie łamią prawa autorskie i patentowe bezczelnie podrabiając produkty wielu firm, które na badania i opracowanie produktów wydają masę pieniędzy - a Chińczycy to po prostu kradną! No ale wróćmy do meritum... chciałeś chyba napisać, że Sony Ericssony X10 mini oraz X10 mini pro to najmniejsze telefony z archaicznym Androidem 1.6 ;-) A smartfony z nich takie jak z Nokii E51, tylko, że ta Nokia kosztuje dużo, dużo mniej ;-) Idąc dalej to przy tak małych wymiarach ekranu (przekątna 2,55 cala) lepszy by był właśnie oporowy ekran dotykowy. Poza tym widzę, że wierzysz w mit, że ekrany oporowe od pojemnościowych dzieli duży dystans jakościowy, a to bzdura! Użytkowałem wiele telefonów z wyświetlaczami dotykowymi - zarówno oporowymi jak i pojemnościowymi i prawda jest taka, że wszystko zależy od konkretnego modelu... cdn